Activistische aandeelhouder Peltz steunt strategie Unilever
LONDEN (ANP/RTR) - De activistische aandeelhouder Nelson Peltz steunt de onlangs aangekondigde nieuwe strategieplannen van Unilever. Dat zei topman Hein Schumacher van Unilever in een interview met persbureau Reuters. Volgens Schumacher staat Peltz, die in 2022 een bestuurszetel verwierf in het Britse levensmiddelenconcern, "volledig achter" de plannen.
Schumacher, die vorig jaar overkwam van zuivelconcern FrieslandCampina, presenteerde in oktober al plannen om Unilever beter te laten presteren. Hij verving meteen een groot deel van de leidinggevenden. Daarnaast wil hij de marketinginspanningen vooral richten op de dertig best presterende merken. Ook vindt Schumacher het nodig om productiever te worden, om de kosten binnen de perken te houden en de winstmarges te verbeteren.
Vorige week verklaarde de topman bij de publicatie van de jaarcijfers dat de concurrentiekracht van Unilever niet goed genoeg is en dat het concern hard bezig is daar iets aan te doen. In het interview zei hij dat Unilever momenteel een "systematische marketingstrategie" voor zijn topmerken in kaart brengt. Ook stelde hij dat hij er niet voor terugdeinst om Unilevers personeelsbestand van 127.000 medewerkers te stroomlijnen.
Top 30 merken
Schumachers voorganger Alan Jope kreeg juist kritiek omdat hij de merkenportfolio van Unilever had laten groeien tot ongeveer vierhonderd, waardoor het management te weinig tijd had om zich te concentreren op de best presterende merken. "Peltz kwam in het bestuur omdat er ontevredenheid was over de prestaties. Hij zag een kans om aandelen te kopen tegen een koers waarvan hij dacht dat er potentieel in zat", aldus Schumacher.
De topman zei verder dat de standpunten van Peltz "zeer in lijn" zijn met de groeistrategie van Unilever. Dit betekent dat er meer moet worden geïnvesteerd in de top 30 merken die meer dan 70 procent van de omzet vertegenwoordigen. Ook houdt Peltz van Unilevers model om de bedrijfsonderdelen op te splitsen per categorie in plaats van per regio.
Schumacher werkte eerder al samen met Peltz bij ketchupmaker Heinz toen de activistische investeerder een fusie met voedingsconcern Kraft Foods orkestreerde. Zijn benoeming tot topman van Unilever werd hartelijk verwelkomd door Peltz, die een reputatie heeft als het gaat om het opschudden van bedrijven in consumptiegoederen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken wereldwijd werken aan een gezamenlijke steunverklaring voor de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Dat meldt een bron aan persbureau Bloomberg. Het zou een signaal van solidariteit aan Powell zijn na de dagvaarding waarmee de regering-Trump volgens de Federal Reserve de onafhankelijkheid van het instituut wil aanvallen.
21 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren zijn van plan actie te voeren om hun eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten, kondigen FNV en CNV aan. De vakbonden stelden minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken eerder een ultimatum tot dinsdag, omdat ze ontevreden zijn over de nullijn die het demissionaire kabinet voor deze ambtenaren wil aanhouden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend en zette daarmee de opmars richting het historische niveau van 1000 punten voort. Maandag eindigde de Amsterdamse hoofdindex al op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi. Ook op Wall Street scherpten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index de recordstanden verder aan, ondanks zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Taiwan zegt dat er met de Verenigde Staten "brede overeenstemming" is over een handelsdeal. Daarbij gaan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit Taiwan omlaag en zou het Taiwanese chipconcern TSMC nog meer gaan investeren in chipproductie in de VS.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Natuurrampen hebben vorig jaar voor 224 miljard dollar aan schade gezorgd, meldt herverzekeraar Munich Re. Omgerekend is dat zo'n 192 miljard euro. Dat is lager dan een jaar eerder, toen de schade als gevolg van natuurrampen 368 miljard dollar bedroeg.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag verder met de bouw van het windpark Revolution Wind voor de kust van Rhode Island, terwijl het wacht op uitspraak in een rechtszaak. Dat heeft een Amerikaanse rechter besloten. De werkzaamheden werden op 22 december stilgelegd door de Amerikaanse regering uit zorgen om de nationale veiligheid. Windmolens kunnen volgens de regering onder meer radarsystemen verstoren.
2 uur geledenTOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.
2 uur geleden