Activisten XR buiten de stad gedropt, deel naar politiebureau
DEN HAAG (ANP) - Tientallen demonstranten van Extinction Rebellion (XR) die zijn opgepakt op de A12 in Den Haag, worden met stadsbussen buiten de stad gedropt. Volgens een politiewoordvoerster worden ze vrijgelaten in de buurt van het ADO-stadion. Ook wordt een deel van de mensen naar het politiebureau gebracht.
De XR-activisten beklagen zich over de inzet van waterkanonnen. Ze vinden het "onbegrijpelijk" dat het middel bij deze lage buitentemperatuur is ingezet. De politiewoordvoerster antwoordt daarop dat de demonstranten "ruim de kans hebben gehad om weg te gaan naar een locatie waar ze wel mogen demonstreren, het Malieveld". Vooral het feit dat de aanrijtijden van ambulances door de XR-blokkade langer zijn geworden omdat de calamiteitenroutes moesten worden aangepast, is een belangrijke reden geweest om tot ingrijpen over te gaan, zegt zij.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
2 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
7 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
11 uur geleden