Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activistische aandeelhouder Peltz steunt strategie Unilever

Activistische aandeelhouder Peltz steunt strategie Unilever

LONDEN (ANP/RTR) - De activistische aandeelhouder Nelson Peltz steunt de onlangs aangekondigde nieuwe strategieplannen van Unilever. Dat zei topman Hein Schumacher van Unilever in een interview met persbureau Reuters. Volgens Schumacher staat Peltz, die in 2022 een bestuurszetel verwierf in het Britse levensmiddelenconcern, "volledig achter" de plannen.

Schumacher, die vorig jaar overkwam van zuivelconcern FrieslandCampina, presenteerde in oktober al plannen om Unilever beter te laten presteren. Hij verving meteen een groot deel van de leidinggevenden. Daarnaast wil hij de marketinginspanningen vooral richten op de dertig best presterende merken. Ook vindt Schumacher het nodig om productiever te worden, om de kosten binnen de perken te houden en de winstmarges te verbeteren.

Vorige week verklaarde de topman bij de publicatie van de jaarcijfers dat de concurrentiekracht van Unilever niet goed genoeg is en dat het concern hard bezig is daar iets aan te doen. In het interview zei hij dat Unilever momenteel een "systematische marketingstrategie" voor zijn topmerken in kaart brengt. Ook stelde hij dat hij er niet voor terugdeinst om Unilevers personeelsbestand van 127.000 medewerkers te stroomlijnen.

Top 30 merken

Schumachers voorganger Alan Jope kreeg juist kritiek omdat hij de merkenportfolio van Unilever had laten groeien tot ongeveer vierhonderd, waardoor het management te weinig tijd had om zich te concentreren op de best presterende merken. "Peltz kwam in het bestuur omdat er ontevredenheid was over de prestaties. Hij zag een kans om aandelen te kopen tegen een koers waarvan hij dacht dat er potentieel in zat", aldus Schumacher.

De topman zei verder dat de standpunten van Peltz "zeer in lijn" zijn met de groeistrategie van Unilever. Dit betekent dat er meer moet worden geïnvesteerd in de top 30 merken die meer dan 70 procent van de omzet vertegenwoordigen. Ook houdt Peltz van Unilevers model om de bedrijfsonderdelen op te splitsen per categorie in plaats van per regio.

Schumacher werkte eerder al samen met Peltz bij ketchupmaker Heinz toen de activistische investeerder een fusie met voedingsconcern Kraft Foods orkestreerde. Zijn benoeming tot topman van Unilever werd hartelijk verwelkomd door Peltz, die een reputatie heeft als het gaat om het opschudden van bedrijven in consumptiegoederen.

Meer uit Financieel

Von der Leyen over Mercosur-verdrag: krachtig signaal aan wereld

ASUNCIÓN (ANP) - Na een kwart eeuw onderhandelen wordt zaterdag het vrijhandelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay ondertekend. Een historische mijlpaal tussen de twee regio's, noemt de Europese Commissie het akkoord.

17 minuten geleden
Musk eist megaschadevergoeding van OpenAI en Microsoft

OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.

6 uur geleden
FT: Carglass-moederbedrijf Belron werkt aan plannen beursgang

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.

7 uur geleden
Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.

8 uur geleden
KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

9 uur geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

16 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

18 uur geleden