Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activisten melden gewonden tijdens demonstratie Lützerath

Activisten melden gewonden tijdens demonstratie Lützerath

KEYENBERG/LÜTZERATH (ANP) - Tijdens de confrontaties tussen politie en enkele honderden linksradicale betogers bij 'bruinkooldorp' Lützerath is zaterdag een onbekend aantal mensen gewond geraakt. Dat stellen althans de activisten. Volgens deze actievoerders raakte een niet nader genoemd deel van hen zwaargewond, en is er naast ambulances ook een traumahelikopter ingezet. Eén persoon zou hondenbeten hebben opgelopen, een ander raakte bewusteloos, meerdere mensen liepen zware hoofdwonden op. Ook raakten mensen gewond door de inzet van pepperspray. "De situatie is onoverzichtelijk", aldus de activisten rond Lützerath zaterdagavond.

De politie kon zaterdagavond nog geen overzicht geven van het aantal gewonden. En ook niet van het aantal aanhoudingen tijdens de grote demonstratie. Een grote groep betogers trok zaterdag van het dorpje Keyenberg naar het naburige 'bruinkooldorp' Lützerath, dat sinds ruim twee jaar bezet is. De politie is bezig dat dorp te ontruimen, omdat energiebedrijf RWE er bruinkolen wil delven. De bezetters verzetten zich daartegen. De politie heeft inmiddels nagenoeg alle bezetters, een kleine 500, uit het dorp gezet. Een handjevol bezetters houdt nog stand in boomhutten en in een ondergrondse tunnel.

Aan de demonstratie zaterdag ter ondersteuning van de bezetters van Lützerath namen volgens de politie 15.000 mensen deel, de activisten houden het op 35.000 deelnemers. De demonstratie verliep grotendeels vreedzaam. Een kleine groep van enkele honderden voornamelijk anarchistische betogers probeerde door de politieafzetting naar Lützerath door te dringen. Dat leidde tot charges door de politie, waardoor zeker drie actievoerders gewond raakten. De politie zette onder meer waterkanonnen in om te voorkomen dat de activisten Lützerath binnendrongen.

Rond 21.00 uur zaterdagavond zijn verreweg de meeste betogers weer vertrokken. Maar volgens een woordvoerder van de politie in Aken is het her en der toch nog onrustig, omdat kleine groepjes mensen nog steeds de confrontatie met de politie zoeken. Hij sprak van "storende elementen". Die houden de politie bezig in het gebied tussen Keyenberg en Lützerath.

Meer uit Buitenland

Trump: NAVO wacht 'zware' toekomst als landen niet helpen in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
WSJ: VS willen coalitie voor escorteren schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

5 uur geleden
Iran arresteert 500 mensen om doorspelen informatie aan vijanden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.

7 uur geleden
Israël: grensovergang Rafah heropent woensdag met beperkingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.

9 uur geleden
Gewonden bij raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.

9 uur geleden
Netanyahu reageert met video op Iraanse geruchten over zijn dood

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.

9 uur geleden
Tienduizenden Hongaren bezoeken verkiezingsmarsen Orbán en Magyar

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.

11 uur geleden