
Activisten blokkeren opnieuw kolentransport in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft in de haven van Amsterdam donderdag vier actievoerders van de aan Extinction Rebellion verwante groep Kappen met Kolen aangehouden. Ze blokkeerden een kolentransport, zei een woordvoerder van de politie.
De betogers zaten vanaf 13.00 uur op het spoor bij de Rietlanden Terminals, aan de Westpoortweg in het Westelijk Havengebied. Dezelfde actiegroep heeft het spoor in de Amsterdamse haven al vijftien keer eerder geblokkeerd. Ook blokkeerden de betogers onlangs de weg bij de toegangspoort van staalfabriek Tata Steel in IJmuiden en hielden ze een actie in het Amsterdamse stadhuis.
"Dat er nu nog steeds gebruik wordt gemaakt van vervuilende steenkool om energie op te wekken is schandalig. Kolen zijn de meest vervuilende fossiele brandstof, hier aangeleverd op vervuilende schepen", aldus een woordvoerder van de groep.
Eerdere blokkades
De activisten proberen vaker kolentreinen tegen te houden. Zo werden in september vorig jaar achttien activisten aangehouden in het Westelijk Havengebied, toen ze geen gehoor gaven aan de oproep van de politie om te vertrekken. Een andere keer in februari ging het om zeventien actievoerders. Ook toen beëindigde de politie de spoorblokkade.
Vanuit de kolenoverslag in de Amsterdamse haven worden kolen verder vervoerd per trein naar met name Duitsland. De activisten zeggen door te gaan met hun blokkades "zolang niet wordt gestopt met het verschepen, opslaan en verder vervoeren van kolen". De volgende actie staat gepland op 21 april.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.
3 uur geledenMILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.
10 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.
11 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.
13 uur geleden