Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activisten 'bezetten' privéjets tijdens privéjetbeurs Genève

Activisten 'bezetten' privéjets tijdens privéjetbeurs Genève

GENÈVE (ANP) - Zo'n honderd betogers voeren op de luchthaven van Genève actie tegen privéjets door eigenaren te verhinderen om ermee weg te vliegen. Ze hebben zich naar eigen zeggen aan de ingang vastgeketend. Op beelden is ook te zien hoe ze zich met spandoeken en leuzen rond de vliegtuigen verschansen.

Het protest is het werk van een aantal organisaties die eerder ook protesteerden op Schiphol. Het gaat onder meer om Greenpeace, Extinction Rebellion en de organisatie Stay Grounded. Ze protesteren nu in het Zwitserse Genève omdat daar, niet ver van het protest, de jaarlijkse beurs voor privéjets EBACE aan de gang is. De betogers eisen een verbod op privéjets.

De actievoerders zeggen uit zeventien landen te komen en meer dan tweehonderd organisaties te vertegenwoordigen. "Terwijl velen geen eten of huur meer kunnen betalen, verwoesten de superrijken onze planeet, tenzij we ze daarvan weerhouden", zegt Mira Kapfinger van Stay Grounded in een verklaring. Volgens Klara Maria Schenk van Greenpeace dragen de privéjets bij aan de "enorm oneerlijke bijdrage aan de klimaatcrisis" van de allerrijksten.

De actie leidde volgens de luchthaven van Genève ook tot een "tijdelijke verstoring" van het vliegverkeer. Dat wordt geleidelijk weer hervat. Op foto's van het protest is te zien hoe de actievoerders door de politie worden weggevoerd.

Meer uit Buitenland

Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

2 uur geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

2 uur geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

2 uur geleden
Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

5 uur geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

5 uur geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

7 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

7 uur geleden