Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Activist Van der Linde gearriveerd bij Stopera in Amsterdam

Activist Van der Linde gearriveerd bij Stopera in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Activist Frank van der Linde is rond 13.30 uur gearriveerd bij de Stopera in Amsterdam, waar onder andere het stadhuis gevestigd is. Daar debatteert de gemeenteraad van Amsterdam sinds het middaguur over de gewelddadige gebeurtenissen in de hoofdstad van afgelopen dagen.

Van der Linde wilde bij de Stopera demonstreren tegen onder meer "de 'framing' door politici en media van de gebeurtenissen rondom de Maccabi Tel Aviv-supporters". Maar in heel Amsterdam geldt tot donderdag 12.00 uur een demonstratieverbod. De rechter, waar Van der Linde dat verbod dinsdag in een tweede kort geding aanvocht, handhaafde dat. Overigens staat de gemeente Van der Linde wel toe om op het Westergasterrein een protest te houden, maar dat wil hij niet.

"Als ik daarheen zou zijn gegaan, had ik een eenmansprotest gehouden. Niemand is ertoe te motiveren daarheen te gaan, want niemand hoort je", zegt Van der Linde voor de Stopera. Hij zegt dat hij wil demonstreren tegen de driehoek en de gemeente Amsterdam. Dat wordt hem nu door de gemeente ontnomen, vindt hij, ondanks de mogelijkheid om naar het Westergasterrein te gaan. "Als je een locatie aanwijst waar het geen enkel nut heeft om te gaan demonstreren heb je de facto dus gewoon een verbod uitgevaardigd."

Van der Linde, die naar de Stopera is gekomen "om te kijken", noemt het verbod tot demonstratie voor het gemeentehuis "heel dom". "De woede in de maatschappij is heel erg hoog en Halsema heeft zelf altijd gezegd dat er een ventiel moet zijn. Dat is demonstreren. Op deze plek kan dat heel gecontroleerd." Hij zegt bang te zijn dat het verbod juist dingen uitlokt. "Want die woede gaat er natuurlijk uitkomen."

Meer uit Binnenland

Straffen voor geweld tegen vrouw rond onrust asielopvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.

9 uur geleden
23 jaar cel voor Nederlandse vader wegens moord op zoon in België

ANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.

10 uur geleden
NVJ: verklaring politie over fotograaf in water niet plausibel

DEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.

10 uur geleden
Korte brand met veel rookontwikkeling bij Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed, waar veel rook vanaf kwam. Tata zelf laat weten dat het vuur na zo'n veertig minuten blussen onder controle was. Zowel de bedrijfsbrandweer van het staalbedrijf als de reguliere brandweer rukte uit. Niemand raakte gewond.

11 uur geleden
OM beslist later over afhandeling meeste Malieveld-verdachten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.

11 uur geleden
Zeer grote brand op het terrein van Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.

11 uur geleden
Politie: fotograaf in water gevolg van 'creëren werkruimte'

DEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".

11 uur geleden