Activisten melden intimidatie door Israëlisch schip
KHAN YOUNIS (ANP) - Een groep activisten die met een vloot onderweg is naar Gaza zegt geïntimideerd te zijn door een schip van de Israëlische marine. Dat voer rondjes om de Alma van de activisten. De navigatiesystemen zouden op afstand zijn uitgeschakeld. Het Israëlische schip zou zo dichtbij gekomen zijn dat een "gevaarlijke manoeuvre" gemaakt moest worden om een aanvaring te voorkomen.
De vloot, die bestaat uit ruim veertig boten waarop activisten uit verschillende landen meevaren, bevond zich woensdagochtend nog op ongeveer twintig uur varen van Gaza, meldde de Franse Europarlementariër Rima Hassan op X. Eerder voer de Italiaanse marine mee om de activisten te helpen in geval van nood, maar die keerde terug om een conflict met Israël te voorkomen.
De Global Sumud Flotilla wil hulpgoederen uitdelen en aandacht vragen voor de situatie in Gaza. De Israëlische krant Haaretz meldde eerder dat Israël van plan was om de vloot op 115 zeemijl van de kust te onderscheppen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
37 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
2 uur geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
2 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
4 uur geleden