Activistische investeerder Elliott heeft belang in Ahold Delhaize
ZAANDAM (ANP) - De activistische investeerder Elliott Management heeft een belang van meer dan 3 procent opgebouwd in supermarktconcern Ahold Delhaize. De Amerikaanse investeerder, geleid door miljardair Paul Singer, steunt het plan van Ahold om onlinewinkel bol.com deels naar de beurs te brengen.
"We verwelkomen een constructieve dialoog met al onze aandeelhouders en waarderen hun inbreng", zei een woordvoerder van Ahold tegen financieel persbureau Bloomberg. Ahold Delhaize wil bol.com deels naar de beurs in Amsterdam brengen om financiering op te halen en de onlinewinkel verder te laten groeien.
Bol.com zal een belangrijke rol blijven spelen in de strategische samenwerking met andere merken van Ahold Delhaize in de Benelux, benadrukte de onderneming eerder deze week. Ahold Delhaize zal verder op de lange termijn "significante controle" over de onlinewinkel behouden. De beursgang zal naar verwachting plaatsvinden in de tweede helft van 2022, onder meer afhankelijk van de marktomstandigheden.
AkzoNobel
Het activistische Elliott heeft zich al vaker laten gelden in Nederland. Zo splitste verffabrikant AkzoNobel een aantal jaar geleden onder druk van Elliott zijn chemietak af nadat het bedrijf eerder een ongewenst overnamebod van het Amerikaanse PPG had afgewezen.
Financieel dienstverlener NN Group stond sinds begin vorig jaar onder druk van de activistische investeerder, om meer waarde voor aandeelhouders te creëren. Elliott roerde zich eerder ook bij de Duitse chemiereus Bayer en zou bij techconcern Twitter hebben aangedrongen op het vertrek van topman Jack Dorsey.
Ook andere activistische aandeelhouders hebben de laatste maanden hun oog laten vallen op Nederlandse bedrijven. Zo meldde Third Point zich eind vorige maand bij Shell met de oproep om het bedrijf te splitsen in een fossiel deel en een onderdeel dat zich met hernieuwbare energie bezighoudt. Bij Just Eat Takeaway meent een aantal aandeelhouders dat het bezorgbedrijf het Amerikaanse Grubhub weer moet afstoten. De overname daarvan werd pas begin dit jaar afgerond.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.
1 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.
4 uur geleden