Activistische investeerder Elliott heeft belang in Ahold Delhaize
ZAANDAM (ANP) - De activistische investeerder Elliott Management heeft een belang van meer dan 3 procent opgebouwd in supermarktconcern Ahold Delhaize. De Amerikaanse investeerder, geleid door miljardair Paul Singer, steunt het plan van Ahold om onlinewinkel bol.com deels naar de beurs te brengen.
"We verwelkomen een constructieve dialoog met al onze aandeelhouders en waarderen hun inbreng", zei een woordvoerder van Ahold tegen financieel persbureau Bloomberg. Ahold Delhaize wil bol.com deels naar de beurs in Amsterdam brengen om financiering op te halen en de onlinewinkel verder te laten groeien.
Bol.com zal een belangrijke rol blijven spelen in de strategische samenwerking met andere merken van Ahold Delhaize in de Benelux, benadrukte de onderneming eerder deze week. Ahold Delhaize zal verder op de lange termijn "significante controle" over de onlinewinkel behouden. De beursgang zal naar verwachting plaatsvinden in de tweede helft van 2022, onder meer afhankelijk van de marktomstandigheden.
AkzoNobel
Het activistische Elliott heeft zich al vaker laten gelden in Nederland. Zo splitste verffabrikant AkzoNobel een aantal jaar geleden onder druk van Elliott zijn chemietak af nadat het bedrijf eerder een ongewenst overnamebod van het Amerikaanse PPG had afgewezen.
Financieel dienstverlener NN Group stond sinds begin vorig jaar onder druk van de activistische investeerder, om meer waarde voor aandeelhouders te creëren. Elliott roerde zich eerder ook bij de Duitse chemiereus Bayer en zou bij techconcern Twitter hebben aangedrongen op het vertrek van topman Jack Dorsey.
Ook andere activistische aandeelhouders hebben de laatste maanden hun oog laten vallen op Nederlandse bedrijven. Zo meldde Third Point zich eind vorige maand bij Shell met de oproep om het bedrijf te splitsen in een fossiel deel en een onderdeel dat zich met hernieuwbare energie bezighoudt. Bij Just Eat Takeaway meent een aantal aandeelhouders dat het bezorgbedrijf het Amerikaanse Grubhub weer moet afstoten. De overname daarvan werd pas begin dit jaar afgerond.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.
2 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vakbond De Unie vindt dat de aangekondigde banenreductie bij pensioenuitvoerder APG op een ongelukkig moment komt. "Er is nooit een goed moment om slecht nieuws te brengen, maar zo kort voor kerst is bijzonder zuur", reageert bestuurder Joop Voesten van De Unie. APG kondigde dinsdag aan tot 1200 voltijdsbanen te willen schrappen tot 2030, als onderdeel van een nieuwe strategie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.
5 uur geledenREDMOND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft gaat 17,5 miljard dollar (15 miljard euro) investeren in kunstmatige intelligentie in India. Volgens topman Satya Nadella gaat het om de grootste investering van het bedrijf ooit in Azië. Microsoft wil onder meer investeren in de infrastructuur voor AI in het snelgroeiende land.
5 uur geleden