Activision stijgt op Wall Street na deal Microsoft en Sony
NEW YORK (ANP) - Activision Blizzard behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het populaire schietspel Call of Duty ook na de overname van het gamebedrijf door Microsoft blijft verschijnen op de PlayStation-consoles van Sony. Het aandeel Activision won 3,2 procent.
Over de overname van Activision Blizzard is de laatste tijd veel ophef omdat Microsoft met de Xbox zijn eigen spelcomputer heeft en toezichthouders bang zijn dat spellen van Activision Blizzard straks alleen nog maar voor die eigen console zullen verschijnen. Met de deal met Sony lijkt Microsoft critici gerust te willen stellen dat de overname van Activision Blizzard, waarmee 69 miljard dollar is gemoeid, niet leidt tot minder concurrentie in de sector. Het aandeel Microsoft klom 0,3 procent.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na een tegenvallende groei van de Chinese economie in het tweede kwartaal. Daarnaast liet de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen weten dat de Verenigde Staten niet bereid zijn om handelstarieven voor Chinese producten af te schaffen die eerder onder president Donald Trump zijn opgelegd. "De tarieven zijn ingevoerd omdat we ons zorgen maakten over oneerlijke handelspraktijken aan de kant van China. En onze zorgen over die praktijken blijven bestaan", verklaarde Yellen.
Tesla
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 34.383 punten. De brede S&P 500 won een kleine 0,1 procent tot 4509 punten en techbeurs Nasdaq ging 0,3 procent omhoog tot 14.155 punten.
Tesla werd 2,8 procent hoger gewaardeerd. De autofabrikant heeft eindelijk zijn eerste Cybertruck gebouwd, na twee jaar van productievertagingen. Topman Elon Musk toonde de langverwachte elektrische pick-uptruck afgelopen weekeinde op Twitter. Wanneer de wigvormige truck leverbaar is, is nog niet bekend.
Meta Platforms
Meta Platforms zakte 1,2 procent. De Noorse toezichthouder legt een tijdelijk verbod op aan het socialemediabedrijf om gepersonaliseerde advertenties te plaatsen op Facebook en Instagram. Bij die gerichte reclames worden advertenties geplaatst op basis van het internetgedrag van gebruikers en dat is volgens toezichthouder Datatilsynet illegaal en een inbreuk op privacy.
PepsiCo verloor 0,8 procent. Analisten van Morgan Stanley verlaagden het advies voor de frisdrank- en snackproducent in een reactie op de kwartaalcijfers die het bedrijf vorige week bekendmaakte.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.
5 uur geledenEELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.
8 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.
9 uur geleden