Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Activistische investeerder wil af van Twitter-baas'

'Activistische investeerder wil af van Twitter-baas'

NEW YORK (ANP) - De activistische investeerder Elliott Management lijkt bij Twitter aan te sturen op een vertrek van topman en mede-oprichter Jack Dorsey. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Elliott nam een "aanzienlijk belang" in het bedrijf, waarvan de exacte omvang nog niet bekend is, en zou vier directeuren hebben voorgedragen voor het bestuur van Twitter. Tijdens de komende aandeelhoudersvergadering komen in elk geval drie bestuurszetels beschikbaar.

De stap van Elliott komt op een cruciaal moment voor het bedrijf. Zo gaan de Amerikanen later dit jaar naar de stembus en worden in Japan de Olympische Zomerspelen gehouden. Dat zijn evenementen die gebruikers en adverteerders naar Twitter lokken. Dat geldt ook voor de uitbraak van het nieuwe coronavirus.

Volgens techkenners is Twitter qua innovatie achtergebleven bij andere sociale media als Snap en Instagram. Ook de positie van Dorsey is niet onomstreden omdat hij ook de leiding heeft bij betalingsbedrijf Square. Verder heeft Dorsey, anders dan bijvoorbeeld Mark Zuckerberg van Facebook en Snap-oprichters Evan Spiegel en Bobby Murphy geen stemcontrole over het bedrijf.

Elliott is zeker niet de eerste investeerder die kritiek heeft op Dorsey en het beleid van Twitter. Eind vorig jaar uitte Scott Galloway, professor marketing aan de Stern School of Business van de New York University al de nodige kritiek op het bedrijf en de topman. In een brief riep hij Twitter-voorzitter Omid Kordestani al op om Dorsey te vervangen.

Meer uit Financieel

Verhoging gokbelasting levert staat veel minder op dan verwacht

DEN HAAG (ANP) - De verhoging van de kansspelbelasting levert de staat veel minder geld op dan gedacht, maakte de Kansspelautoriteit bekend. In januari vorig jaar ging de gokbelasting omhoog van 30,5 procent naar 34,2 procent en in 2026 is het tarief verder verhoogd naar 37,8 procent. De maatregel moest zorgen voor extra inkomsten voor de overheid.

22 minuten geleden
Nieuwe topman Heineken krijgt 25 miljoen euro in aandelen

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe topman van Heineken heeft voor bijna 25 miljoen euro aan aandelen in de Nederlandse bierbrouwer gekregen. Dat bedrag dient voor Rafael Oliveira als compensatie voor de bonus die hij misloopt door te vertrekken bij zijn huidige werkgever, koffie- en theeconcern JDE Peet's.

24 minuten geleden
OM eist 7 jaar cel tegen ex-conciërge basisschool Zoetermeer

DEN HAAG (ANP) - Het OM heeft zeven jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 58-jarige Oskar van der V. uit Zoetermeer. Hij werkte tussen 2019 en 2025 als conciërge op een basisschool in Zoetermeer en zou met twee leerlingen ontucht hebben gepleegd. Ook wordt hij ervan verdacht zeker achttien kinderen in het geheim te hebben gefilmd en bijna 200.000 afbeeldingen van seksueel kindermisbruik in zijn bezit te hebben gehad.

1 uur geleden
Koers SpaceX gaat verder omlaag op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurskoers van SpaceX, het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk, ging dinsdag bij opening van de beurshandel in New York verder omlaag. Maandag verloor het aandeel al meer dan 16 procent. Met die koersdaling ging ongeveer 400 miljard dollar aan beurswaarde van SpaceX verloren.

1 uur geleden
VN wil dat AI-bedrijven milieu-impact openbaar maken

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Alle grote AI-bedrijven zouden de volledige milieu-impact van hun systemen moeten meten en openbaar moeten maken. Daartoe roept Antonio Guterres, secretaris-generaal van de Verenigde Naties, op. Hij zegt dat het tijd is om de impact van AI op het klimaat in kaart te brengen.

2 uur geleden
De Vegetarische Slager-topman krijgt leiding over moederbedrijf

UTRECHT (ANP) - The Vegetarian Butcher Collective, het bedrijf achter Vivera en De Vegetarische Slager, heeft Rutger Rozendaal benoemd als nieuwe topman. Hij volgt William van Weede op.

3 uur geleden
NAM terecht aangewezen als gasopslagbeheerder, oordeelt rechter

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) komt niet af van de status van beheerder van de gasopslagen Norg en Grijpskerk, oordeelt de rechter. Daarmee blijft het energiebedrijf ook gebonden aan regelgeving voor gasopslagen. Die schrijft onder andere voor dat beheerders pas mogen stoppen met gasopslagen als dat volgens de toezichthouder geen probleem voor de leveringszekerheid oplevert.

4 uur geleden