Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Action groeit hard door dankzij internationale uitbreiding

Action groeit hard door dankzij internationale uitbreiding

ZWAAGDIJK (ANP) - Winkelketen Action is afgelopen jaar mede door het openen van honderden nieuwe winkels, binnen en buiten Nederland hard doorgegroeid. Ook trokken bestaande locaties meer klanten. De totale omzet steeg met ruim een kwart tot meer dan 11 miljard euro. In al bestaande winkels kwam een kleine 17 procent meer geld binnen.

Het in Zwaagdijk gevestigde Action had het afgelopen jaar ook te kampen met de hoge inflatie, maar zegt niet in hoeverre dat heeft geleid tot prijsverhogingen in de winkels. Het Britse moederbedrijf 3i meldt dat bijna 90 procent van de omzetgroei van bestaande Action-winkels te danken was aan een toename van het aantal verkochte producten. De keten zegt verder dat er ook meerdere producten in prijs zijn verlaagd.

Uit de cijfers van 3i komt naar voren dat Action de winst het afgelopen jaar flink heeft opgevoerd. Het voorlopige resultaat voor onder meer belastingen steeg met ruim een derde tot ongeveer 1,6 miljard euro. De omzetgroei in bestaande winkels nam in het laatste kwartaal van 2023 wel in tempo af. De plus van 11 procent was een stuk lager dan het gemiddelde van 2023 en ook ver onder de 23 procent van dezelfde periode een jaar eerder.

Vaarroute Rode Zee

3i meldt dat Action wordt geraakt door de verstoringen in de Rode Zee en zegt er alles aan te doen om de invloed te beperken. "Vrachtkosten kunnen op korte termijn hoger uitvallen door toeslagen, maar als de situatie niet escaleert, valt de impact op de winstgevendheid waarschijnlijk mee", staat in een toelichting. Action haalt veel van zijn producten uit het buitenland, waarvoor de route via de Rode Zee belangrijk is.

Action opende afgelopen jaar onder meer in Duitsland zijn vijfhonderdste winkel en vorige maand zijn achthonderdste in Frankrijk. Deze maand begint de discountketen ook in Portugal, waarmee het aantal landen met een Action op twaalf komt. De keten heeft al meer locaties in Portugal in de planning.

Meer uit Financieel

Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

1 uur geleden
Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

2 uur geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

3 uur geleden
VS laten ontheffing van Russische oliesancties verlopen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.

4 uur geleden
ASML ziet kansen in India en gaat helpen bij bouw chipfabriek

DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.

18 uur geleden
Japans bedrijf waarschuwt artsen na 20 dode medicijngebruikers

TOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.

20 uur geleden
Beijing: China en VS gaan heffingen op sommige producten verlagen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

21 uur geleden