Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activisten plakken foto's op het glas voor de Geboorte van Venus

Activisten plakken foto's op het glas voor de Geboorte van Venus

FLORENCE (ANP/AFP/DPA) - Activisten hebben foto's van overstromingen voor het wereldberoemde schilderij De Geboorte van Venus van Sandro Botticelli geplakt en daar beelden van verspreid via sociale media. Het schilderij, dat is beschermd met glas, hangt in het Uffizi in Florence.

De actie was het werk van Ultima Generazione, ofwel Laatste Generatie. Ze zeggen dat op de foto's de overstromingen in de Toscaanse plaats Campi Bisenzio te zien zijn, waarbij in november meerdere doden vielen. De activisten vinden dat de regering de bevolking in de steek laat door beleid te voeren dat tot dit soort overstromingen leidt.

De activisten verwijzen met hun actie ook naar nieuwe wetgeving, die in januari werd aangenomen door het Italiaanse parlement. Daarmee kunnen betogers extra hoge boetes opgelegd krijgen om de herstelkosten te vergoeden. De regering zegt dat dit soort acties het werk is van "ecovandalen", maar Ultima Generazione zegt dat activisten monddood gemaakt worden. De organisatie is ook meteen begonnen met het inzamelen van 10.000 euro voor een eventuele boete.

De beveiliging van het Uffizi heeft na de actie de tentoonstellingszaal leeggeruimd en het licht uitgedaan. De twee activisten zijn opgepakt. Het schilderij lijkt ongedeerd te zijn.

Meer uit Buitenland

Rechterhand Britse premier weg in nasleep Epstein-affaire

LONDEN (ANP/RTR) - De rechterhand van de Britse premier Keir Starmer is opgestapt in de nasleep van het schandaal rond de Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. Ex-stafchef Morgan McSweeney zegt dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor het advies om Peter Mandelson te benoemen tot ambassadeur in de Verenigde Staten, meldt hij zelf op X.

1 uur geleden
Iran twijfelt over intenties VS bij onderhandelingen

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.

4 uur geleden
Coalitie Japanse premier Takaichi verstevigt mandaat in Lagerhuis

TOKYO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De coalitie van de Japanse premier Sanae Takaichi stevent af op forse winst bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen. Volgens de jongste prognose van de Japanse publieke omroep NHK behaalt de conservatieve coalitie zeker 310 van de 465 zetels in het Lagerhuis van het parlement. Daarmee is er een machtige tweederdemeerderheid voor de Liberaal-Democratische Partij (LDP) van Takaichi en de veel kleinere Japanse Innovatiepartij.

4 uur geleden
Meloni noemt demonstranten bij Winterspelen 'vijanden van Italië'

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.

5 uur geleden
FSB: daders aanslag op generaal Aleksejev opgepakt in Dubai

MOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.

8 uur geleden
Noord-Korea houdt eind februari na vijf jaar weer partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.

10 uur geleden
Trump ontvangt Hondurese president Nasry Asfura in Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.

12 uur geleden