Activisten XR buiten de stad gedropt, deel naar politiebureau
DEN HAAG (ANP) - Tientallen demonstranten van Extinction Rebellion (XR) die zijn opgepakt op de A12 in Den Haag, worden met stadsbussen buiten de stad gedropt. Volgens een politiewoordvoerster worden ze vrijgelaten in de buurt van het ADO-stadion. Ook wordt een deel van de mensen naar het politiebureau gebracht.
De XR-activisten beklagen zich over de inzet van waterkanonnen. Ze vinden het "onbegrijpelijk" dat het middel bij deze lage buitentemperatuur is ingezet. De politiewoordvoerster antwoordt daarop dat de demonstranten "ruim de kans hebben gehad om weg te gaan naar een locatie waar ze wel mogen demonstreren, het Malieveld". Vooral het feit dat de aanrijtijden van ambulances door de XR-blokkade langer zijn geworden omdat de calamiteitenroutes moesten worden aangepast, is een belangrijke reden geweest om tot ingrijpen over te gaan, zegt zij.
Meer uit Binnenland
ZUTPHEN (ANP) - Over of zogeheten PAS-melders gelegaliseerd moeten worden, doet de rechter over twee weken uitspraak. Farmers Defence Force (FDF) had een kort geding aangespannen tegen de Staat, de zaak diende woensdag in de rechtbank in Zutphen. PAS-melders zijn boeren die volgens FDF buiten hun schuld om niet de juiste natuurvergunning hebben en in feite illegaal werken.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft maandag een nieuwe verdachte opgepakt in het onderzoek rondom de dood van een 24-jarige vrouw in Rotterdam. Het gaat om een 20-jarige man uit Nijmegen.
11 minuten geledenTILBURG (ANP) - De universiteit in Tilburg wil dat de Hebrew University in Israël, waarmee ze samenwerkt, meer doet voor "een rechtvaardige en blijvende vrede" in het Midden-Oosten. De Israëlische instelling zou zich ook meer moeten inzetten voor wederopbouw van Palestijnse universiteiten en tegen "verkeerde inmenging" van het Israëlische leger.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Inwoners van het dorp Herwijnen moeten niet alleen naar de Raad van State, maar ook naar de rechter om bezwaar te maken tegen de komst van het nieuw te bouwen radarstation. Aanvankelijk was alleen een gang naar de Raad van State voldoende, omdat bezwaren tegen zowel de plannen vanuit het Rijk als de vergunning van de gemeente in één keer behandeld zouden worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou makkelijker moeten worden om natuurlijke middelen te gebruiken om gewassen te beschermen tegen ongedierte. Boeren en telers hoeven dan geen chemische middelen te gebruiken, en dat is beter voor hun gezondheid en voor het milieu. Met dat advies komt de Gezondheidsraad woensdag.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In Nederland is woensdagavond en in de nacht van woensdag op donderdag misschien het noorderlicht te zien. Door uitbarstingen op de zon vliegen geladen deeltjes richting de aarde. Als die aankomen bij het magneetveld rond de aarde ontstaat het kleurrijke verschijnsel. Het KNMI stuurt weerballonnen de lucht in om op grote hoogte metingen te doen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het chanoekaconcert in het Concertgebouw in Amsterdam, waar recent veel om te doen was, gaat toch door. Het Concertgebouw en Stichting Chanukah Concert hebben een compromis gesloten over de vorm.
2 uur geleden