Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activist Wong veroordeeld tot celstraf voor protest Hongkong

Activist Wong veroordeeld tot celstraf voor protest Hongkong

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Een rechtbank in Hongkong heeft de bekende activist Joshua Wong en twee mede-dissidenten woensdag veroordeeld tot celstraffen voor het leiden van een ongeoorloofd protest tegen de regering. Wong (24) kreeg 13,5 maanden gevangenisstraf opgelegd. Zijn mede-activisten Agnes Chow en Ivan Lam kregen respectievelijk 10 maanden en 7 maanden celstraf.

Wong stond samen met de twee andere activisten terecht vanwege betrokkenheid bij de protesten tegen de regering van vorig jaar buiten het hoofdbureau van de politie in Hongkong. Kort voordat het proces begon, had Wong al aangekondigd schuldig te zullen pleiten.

Wong, die pas 17 jaar oud was toen hij het gezicht werd van de door studenten geleide democratieprotesten in 2014, kon een maximale gevangenisstraf van drie jaar krijgen. De rechter matigde de straf van de activisten, omdat ze schuldig hadden gepleit.

Vonnis

"De beklaagden riepen demonstranten op om het hoofdkwartier te belegeren en schreeuwden leuzen tegen de politie", zei rechter Wong Sze-lai terwijl ze het vonnis voorlas. "Onmiddellijke opsluiting is de enige geschikte optie", voegde ze eraan toe.

Chow (23) barstte in tranen uit toen de zin werd voorgelezen. "De komende tijd zal zwaar zijn, maar we houden vol", schreeuwde Wong terwijl hij werd weggeleid.

Maandenlange protesten

Wong bezwoer zijn strijd voor democratie voort te zetten. "Dit is niet het einde van de strijd. We sluiten ons nu aan bij de strijd in de gevangenis naast vele moedige demonstranten. Die strijd is minder zichtbaar, maar is essentieel voor democratie en vrijheid in Hongkong", verklaarde Wong kort na zijn veroordeling op Twitter.

In de Chinese stad Hongkong waren vorig jaar maandenlange, vaak gewelddadige protesten waarbij miljoenen inwoners de straat op gingen. Peking en de lokale autoriteiten wezen de eisen van de demonstranten voor vrije verkiezingen af en traden hard op tegen aanhangers van democratie.

Meer uit Buitenland

Kosovaars parlement kiest premier, einde aan jaar durende impasse

PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.

1 uur geleden
Trump na gesprek Netanyahu over Iran: niks concreets afgesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israƫlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."

3 uur geleden
Dodental schietpartij Canada naar beneden bijgesteld

TUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.

3 uur geleden
Amerikaanse acteur James Van Der Beek (48) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.

4 uur geleden
Le Pen hoort op 7 juli uitspraak in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.

5 uur geleden
Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

7 uur geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geƫmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

7 uur geleden