Activistische belegger Elliott neemt miljardenbelang in PepsiCo
PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - De activistische investeerder Elliott heeft een belang van ongeveer 4 miljard dollar (zo'n 3,4 miljard euro) opgebouwd in PepsiCo. Elliott heeft plannen om aan te dringen op veranderingen bij de worstelende Amerikaanse drankenfabrikant achter onder meer Pepsi-cola en Gatorade-sportdrank.
Met het belang is Elliott een van de grootste investeerders in PepsiCo, stelde de activistische belegger dinsdag in een brief aan de raad van bestuur van het bedrijf. De krant The Wall Street Journal schreef eerder al over het belang van Elliott in PepsiCo.
De frisdrank- en snackproducent heeft het moeilijk door concurrentie en veranderende voorkeuren van consumenten. De marktwaarde van het Amerikaanse concern is sinds mei 2023 met ruim een vijfde gedaald. PepsiCo zegt dat het de voorstellen van Elliott zal beoordelen in de context van zijn groeistrategie, die erop gericht is de groei te versnellen en langdurige waarde voor aandeelhouders te creƫren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De eerste schepen zijn dankzij een evacuatieplan door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), onderdeel van de Verenigde Naties. Het plan werd dinsdag in gang gezet en heeft als doel om honderden schepen veilig uit de Perzische Golf te laten varen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de bouw van zes fregatten helemaal geschrapt. Dat meldt het Duitse ministerie van Defensie, dat nu een plan maakt voor de aanschaf van acht marinevaartuigen van het Duitse scheepsbouwer TKMS.
5 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft tijdelijke vaarroutes aangewezen voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz willen varen. Volgens het land zijn de bestaande vaarroutes niet veilig. Ook heeft Oman verklaard dat de vaarweg open blijft zonder tolheffing op te leggen aan schepen die door de belangrijke zeestraat willen varen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse regering wil de bouw van zes fregatten, een opdracht oorspronkelijk gegeven aan de Nederlandse scheepsbouwer Damen Naval, helemaal schrappen. Dat meldt de Financial Times op basis van twee bronnen.
6 uur geledenPARIJS/FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS heeft woensdag zijn plannen voor een beursgang in Parijs en Frankfurt aangekondigd. Eerder deze week sloten Frankrijk en Duitsland al een overeenkomst over het eigendom van KNDS, dat onder meer tanks, artillerie en gevechtsvoertuigen bouwt.
6 uur geleden