Activisten plakken foto's op het glas voor de Geboorte van Venus
FLORENCE (ANP/AFP/DPA) - Activisten hebben foto's van overstromingen voor het wereldberoemde schilderij De Geboorte van Venus van Sandro Botticelli geplakt en daar beelden van verspreid via sociale media. Het schilderij, dat is beschermd met glas, hangt in het Uffizi in Florence.
De actie was het werk van Ultima Generazione, ofwel Laatste Generatie. Ze zeggen dat op de foto's de overstromingen in de Toscaanse plaats Campi Bisenzio te zien zijn, waarbij in november meerdere doden vielen. De activisten vinden dat de regering de bevolking in de steek laat door beleid te voeren dat tot dit soort overstromingen leidt.
De activisten verwijzen met hun actie ook naar nieuwe wetgeving, die in januari werd aangenomen door het Italiaanse parlement. Daarmee kunnen betogers extra hoge boetes opgelegd krijgen om de herstelkosten te vergoeden. De regering zegt dat dit soort acties het werk is van "ecovandalen", maar Ultima Generazione zegt dat activisten monddood gemaakt worden. De organisatie is ook meteen begonnen met het inzamelen van 10.000 euro voor een eventuele boete.
De beveiliging van het Uffizi heeft na de actie de tentoonstellingszaal leeggeruimd en het licht uitgedaan. De twee activisten zijn opgepakt. Het schilderij lijkt ongedeerd te zijn.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse autoriteiten hebben nog twee arrestaties verricht na een kennelijke poging om een aanslag te plegen bij de Bank of America in Parijs. Ook is de detentie verlengd van de minderjarige verdachte die zaterdag was opgepakt, melden aanklagers.
17 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.
38 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.
1 uur geledenDERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
8 uur geleden