Actievoerende bouwers gaan onder meer naar Den Haag
BERKEL EN RODENRIJS (ANP) - Op verschillende plekken in het land verzamelen woensdagochtend actievoerders die meedoen aan acties van bouwers. Die willen woensdag op verschillende plekken in het land protesteren. Een aantal van hen zal naar Den Haag rijden om daar "al toeterend in een stoet door de stad te rijden, om te laten zien dat we er nog zijn", aldus een woordvoerder van de stichting Bouw in Verzet, die zelf in Berkel en Rodenrijs is woensdagochtend. Rond 06.45 uur reden de eerste trekkers op de A1 bij Deventer.
De stichting heeft een aantal plaatsen aangewezen waar ze in de ochtend willen verzamelen om vanaf daar verder te trekken. Het gaat om Alkmaar, Apeldoorn, Assen, Berkel en Rodenrijs, Born, Helmond en Tilburg, meldt de actiegroep op Facebook. De bouwers verzamelen zich op die plekken vanaf 06.00 uur, waar ze instructies krijgen en vanaf 07.00 uur actie willen gaan voeren.
In Berkel en Rodenrijs en Apeldoorn zijn, aldus woordvoerders die daar ter plekke zijn, al en aantal mensen bijeengekomen. Rond 06.15 uur waren in Apeldoorn al ongeveer 50 mensen met allerlei verschillende voertuigen, aangekomen op de verzamelplaats. In Berkel en Rodenrijs tussen de 50 en 100, aldus de zegsman daar.
Trekkers staan verder klaar in onder meer Vlagtwedde. Mogelijk om naar de Eemshaven te gaan, aldus lokale media. Ook in het Brabantse Wouw staan tractoren klaar voor vertrek. Via Whatsapp- en Facebookgroepen houden de boeren elkaar op de hoogte.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
7 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
7 uur geleden