Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activisten: Iraanse autoriteiten arresteerden vader Mahsa Amini

Activisten: Iraanse autoriteiten arresteerden vader Mahsa Amini

TEHERAN (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Iraanse autoriteiten hebben korte tijd de vader vastgehouden van Mahsa Amini, de jonge vrouw die precies een jaar geleden om het leven kwam. Veiligheidstroepen arresteerden de man toen hij zijn huis verliet in het westen van het land, melden activisten. Een bron rond de familie heeft het bericht bevestigd tegenover persbureau Reuters.

Vader Amjad Amini heeft in interviews uitgehaald naar de autoriteiten. Die zouden niet de waarheid vertellen over de omstandigheden waaronder zijn dochter om het leven kwam. De man zou zaterdag na zijn arrestatie te horen hebben gekregen dat hij niet publiekelijk mag stilstaan bij de dood van de jonge vrouw. Hij zou daarna weer naar huis zijn gebracht. De autoriteiten hebben dat niet bevestigd.

Iran houdt zaterdag rekening met nieuwe protesten vanwege de dood van de Iraans-Koerdische Amini. Die leidde vorig jaar tot enorme onrust in de Islamitische Republiek. De 22-jarige vrouw kwam onder verdachte omstandigheden om het leven na haar arrestatie door de zedenpolitie. Die had haar meegenomen omdat ze haar hoofddoek op een onjuiste manier droeg.

Rust

Grootschalige onrust lijkt dit jaar vooralsnog uit te blijven. Wel hebben sommige inwoners in het westen van Iran uit protest het werk neergelegd, meldt mensenrechtengroep Hengaw. Op veel plaatsen blijven winkels dicht. De familie van Amini zou ook van plan zijn geweest een plechtigheid te houden bij haar graf in Saqez, maar het is onduidelijk of die zal doorgaan. Veiligheidstroepen hebben naar verluidt de omgeving afgegrendeld.

Staatspersbureau IRNA meldt dat het rustig is in Saqez. Er wordt een functionaris uit de provincie opgevoerd die meldt dat meerdere arrestaties zijn verricht in de vroege ochtend. Er zouden leden van "antirevolutionaire groepen" zijn aangehouden die plannen hadden om voor "chaos" te te zorgen.

Veel mensen die op enige wijze betrokken waren bij de protestgolf van vorig jaar zouden in de afgelopen weken al zijn aangehouden of bedreigd, zeggen activisten. Buiten Iran kan wel worden stilgestaan bij de dood van Amini. Er worden grote manifestaties verwacht in steden als Parijs en Toronto.

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlische aanvallen in Gaza en Libanon

GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.

3 uur geleden
Exitpoll: socialisten Spanje verliezen bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af ​​te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.

4 uur geleden
Tien doden door gewapende aanval in Mexicaanse deelstaat Puebla

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.

5 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door koeien in Oostenrijk

LIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.

5 uur geleden
Beer doodt man in Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.

6 uur geleden
Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

8 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

9 uur geleden