Activisten trekken klimaatplan volgens olieconcern ExxonMobil in
FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - De activistische Nederlandse beleggersgroep Follow This heeft met een rechtszaak op komst een klimaatplan bij het Amerikaanse olieconcern ExxonMobil teruggetrokken. Het bedrijf meldt dat Follow This en medeaandeelhouder Arjuna van mening zijn veranderd, waarna ExxonMobil heeft besloten af te zien van de vorige week aangekondigde rechtszaak.
Follow This en Arjuna dienden vorig jaar een voorstel in bij ExxonMobil om de uitstoot sneller omlaag te krijgen. Daar zou in mei tijdens een aandeelhoudersvergadering over worden gestemd, maar het concern wilde dat voorkomen. Volgens ExxonMobil hebben de activistische beleggers alleen aandelen gekocht om "campagne te voeren" voor veranderingen die juist zijn gericht "op het verminderen van de bestaande activiteiten van het bedrijf".
Tot een rechterlijke uitspraak lijkt het dus niet te komen. Follow This laat weten in de loop van vrijdagmiddag te reageren.
De Nederlandse groep probeert al langer olie- en gasconcerns te bewegen om hun uitstoot terug te brengen. De afgelopen jaren diende Follow This ook steeds een resolutie in bij Shell. De steun voor die voorstellen groeide lange tijd, maar werden steeds door een meerderheid verworpen. Bij de laatste twee aandeelhoudersvergaderingen bleef de steun echter steken op ongeveer 20 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
8 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
4 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.
6 uur geleden