Activist Van der Linde gearriveerd bij Stopera in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Activist Frank van der Linde is rond 13.30 uur gearriveerd bij de Stopera in Amsterdam, waar onder andere het stadhuis gevestigd is. Daar debatteert de gemeenteraad van Amsterdam sinds het middaguur over de gewelddadige gebeurtenissen in de hoofdstad van afgelopen dagen.
Van der Linde wilde bij de Stopera demonstreren tegen onder meer "de 'framing' door politici en media van de gebeurtenissen rondom de Maccabi Tel Aviv-supporters". Maar in heel Amsterdam geldt tot donderdag 12.00 uur een demonstratieverbod. De rechter, waar Van der Linde dat verbod dinsdag in een tweede kort geding aanvocht, handhaafde dat. Overigens staat de gemeente Van der Linde wel toe om op het Westergasterrein een protest te houden, maar dat wil hij niet.
"Als ik daarheen zou zijn gegaan, had ik een eenmansprotest gehouden. Niemand is ertoe te motiveren daarheen te gaan, want niemand hoort je", zegt Van der Linde voor de Stopera. Hij zegt dat hij wil demonstreren tegen de driehoek en de gemeente Amsterdam. Dat wordt hem nu door de gemeente ontnomen, vindt hij, ondanks de mogelijkheid om naar het Westergasterrein te gaan. "Als je een locatie aanwijst waar het geen enkel nut heeft om te gaan demonstreren heb je de facto dus gewoon een verbod uitgevaardigd."
Van der Linde, die naar de Stopera is gekomen "om te kijken", noemt het verbod tot demonstratie voor het gemeentehuis "heel dom". "De woede in de maatschappij is heel erg hoog en Halsema heeft zelf altijd gezegd dat er een ventiel moet zijn. Dat is demonstreren. Op deze plek kan dat heel gecontroleerd." Hij zegt bang te zijn dat het verbod juist dingen uitlokt. "Want die woede gaat er natuurlijk uitkomen."
Meer uit Binnenland
HILVARENBEEK (ANP) - De situatie rond de dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval is nog steeds "precair". Dat laat de Brabantse dierentuin in een verklaring weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rudi Fuchs, die op 84-jarige leeftijd is overleden, was een van de "grote kunstpausen van Nederland". Dat zegt directeur Margriet Schavemaker van het Kunstmuseum Den Haag. Fuchs was tussen 1987 en 1993 directeur van dat museum.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Johannes F. maandag veroordeeld tot 113 dagen cel en tbs met voorwaarden voor een serie aanrandingen. De gevangenisstraf is gelijk aan het voorarrest van de 68-jarige Utrechter, die hierdoor niet meer de cel in hoeft. F. kreeg ook een maatregel waarmee hij na zijn behandeling onder toezicht komt te staan.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs, de oud-directeur van het Stedelijk Museum, is zondagavond in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP bevestigd na berichtgeving van Het Parool.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt eraan om 350 miljoen euro aan hogere lasten voor werkenden in 2027 te compenseren, zei staatssecretaris Eelco Eerenberg (D66) in het debat over de belastingen. Daarmee hoopt hij deels tegemoet te komen aan de kritiek op de geplande lastenverzwaring. "En daarmee ook het vergroten van steun." Er is nu namelijk nog geen Kamermeerderheid voor het belastingplan.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Dance Event heeft de afgelopen week ruim 600.000 bezoekers getrokken. Hiermee heeft de dertigste editie van het evenement de recordcijfers van het jaar daarvoor geëvenaard, meldt de organisatie.
7 uur geleden