Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activisten trekken klimaatplan volgens olieconcern ExxonMobil in

Activisten trekken klimaatplan volgens olieconcern ExxonMobil in

FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - De activistische Nederlandse beleggersgroep Follow This heeft met een rechtszaak op komst een klimaatplan bij het Amerikaanse olieconcern ExxonMobil teruggetrokken. Het bedrijf meldt dat Follow This en medeaandeelhouder Arjuna van mening zijn veranderd, waarna ExxonMobil heeft besloten af te zien van de vorige week aangekondigde rechtszaak.

Follow This en Arjuna dienden vorig jaar een voorstel in bij ExxonMobil om de uitstoot sneller omlaag te krijgen. Daar zou in mei tijdens een aandeelhoudersvergadering over worden gestemd, maar het concern wilde dat voorkomen. Volgens ExxonMobil hebben de activistische beleggers alleen aandelen gekocht om "campagne te voeren" voor veranderingen die juist zijn gericht "op het verminderen van de bestaande activiteiten van het bedrijf".

Tot een rechterlijke uitspraak lijkt het dus niet te komen. Follow This laat weten in de loop van vrijdagmiddag te reageren.

De Nederlandse groep probeert al langer olie- en gasconcerns te bewegen om hun uitstoot terug te brengen. De afgelopen jaren diende Follow This ook steeds een resolutie in bij Shell. De steun voor die voorstellen groeide lange tijd, maar werden steeds door een meerderheid verworpen. Bij de laatste twee aandeelhoudersvergaderingen bleef de steun echter steken op ongeveer 20 procent.

Meer uit Financieel

AEX-index zakt na dreiging Trump met escalatie Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager geopend door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. In zijn eerste televisietoespraak sinds de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran zei president Donald Trump Iran de komende twee tot drie weken nog "extreem hard" te treffen en terug te brengen naar het stenen tijdperk. Trump herhaalde ook dat de Amerikaanse doelstellingen in Iran bijna zijn bereikt, maar gaf geen einddatum voor het conflict.

23 minuten geleden
Gasprijs weer hard omhoog na opmerkingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt donderdagochtend flink omdat president Donald Trump heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten Iran de komende twee tot drie weken "extreem hard" zullen aanpakken. Door die opmerking lijkt een snelle oplossing van het conflict in het Midden-Oosten weer verder uit beeld te zijn geraakt.

28 minuten geleden
Elektrische bussenbouwer Ebusco haalt ruim 27 miljoen euro op

DEURNE (ANP) - De bouwer van elektrische bussen Ebusco heeft ruim 27 miljoen euro aan nieuw kapitaal opgehaald, onder meer door een lening van bestaande aandeelhouders van het bedrijf uit het Noord-Brabantse Deurne. Ebusco zegt dat het opgehaalde werkkapitaal gebruikt zal worden om bestaande busorders uit te kunnen voeren en nieuwe zakelijke mogelijkheden na te jagen.

50 minuten geleden
Studie: supers doen weinig voor vrouwenrechten bij leveranciers

AMSTERDAM (ANP) - De grootste Nederlandse supermarkten doen te weinig voor vrouwenrechten in hun toeleveringsketens. Dat concluderen onderzoeksbureau Questionmark en organisaties Oxfam Novib en Solidaridad in een onderzoek naar naleving van mensenrechten. Supermarkten zeggen de aanbevelingen van het rapport serieus te nemen, maar dat het rapport ook dingen buiten beschouwing laat.

52 minuten geleden
Cryptomunten omlaag na dreigende taal Trump over Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).

1 uur geleden
Olieprijs stijgt, beurzen Azië dalen na toespraak Trump over Iran

TOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.

2 uur geleden
Cao-lonen stijgen met 4,5 procent in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.

3 uur geleden