Actrice Petra Laseur (85) overleden
AMSTERDAM (ANP) - Actrice Petra Laseur is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt haar zoon zondagavond aan het ANP. De tweevoudig Theo d'Or-winnares was al langere tijd ziek en stierf in de nacht van donderdag op vrijdag. Laseur is vredig ingeslapen in haar woning in Amsterdam.
De Amsterdamse maakte vorig jaar in de podcast Lang Zal Ze Leven bekend dat ze ernstig ziek was en dat ze zich niet wilde laten behandelen. Ze zei destijds aan "iets niet herstelbaars" te lijden. Laseur wilde nog graag het huwelijk van haar oudste kleinzoon en de 60e verjaardag van haar jongste zoon meemaken, en dat is gelukt. "We hebben nog een prachtig jaar met haar beleefd", zegt haar zoon Andreas Oerlemans.
Laseur speelde na haar afstuderen aan de Toneelschool in 1959 bij diverse grote gezelschappen zoals De Nederlandse Comedie, Globe, Toneelgroep Amsterdam en Het Nationale Toneel. Ze won grote prijzen zoals de Colombina voor haar rol in Oom Wanja (1969) en twee Theo d'Ors, voor haar hoofdrollen in Hedda Gabler (1972) en Groot en Klein (1981). Ook speelde ze mee in de serie Dossier Verhulst (1987) en de film Familie (2001). In 2011 speelde Laseur de rol van koningin Wilhelmina in de musical Soldaat van Oranje.
De uitvaart vindt vrijdag 18 april in besloten kring plaats. De familie van Laseur wil haar graag "nog een keer het podium laten betreden" en biedt publiek die dag daarom de mogelijkheid tot het geven van een laatste groet in de Mary Dresselhuys-zaal in Theater DeLaMar in Amsterdam. De zaal is vernoemd naar de moeder van Laseur, actrice Mary Dresselhuys (1907-2004).
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Defensie kan doorgaan met de bouw van een militair radarstation bij Herwijnen. De Raad van State heeft bezwaren van onder anderen enkele bewoners, de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders van de gemeente West-Betuwe verworpen.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen dat bij PersVeilig is binnengekomen van journalisten die belaagd zijn tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag, is opgelopen naar acht. Aanvankelijk waren er drie meldingen gedaan en maandag waren er twee bijgekomen.
31 minuten geledenDINXPERLO (ANP) - Bij het blussen van de brand bij een afvalverwerker in het Gelderse Dinxperlo is in de nacht van maandag op dinsdag PFAS in het rioolwater terechtgekomen. Dat meldt de gemeente Aalten, waar het dorp onder valt. De brandweer heeft bluswater gebruikt uit de recreatieplas Het Blauwe Meer, waarvan in 2024 al bekend werd dat het besmet is met PFAS. Water uit dat meer is vermengd geraakt met het rioolwater.
12 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof van Sri Lanka heeft vijftien mannen tot 220 jaar celstraf veroordeeld. Zij waren direct betrokken bij de zelfmoordaanslagen in Sri Lanka op eerste paasdag in 2019. Hierbij kwamen 279 mensen om het leven, onder wie drie Nederlanders.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wakker Dier heeft een kort geding aangespannen tegen NS over een geweigerde reclamecampagne. De dierenrechtenorganisatie wilde op stations posters laten ophangen met daarop een koe, een varken, een kip en de vraag: "Zullen we eens een dagje niet 650.000 dieren eten?" Daarmee vraagt Wakker Dier aandacht voor haar jaarlijkse initiatief Eet Geen Dierendag. NS Stations wil de oproep echter niet laten zien.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument en Markt (ACM) mag straks ook overnames en fusies van kleinere bedrijven gaan beoordelen. De Tweede Kamer stemde in met een wet die dat regelt, op initiatief van PRO-Kamerlid Julian Bushoff.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Siegfried Woldhek heeft voor de tweede keer de Inktspotprijs voor beste politieke spotprent van het jaar gewonnen. De illustrator krijgt de onderscheiding voor zijn tekening van de Russische president Vladimir Poetin, die zijn Amerikaanse collega Donald Trump bespeelt als een contrabas.
16 uur geleden