Activisten Duitse Tesla-fabriek bereid tot juridische stappen
GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Milieuactivisten die momenteel kamperen bij de Tesla-fabriek in het Duitse Grünheide willen juridische stappen ondernemen om te voorkomen dat ze daar weg moeten. Demonstranten van de actiegroep Stop Tesla hebben bij de fabriek boomhutten gebouwd uit protest tegen de uitbreidingsplannen van Tesla daar. Bij de productielocatie in de buurt van Berlijn werd vorige week brand gesticht.
De actievoerders mogen van de Duitse autoriteiten tot volgende week donderdag blijven kamperen onder bepaalde voorwaarden. Zo moeten ze maandag hun boomhutten hebben afgebouwd, maar de demonstranten hebben al gemeld hier geen gehoor aan te geven. De minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Brandenburg Michael Stübgen wil extra politieagenten inzetten om de fabriek te beschermen tegen mogelijke aanvallen van actievoerders.
De demonstranten van Stop Tesla bezetten het bos naast de fabriek, omdat ze het er niet mee eens zijn dat voor de uitbreiding bomen gekapt moeten worden. Het terrein van de elektrische autofabrikant in Grünheide is 300 hectare groot, maar het bedrijf van Elon Musk wil het met 170 hectare uitbreiden. Tesla produceert daar wekelijks zo'n 6000 auto's. Dat komt neer op zo'n 300.000 auto's per jaar. Het bedrijf wil de productiecapaciteit opvoeren naar 1 miljoen.
Elektriciteitsmast
De fabriek werd vorige week getroffen door brand bij een elektriciteitsmast. De stroomtoevoer van de fabriek lag daardoor stil en de productie werd stopgezet. De links-extremistische actiegroep Vulkangruppe eiste de verantwoordelijkheid op.
Musk bezocht eerder deze week de fabriek. In het bijzijn van duizenden werknemers van de productielocatie sprak de topman zijn steun uit voor het personeel. Daarbij noemde hij de daders van de brandstichting "ecoterroristen" en de sabotage van de stroomvoorziening "een aanslag".
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
12 uur geleden