Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activisten plakken foto's op het glas voor de Geboorte van Venus

Activisten plakken foto's op het glas voor de Geboorte van Venus

FLORENCE (ANP/AFP/DPA) - Activisten hebben foto's van overstromingen voor het wereldberoemde schilderij De Geboorte van Venus van Sandro Botticelli geplakt en daar beelden van verspreid via sociale media. Het schilderij, dat is beschermd met glas, hangt in het Uffizi in Florence.

De actie was het werk van Ultima Generazione, ofwel Laatste Generatie. Ze zeggen dat op de foto's de overstromingen in de Toscaanse plaats Campi Bisenzio te zien zijn, waarbij in november meerdere doden vielen. De activisten vinden dat de regering de bevolking in de steek laat door beleid te voeren dat tot dit soort overstromingen leidt.

De activisten verwijzen met hun actie ook naar nieuwe wetgeving, die in januari werd aangenomen door het Italiaanse parlement. Daarmee kunnen betogers extra hoge boetes opgelegd krijgen om de herstelkosten te vergoeden. De regering zegt dat dit soort acties het werk is van "ecovandalen", maar Ultima Generazione zegt dat activisten monddood gemaakt worden. De organisatie is ook meteen begonnen met het inzamelen van 10.000 euro voor een eventuele boete.

De beveiliging van het Uffizi heeft na de actie de tentoonstellingszaal leeggeruimd en het licht uitgedaan. De twee activisten zijn opgepakt. Het schilderij lijkt ongedeerd te zijn.

Meer uit Buitenland

Trump steekt middelvinger op naar man die scheldt over Epstein

DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.

59 minuten geleden
VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

5 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

7 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

8 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

8 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

10 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

11 uur geleden