Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activist Wong veroordeeld tot celstraf voor protest Hongkong

Activist Wong veroordeeld tot celstraf voor protest Hongkong

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Een rechtbank in Hongkong heeft de bekende activist Joshua Wong en twee mede-dissidenten woensdag veroordeeld tot celstraffen voor het leiden van een ongeoorloofd protest tegen de regering. Wong (24) kreeg 13,5 maanden gevangenisstraf opgelegd. Zijn mede-activisten Agnes Chow en Ivan Lam kregen respectievelijk 10 maanden en 7 maanden celstraf.

Wong stond samen met de twee andere activisten terecht vanwege betrokkenheid bij de protesten tegen de regering van vorig jaar buiten het hoofdbureau van de politie in Hongkong. Kort voordat het proces begon, had Wong al aangekondigd schuldig te zullen pleiten.

Wong, die pas 17 jaar oud was toen hij het gezicht werd van de door studenten geleide democratieprotesten in 2014, kon een maximale gevangenisstraf van drie jaar krijgen. De rechter matigde de straf van de activisten, omdat ze schuldig hadden gepleit.

Vonnis

"De beklaagden riepen demonstranten op om het hoofdkwartier te belegeren en schreeuwden leuzen tegen de politie", zei rechter Wong Sze-lai terwijl ze het vonnis voorlas. "Onmiddellijke opsluiting is de enige geschikte optie", voegde ze eraan toe.

Chow (23) barstte in tranen uit toen de zin werd voorgelezen. "De komende tijd zal zwaar zijn, maar we houden vol", schreeuwde Wong terwijl hij werd weggeleid.

Maandenlange protesten

Wong bezwoer zijn strijd voor democratie voort te zetten. "Dit is niet het einde van de strijd. We sluiten ons nu aan bij de strijd in de gevangenis naast vele moedige demonstranten. Die strijd is minder zichtbaar, maar is essentieel voor democratie en vrijheid in Hongkong", verklaarde Wong kort na zijn veroordeling op Twitter.

In de Chinese stad Hongkong waren vorig jaar maandenlange, vaak gewelddadige protesten waarbij miljoenen inwoners de straat op gingen. Peking en de lokale autoriteiten wezen de eisen van de demonstranten voor vrije verkiezingen af en traden hard op tegen aanhangers van democratie.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag tientallen doden en honderden gewonden gevallen, meldt de Libanese overheid. Volgens de Libanese premier Nawaf Salam hebben de aanvallen dichtbevolkte gebieden geraakt.

1 uur geleden
Hegseth: VS behaalde in Iran victorie met hoofdletter V

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".

1 uur geleden
Hezbollah roept Libanezen op nog niet terug te keren naar huis

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.

2 uur geleden
Turkse media: tien mensen vast voor aanval Israëlisch consulaat

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.

2 uur geleden
Israël meldt grootste aanvallen op Libanon tot nu toe

BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.

2 uur geleden
Thailand bevestigt 3 doden door beschieting op Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.

2 uur geleden
Trump: heffingen voor landen die Iran wapens leveren

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan invoerheffingen van 50 procent opleggen aan alle landen die wapens leveren aan Iran, meldt Donald Trump op Truth Social. Die maatregel gaat volgens hem per direct in. "Er zullen geen uitzonderingen zijn!"

2 uur geleden