Action groeit hard door dankzij internationale uitbreiding
ZWAAGDIJK (ANP) - Winkelketen Action is afgelopen jaar mede door het openen van honderden nieuwe winkels, binnen en buiten Nederland hard doorgegroeid. Ook trokken bestaande locaties meer klanten. De totale omzet steeg met ruim een kwart tot meer dan 11 miljard euro. In al bestaande winkels kwam een kleine 17 procent meer geld binnen.
Het in Zwaagdijk gevestigde Action had het afgelopen jaar ook te kampen met de hoge inflatie, maar zegt niet in hoeverre dat heeft geleid tot prijsverhogingen in de winkels. Het Britse moederbedrijf 3i meldt dat bijna 90 procent van de omzetgroei van bestaande Action-winkels te danken was aan een toename van het aantal verkochte producten. De keten zegt verder dat er ook meerdere producten in prijs zijn verlaagd.
Uit de cijfers van 3i komt naar voren dat Action de winst het afgelopen jaar flink heeft opgevoerd. Het voorlopige resultaat voor onder meer belastingen steeg met ruim een derde tot ongeveer 1,6 miljard euro. De omzetgroei in bestaande winkels nam in het laatste kwartaal van 2023 wel in tempo af. De plus van 11 procent was een stuk lager dan het gemiddelde van 2023 en ook ver onder de 23 procent van dezelfde periode een jaar eerder.
Vaarroute Rode Zee
3i meldt dat Action wordt geraakt door de verstoringen in de Rode Zee en zegt er alles aan te doen om de invloed te beperken. "Vrachtkosten kunnen op korte termijn hoger uitvallen door toeslagen, maar als de situatie niet escaleert, valt de impact op de winstgevendheid waarschijnlijk mee", staat in een toelichting. Action haalt veel van zijn producten uit het buitenland, waarvoor de route via de Rode Zee belangrijk is.
Action opende afgelopen jaar onder meer in Duitsland zijn vijfhonderdste winkel en vorige maand zijn achthonderdste in Frankrijk. Deze maand begint de discountketen ook in Portugal, waarmee het aantal landen met een Action op twaalf komt. De keten heeft al meer locaties in Portugal in de planning.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie zegt "zeer serieus te kijken" naar klachten dat Elon Musks chatbot Grok seksueel getinte afbeeldingen genereert van minderjarigen. "Dit is illegaal. Dit is afschuwelijk", heeft een woordvoerder van de commissie maandag gezegd.
30 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - TUI fly voert woensdag een tweede repatriëringsvlucht uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen. Dat bevestigt de maatschappij na berichtgeving door De Telegraaf. Zaterdag gingen meerdere vluchten naar Curaçao, waaronder een die ook Bonaire zou aandoen, niet door vanwege de ontwikkelingen in Venezuela. De extra vlucht van woensdag doet ook Bonaire aan.
41 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen in zeer beperkte mate weer landen op Schiphol. Bij zowel aankomende als vertrekkende vluchten gaat het om enkele per uur, meldt een woordvoerder van de luchthaven. Eerst zouden er door de gevolgen van de sneeuwval tot zeker 14.00 uur geen vluchten kunnen landen.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam houdt 14 januari een hoorzitting om te beslissen of er een onderzoek wordt geopend naar vermeend wanbeheer bij chipmaker Nexperia. Dat bevestigt de ondernemingskamer na berichtgeving van Reuters.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Terminals in de haven van Rotterdam hebben last van de sneeuwval. Het zorgt voor vertraging in de Rotterdamse haven. "Het weer heeft vooral impact op het wegverkeer", laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Chauffeurs in de transportsector moeten zelf kunnen kiezen of ze met de huidige winterse omstandigheden de weg op kunnen gaan. Met die oproep is Transport en Logistiek Nederland (TLN) gekomen naar aanleiding van de gladheid en sneeuwval.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje of hun bestelde boodschappen moeten maandag rekening houden met vertraging. Supermarkten Albert Heijn en Picnic en pakketbezorgers PostNL en DHL hebben last van sneeuw en gladde wegen.
1 uur geleden