Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activisten melden gewonden tijdens demonstratie Lützerath

Activisten melden gewonden tijdens demonstratie Lützerath

KEYENBERG/LÜTZERATH (ANP) - Tijdens de confrontaties tussen politie en enkele honderden linksradicale betogers bij 'bruinkooldorp' Lützerath is zaterdag een onbekend aantal mensen gewond geraakt. Dat stellen althans de activisten. Volgens deze actievoerders raakte een niet nader genoemd deel van hen zwaargewond, en is er naast ambulances ook een traumahelikopter ingezet. Eén persoon zou hondenbeten hebben opgelopen, een ander raakte bewusteloos, meerdere mensen liepen zware hoofdwonden op. Ook raakten mensen gewond door de inzet van pepperspray. "De situatie is onoverzichtelijk", aldus de activisten rond Lützerath zaterdagavond.

De politie kon zaterdagavond nog geen overzicht geven van het aantal gewonden. En ook niet van het aantal aanhoudingen tijdens de grote demonstratie. Een grote groep betogers trok zaterdag van het dorpje Keyenberg naar het naburige 'bruinkooldorp' Lützerath, dat sinds ruim twee jaar bezet is. De politie is bezig dat dorp te ontruimen, omdat energiebedrijf RWE er bruinkolen wil delven. De bezetters verzetten zich daartegen. De politie heeft inmiddels nagenoeg alle bezetters, een kleine 500, uit het dorp gezet. Een handjevol bezetters houdt nog stand in boomhutten en in een ondergrondse tunnel.

Aan de demonstratie zaterdag ter ondersteuning van de bezetters van Lützerath namen volgens de politie 15.000 mensen deel, de activisten houden het op 35.000 deelnemers. De demonstratie verliep grotendeels vreedzaam. Een kleine groep van enkele honderden voornamelijk anarchistische betogers probeerde door de politieafzetting naar Lützerath door te dringen. Dat leidde tot charges door de politie, waardoor zeker drie actievoerders gewond raakten. De politie zette onder meer waterkanonnen in om te voorkomen dat de activisten Lützerath binnendrongen.

Rond 21.00 uur zaterdagavond zijn verreweg de meeste betogers weer vertrokken. Maar volgens een woordvoerder van de politie in Aken is het her en der toch nog onrustig, omdat kleine groepjes mensen nog steeds de confrontatie met de politie zoeken. Hij sprak van "storende elementen". Die houden de politie bezig in het gebied tussen Keyenberg en Lützerath.

Meer uit Buitenland

Melania zit als eerste first lady VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".

20 minuten geleden
Video's van verklaringen van Clintons over Epstein gepubliceerd

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.

1 uur geleden
Trump voor het eerst als president naar Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.

1 uur geleden
Israël voert opnieuw aanvallen uit op Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.

2 uur geleden
Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

5 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

6 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

8 uur geleden