Actrice Shannen Doherty overleden op 53-jarige leeftijd
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse actrice Shannen Doherty is zaterdag overleden op 53-jarige leeftijd. Dat meldt Leslie Sloane, de publicist van de actrice zondag aan het Amerikaanse tijdschrift People. Doherty leed al jaren aan kanker.
"Het is met pijn in het hart dat ik het overlijden van actrice Shannen Doherty bevestig. Op zaterdag 13 juli verloor ze haar strijd tegen kanker na vele jaren vechten tegen de ziekte", aldus Sloane. Doherty werd op het moment van overlijden omringd door haar dochter, zus, tante, vrienden en haar hond Bowie. "De familie vraagt op dit moment om privacy zodat ze in vrede kan rouwen", zegt Sloane.
Bij Doherty werd in 2015 voor het eerst borstkanker vastgesteld. Na behandeling keerde de ziekte weer terug.
Charmed
In juni sprak Doherty in haar podcast Let's be Clear over de chemotherapie die ze onderging voor borstkanker. Ze zei kort daarvoor begonnen te zijn met een "uitputtende" nieuwe chemotherapie. De actrice deelde toen ook haar zorgen over de behandeling. "Het komt heel erg binnen, omdat ik niet weet hoe lang ik de chemo moet volgen", zei ze.
Doherty was onder meer bekend van haar rol als Brenda Walsh in de serie Beverly Hills, 90210. Ze was van 1990 tot 1994 te zien in de serie. In 2008 en 2019 keerde ze terug als het personage in een reboot van de show. Ook speelde ze een van de hoofdrollen in de serie Charmed.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
6 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
49 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een reddingsvest van de gezonken Titanic is geveild voor 670.000 pond (bijna 770.000 euro), melden Britse media. Eersteklaspassagier Laura Mabel Francatelli droeg dit voordat ze een reddingsboot betrad, als een van de zevenhonderd overlevenden van de wereldberoemde scheepsramp in april 1912.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een dronefabriek in het Russische Taganrog, een stad aan de Zee van Azov. Daarbij zou het Russische vermogen om drones te produceren zijn aangetast.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft met zijn partij Tisza zijn parlementaire meerderheid uitgebreid tot 141 van de in totaal 199 zetels. Dat blijkt na het meetellen van onder meer alle poststemmen en in het buitenland uitgebrachte stemmen, meldde het Hongaarse verkiezingsbureau zaterdag.
7 uur geleden