Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activisten melden gewonden tijdens demonstratie Lützerath

Activisten melden gewonden tijdens demonstratie Lützerath

KEYENBERG/LÜTZERATH (ANP) - Tijdens de confrontaties tussen politie en enkele honderden linksradicale betogers bij 'bruinkooldorp' Lützerath is zaterdag een onbekend aantal mensen gewond geraakt. Dat stellen althans de activisten. Volgens deze actievoerders raakte een niet nader genoemd deel van hen zwaargewond, en is er naast ambulances ook een traumahelikopter ingezet. Eén persoon zou hondenbeten hebben opgelopen, een ander raakte bewusteloos, meerdere mensen liepen zware hoofdwonden op. Ook raakten mensen gewond door de inzet van pepperspray. "De situatie is onoverzichtelijk", aldus de activisten rond Lützerath zaterdagavond.

De politie kon zaterdagavond nog geen overzicht geven van het aantal gewonden. En ook niet van het aantal aanhoudingen tijdens de grote demonstratie. Een grote groep betogers trok zaterdag van het dorpje Keyenberg naar het naburige 'bruinkooldorp' Lützerath, dat sinds ruim twee jaar bezet is. De politie is bezig dat dorp te ontruimen, omdat energiebedrijf RWE er bruinkolen wil delven. De bezetters verzetten zich daartegen. De politie heeft inmiddels nagenoeg alle bezetters, een kleine 500, uit het dorp gezet. Een handjevol bezetters houdt nog stand in boomhutten en in een ondergrondse tunnel.

Aan de demonstratie zaterdag ter ondersteuning van de bezetters van Lützerath namen volgens de politie 15.000 mensen deel, de activisten houden het op 35.000 deelnemers. De demonstratie verliep grotendeels vreedzaam. Een kleine groep van enkele honderden voornamelijk anarchistische betogers probeerde door de politieafzetting naar Lützerath door te dringen. Dat leidde tot charges door de politie, waardoor zeker drie actievoerders gewond raakten. De politie zette onder meer waterkanonnen in om te voorkomen dat de activisten Lützerath binnendrongen.

Rond 21.00 uur zaterdagavond zijn verreweg de meeste betogers weer vertrokken. Maar volgens een woordvoerder van de politie in Aken is het her en der toch nog onrustig, omdat kleine groepjes mensen nog steeds de confrontatie met de politie zoeken. Hij sprak van "storende elementen". Die houden de politie bezig in het gebied tussen Keyenberg en Lützerath.

Meer uit Buitenland

Aardbeving met kracht van 6.7 treft noorden van Japan

HACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.

34 minuten geleden
Reuters: VS bereiden inbeslagname meer olietankers Venezuela voor

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.

56 minuten geleden
Thaise premier ontbindt parlement en baant weg voor verkiezingen

BANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul, die pas drie maanden in functie is, heeft het parlement ontbonden. Dit blijkt uit een koninklijk decreet, dat de weg vrijmaakt voor algemene verkiezingen.

59 minuten geleden
Ten onrechte uit VS gezette Salvadoraan Abrego vrijgelaten

BALTIMORE (ANP/RTR) - Kilmar Abrego Garcia is weer op vrije voeten, nadat een rechter in de Amerikaanse staat Maryland eerder op donderdag zijn vrijlating had bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

7 uur geleden
Verdachte van moord op Trump-activist Kirk zelf in rechtbank

WASHINGTON (ANP/DPA) - Drie maanden na de dodelijke aanval op de uiterst rechtse activist en Trump-aanhanger Charlie Kirk is de verdachte Tyler Robinson voor het eerst persoonlijk voor de rechter verschenen. Ook de vader, moeder en broer van Robinson waren aanwezig in de rechtbank in Provo in de Amerikaanse staat Utah.

9 uur geleden
Venezuela keurt wet goed voor terugtrekking uit strafhof

CARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.

11 uur geleden
Zegsvrouw: Trump extreem gefrustreerd over Oekraïners en Russen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens een zegsvrouw is de Amerikaanse president Donald Trump extreem gefrustreerd over de Oekraïense en Russische regering, omdat het deze strijdende partijen niet lukt tot een bestand te komen. Inmiddels is Trump op de hoogte van de Oekraïense reactie op de Amerikaanse vredesvoorstellen, aldus de woordvoerster.

11 uur geleden