
'Activistische investeerder wil af van Twitter-baas'
NEW YORK (ANP) - De activistische investeerder Elliott Management lijkt bij Twitter aan te sturen op een vertrek van topman en mede-oprichter Jack Dorsey. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Elliott nam een "aanzienlijk belang" in het bedrijf, waarvan de exacte omvang nog niet bekend is, en zou vier directeuren hebben voorgedragen voor het bestuur van Twitter. Tijdens de komende aandeelhoudersvergadering komen in elk geval drie bestuurszetels beschikbaar.
De stap van Elliott komt op een cruciaal moment voor het bedrijf. Zo gaan de Amerikanen later dit jaar naar de stembus en worden in Japan de Olympische Zomerspelen gehouden. Dat zijn evenementen die gebruikers en adverteerders naar Twitter lokken. Dat geldt ook voor de uitbraak van het nieuwe coronavirus.
Volgens techkenners is Twitter qua innovatie achtergebleven bij andere sociale media als Snap en Instagram. Ook de positie van Dorsey is niet onomstreden omdat hij ook de leiding heeft bij betalingsbedrijf Square. Verder heeft Dorsey, anders dan bijvoorbeeld Mark Zuckerberg van Facebook en Snap-oprichters Evan Spiegel en Bobby Murphy geen stemcontrole over het bedrijf.
Elliott is zeker niet de eerste investeerder die kritiek heeft op Dorsey en het beleid van Twitter. Eind vorig jaar uitte Scott Galloway, professor marketing aan de Stern School of Business van de New York University al de nodige kritiek op het bedrijf en de topman. In een brief riep hij Twitter-voorzitter Omid Kordestani al op om Dorsey te vervangen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiƫle vliegtuig Air Force One.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.
4 uur geledenLIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.
6 uur geleden