Activisten lopen klimaatmars voorafgaand aan A12-blokkade
ARNHEM (ANP) - Activisten beginnen zaterdag een 'klimaatmars' van Arnhem naar Den Haag. Op zaterdag 11 januari komen ze aan in de hofstad, waar Extinction Rebellion die dag opnieuw de A12 wil blokkeren.
Deelnemers kunnen zelf kiezen aan welke etappes ze meedoen, laat Extinction Rebellion weten. Ze lopen elke dag ongeveer 20 kilometer, behalve op maandag. Die dag klinkt het luchtalarm en luidt de klimaatactiegroep het 'klimaatalarm'. Verder geldt maandag als rustdag.
Extinction Rebellion benadrukt dat de groep zich bij de mars aan de regels zal houden. Het is niet voor het eerst dat de activisten een klimaatmars lopen voorafgaand aan de blokkade in Den Haag. De actiegroep wil dat de overheid stopt met fossiele subsidies. Daarmee bedoelt XR regelingen die het gebruik van fossiele brandstoffen stimuleren, zoals belastingvoordelen en fiscale kortingen voor grote bedrijven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De IJ-tunnel gaat vanaf de zomer van 2027 ruim een jaar dicht. De afsluiting heeft grote gevolgen voor de bereikbaarheid van Amsterdam, de regio en in het bijzonder Amsterdam-Noord, aldus de gemeente. De tunnel, die het centrum met het stadsdeel Noord verbindt, is aan groot onderhoud toe.
10 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De 24-jarige Signiomar D. uit Zwaag blijft vastzitten in de zaak rond Emiel den Hollander, de tweelingbroer van zangeres S10. De rechtbank heeft het verzoek om zijn voorarrest op te heffen afgewezen.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk blijft vastzitten in de zaak rond het geweld tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk, in september vorig jaar. Dat heeft de rechtbank in Haarlem dinsdag besloten. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hamzah L. (30), verdacht van het doodsteken van de 11-jarige Sohani in Nieuwegein, houdt vol dat hij destijds psychotisch was en onder invloed van wanen heeft gehandeld. L. staat dinsdag terecht bij de rechtbank in Utrecht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die wordt verdacht van het neersteken van een leerkracht tijdens de eindmusical van een basisschool in Alblasserdam, weigert mee te werken aan een psychologisch onderzoek. Dat bleek dinsdag tijdens een zitting in de rechtbank in Rotterdam, waar Mohammed U. (45) uit Hendrik-Ido-Ambacht opnieuw niet verscheen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De petitie om het Nederlands elftal niet mee te laten doen aan het WK voetbal in onder meer de Verenigde Staten is meer dan 50.000 keer ondertekend. Gisteravond rond 20.00 uur stond de teller nog op ruim 25.000 handtekeningen voor een boycot. Inmiddels is dit aantal dus verdubbeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Artistieke vrijheid moet beschermd worden door deze in de wet vast te leggen, vindt de Raad voor Cultuur (RvC). Het adviesorgaan van de regering ontving de afgelopen jaren signalen van makers en instellingen "dat hun werk steeds vaker onderdeel is van debat", schrijft de raad in een dinsdag verschenen adviesrapport.
4 uur geleden