Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activisten plakken foto's op het glas voor de Geboorte van Venus

Activisten plakken foto's op het glas voor de Geboorte van Venus

FLORENCE (ANP/AFP/DPA) - Activisten hebben foto's van overstromingen voor het wereldberoemde schilderij De Geboorte van Venus van Sandro Botticelli geplakt en daar beelden van verspreid via sociale media. Het schilderij, dat is beschermd met glas, hangt in het Uffizi in Florence.

De actie was het werk van Ultima Generazione, ofwel Laatste Generatie. Ze zeggen dat op de foto's de overstromingen in de Toscaanse plaats Campi Bisenzio te zien zijn, waarbij in november meerdere doden vielen. De activisten vinden dat de regering de bevolking in de steek laat door beleid te voeren dat tot dit soort overstromingen leidt.

De activisten verwijzen met hun actie ook naar nieuwe wetgeving, die in januari werd aangenomen door het Italiaanse parlement. Daarmee kunnen betogers extra hoge boetes opgelegd krijgen om de herstelkosten te vergoeden. De regering zegt dat dit soort acties het werk is van "ecovandalen", maar Ultima Generazione zegt dat activisten monddood gemaakt worden. De organisatie is ook meteen begonnen met het inzamelen van 10.000 euro voor een eventuele boete.

De beveiliging van het Uffizi heeft na de actie de tentoonstellingszaal leeggeruimd en het licht uitgedaan. De twee activisten zijn opgepakt. Het schilderij lijkt ongedeerd te zijn.

Meer uit Buitenland

Trump uit nieuwe kritiek op Iraanse reactie: stom, stuk afval

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".

1 uur geleden
EU wil 'rode lijnen' in onderhandelingen met Rusland vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.

1 uur geleden
Celstraf voor Duits koppel dat kinderen opsloot in 'horrorhuis'

OVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".

1 uur geleden
Maandag toch tweede evacuatievlucht vanaf Tenerife

TENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.

2 uur geleden
Israëlische minister wijst EU-sancties tegen kolonisten af

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.

3 uur geleden
Schutter Correspondents' Dinner ontkent dat hij Trump wilde doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.

3 uur geleden
Rechter doet 15 juni uitspraak in zaak Marius Borg Høiby

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.

4 uur geleden