Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activisten melden gewonden tijdens demonstratie Lützerath

Activisten melden gewonden tijdens demonstratie Lützerath

KEYENBERG/LÜTZERATH (ANP) - Tijdens de confrontaties tussen politie en enkele honderden linksradicale betogers bij 'bruinkooldorp' Lützerath is zaterdag een onbekend aantal mensen gewond geraakt. Dat stellen althans de activisten. Volgens deze actievoerders raakte een niet nader genoemd deel van hen zwaargewond, en is er naast ambulances ook een traumahelikopter ingezet. Eén persoon zou hondenbeten hebben opgelopen, een ander raakte bewusteloos, meerdere mensen liepen zware hoofdwonden op. Ook raakten mensen gewond door de inzet van pepperspray. "De situatie is onoverzichtelijk", aldus de activisten rond Lützerath zaterdagavond.

De politie kon zaterdagavond nog geen overzicht geven van het aantal gewonden. En ook niet van het aantal aanhoudingen tijdens de grote demonstratie. Een grote groep betogers trok zaterdag van het dorpje Keyenberg naar het naburige 'bruinkooldorp' Lützerath, dat sinds ruim twee jaar bezet is. De politie is bezig dat dorp te ontruimen, omdat energiebedrijf RWE er bruinkolen wil delven. De bezetters verzetten zich daartegen. De politie heeft inmiddels nagenoeg alle bezetters, een kleine 500, uit het dorp gezet. Een handjevol bezetters houdt nog stand in boomhutten en in een ondergrondse tunnel.

Aan de demonstratie zaterdag ter ondersteuning van de bezetters van Lützerath namen volgens de politie 15.000 mensen deel, de activisten houden het op 35.000 deelnemers. De demonstratie verliep grotendeels vreedzaam. Een kleine groep van enkele honderden voornamelijk anarchistische betogers probeerde door de politieafzetting naar Lützerath door te dringen. Dat leidde tot charges door de politie, waardoor zeker drie actievoerders gewond raakten. De politie zette onder meer waterkanonnen in om te voorkomen dat de activisten Lützerath binnendrongen.

Rond 21.00 uur zaterdagavond zijn verreweg de meeste betogers weer vertrokken. Maar volgens een woordvoerder van de politie in Aken is het her en der toch nog onrustig, omdat kleine groepjes mensen nog steeds de confrontatie met de politie zoeken. Hij sprak van "storende elementen". Die houden de politie bezig in het gebied tussen Keyenberg en Lützerath.

Meer uit Buitenland

Duitsland zwijgt voortaan over wapenleveranties aan Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland zwijgt voortaan over zijn wapenleveranties aan Oekraïne om aanvaller Rusland niet in de kaart te spelen. Na drie jaar van verregaande transparantie zal de nieuwe Duitse regering de zendingen opnieuw grotendeels geheim houden.

4 uur geleden
Duitse Holocaustoverlevende Margot Friedländer (103) dood

BERLIJN (ANP/DPA) - Margot Friedländer, een bekende Joodse overlevende van de Holocaust, is op 103-jarige leeftijd overleden, heeft haar stichting bekendgemaakt.

4 uur geleden
India: nieuwe Pakistaanse droneaanvallen op Kasjmir

JAMMU (ANP/AFP) - Voor de tweede avond op rij zijn droneaanvallen uitgevoerd op Indiaas Kasjmir, waaronder op de stad Jammu. Dat vertelde een Indiase defensiebron tegen persbureau AFP. Pakistan ontkende eerder al dergelijke aanvallen uit te voeren.

5 uur geleden
Iran en VS praten zondag verder over atoomprogramma Teheran

MUSCAT (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten houden zondag in Oman opnieuw gesprekken over het atoomprogramma van Iran, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Trumps speciale gezant Steve Witkoff zal namens de VS bij de gesprekken zijn, melden bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP.

6 uur geleden
Mexico klaagt Google aan voor wijzigen naam Golf na bevel Trump

MEXICO STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft het Amerikaanse bedrijf Google aangeklaagd omdat het de naam van de Golf van Mexico heeft veranderd in Golf van Amerika voor gebruikers van Google Maps in de Verenigde Staten. Google nam de stap nadat de Amerikaanse president Donald Trump de naamswijziging had bevolen.

6 uur geleden
Afrikaanse natuurorganisatie geeft mensenrechtenschendingen toe

LONDEN (ANP/AFP) - Een grote Afrikaanse liefdadigheidsinstelling heeft toegegeven dat haar rangers van natuurparken in Congo-Brazzaville mensenrechten hebben geschonden. "African Parks erkent dat bij sommige incidenten mensenrechten geschonden zijn en we betreuren de pijn en het lijden van de slachtoffers ten zeerste", stelt African Parks in een verklaring. De Britse prins Harry is bestuurslid van African Parks.

6 uur geleden
Kremlin reageert niet op plannen voor tribunaal Russische inval

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin weigert een reactie op plannen van Europese landen voor een speciaal tribunaal voor de vervolging van de hoofdverantwoordelijken van de Russische inval in Oekraïne. "We reageren hier niet op", zei een woordvoerder volgens staatspersbureau TASS.

8 uur geleden