Activisten blokkeren opnieuw kolentransport in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft in de haven van Amsterdam donderdag vier actievoerders van de aan Extinction Rebellion verwante groep Kappen met Kolen aangehouden. Ze blokkeerden een kolentransport, zei een woordvoerder van de politie.
De betogers zaten vanaf 13.00 uur op het spoor bij de Rietlanden Terminals, aan de Westpoortweg in het Westelijk Havengebied. Dezelfde actiegroep heeft het spoor in de Amsterdamse haven al vijftien keer eerder geblokkeerd. Ook blokkeerden de betogers onlangs de weg bij de toegangspoort van staalfabriek Tata Steel in IJmuiden en hielden ze een actie in het Amsterdamse stadhuis.
"Dat er nu nog steeds gebruik wordt gemaakt van vervuilende steenkool om energie op te wekken is schandalig. Kolen zijn de meest vervuilende fossiele brandstof, hier aangeleverd op vervuilende schepen", aldus een woordvoerder van de groep.
Eerdere blokkades
De activisten proberen vaker kolentreinen tegen te houden. Zo werden in september vorig jaar achttien activisten aangehouden in het Westelijk Havengebied, toen ze geen gehoor gaven aan de oproep van de politie om te vertrekken. Een andere keer in februari ging het om zeventien actievoerders. Ook toen beëindigde de politie de spoorblokkade.
Vanuit de kolenoverslag in de Amsterdamse haven worden kolen verder vervoerd per trein naar met name Duitsland. De activisten zeggen door te gaan met hun blokkades "zolang niet wordt gestopt met het verschepen, opslaan en verder vervoeren van kolen". De volgende actie staat gepland op 21 april.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
4 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
9 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
9 uur geleden