Activisten XR blokkeren deel A12
DEN HAAG (ANP) - Ondanks pogingen van de politie om actievoerders tegen te houden, is het Extinction Rebellion (XR) zaterdag gelukt een deel van de A12 in Den Haag te blokkeren. Een groep van zo'n 15 actievoerders liep even voor 13.00 uur de weg op en ging zitten op de rijbaan. Het gaat om de rijrichting Den Haag in.
Het gaat om de helft van de tweestrooksrijbaan. Op de andere helft rijden nog wel auto's de stad binnen.
Inmiddels is een deel van de groep alweer van de weg afgehaald. Zij werden in bussen weggereden. Een ander deel heeft zich weten vast te ketenen. De politie probeert ook die actievoerders van de weg af te halen.
Protestival
Daarnaast hebben een paar honderd actievoerders het kruispunt aan het begin van de A12 geblokkeerd. Ze zitten of staan op de weg en hebben spandoeken en vlaggen bij zich. Even voor 14.00 uur voegde een actievoerder op de fiets zich bij de groep.
XR protesteert met de actie tegen fossiele subsidies. De Haagse burgemeester Jan van Zanen had de blokkade verboden. Naast de blokkade was er ook een 'Protestival' aangekondigd op het naastgelegen Malieveld. Maar het evenement is afgelast om harde windstoten.
Rondom een deel van de tunnelbak, ter hoogte van het tijdelijke gebouw van de Tweede Kamer, zijn zwarte schermen geplaatst die het zicht op de tunnel ontnemen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar veel op Google gezocht naar informatie over de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober. Zoekopdrachten die met de verkiezingen te maken hebben, voeren het jaaroverzicht van de zoekmachine aan.
3 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - Een van de twee mensen die in de nacht van woensdag op donderdag uit een brandende woning zijn gehaald in Driebergen (Utrecht) is een kind, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdag weten. Over de oorzaak van de brand, waarbij vijf mensen gewond raakten, is nog niet meer bekend.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van kinderen die in het ziekenhuis zijn beland door vapen is dit jaar opgelopen. Vorig jaar kwamen er bij een speciaal meldpunt hierover minstens 14 meldingen binnen, dat aantal is dit jaar verder opgelopen naar 31. Kinderlongarts Marije van den Beukel (HaaglandenMC) bevestigt donderdag berichtgeving hierover door NU.nl.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen op basisscholen zouden meer les moeten krijgen in het voeren van gesprekken, dus in het spreken met en luisteren naar anderen. Dat adviseert de Inspectie van het Onderwijs.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders wantrouwen informatie op het internet. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal 72 procent van de 5000 Nederlanders die meededen aan het onderzoek naar ICT-gebruik zegt dat ze informatie tegenkomen die volgens hen niet klopt. Twee jaar eerder was dat 67 procent en in 2021 nog 63 procent. Vooral berichten op sociale media roepen twijfel op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een derde van de Nederlanders denkt dat de huidige kabinetsformatie sneller zal gaan dan de vorige formaties. Dat blijkt uit een enquĂȘte van Kieskompas en het ANP onder ruim 56.000 mensen. Ruim 40 procent van de respondenten gelooft niet dat de formatie sneller zal gaan dan de laatste keren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".
2 uur geleden