Activisten van Extinction Rebellion blokkeren de A12 in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) gaan zaterdag rond het middaguur de Utrechtsebaan op de A12 naar Den Haag blokkeren. Met de actie verzet XR zich tegen fossiele subsidies.
Eerder deze week riep de gemeente Den Haag XR op om in de buurt van station Den Haag Centraal te demonstreren. XR geeft daar geen gehoor aan en zet de actie op de A12 door. Volgens de actiegroep gaan zaterdag ruim 2000 activisten de Utrechtsebaan op en komen er ruim duizend supporters langs de weg staan.
De actiegroep blokkeerde de A12 vijf keer eerder. Bij de meest recente blokkade van 28 januari waren zo’n duizend activisten aanwezig op de snelweg, 768 van hen werden gearresteerd. Langs de weg stonden volgens XR nog eens 2000 mensen die de actie aanmoedigden.
Volgens XR geeft Nederland ieder jaar zo’n 17,5 miljard euro subsidie aan fossiele projecten en staat dit in de weg van effectief beleid om klimaatverandering tegen te gaan.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
1 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
6 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
7 uur geleden