Actievoerders zoeken volgens politie grenzen van wet vaker op
DEN HAAG (ANP) - De korpsleiding van de politie treedt waar mogelijk op bij protestacties die grensoverschrijdend zijn. Dit zegt een woordvoerster van de korpsleiding in reactie op vragen over de boerenprotesten van maandagavond en -nacht. Hierbij werden onder meer wegen geblokkeerd en branden gesticht. Volgens de korpsleiding zoeken actievoerders steeds vaker de grenzen van de wet op om hun punt te maken.
De politie zegt protesten van "radicale actievoerders" niet te tolereren als die ten koste gaan van de veiligheid en openbare orde. "Daar treden we tegen op door waar mogelijk direct te handhaven of verdachten aan te houden voor strafbare feiten. Ook zetten we ons samen met het Openbaar Ministerie maximaal in om verdachten van ernstige strafbare feiten op te sporen en te vervolgen. Dat het in bepaalde situaties lijkt alsof er niet direct wordt opgetreden, betekent niet dat dit achteraf niet alsnog gebeurt", aldus de woordvoerster.
De korpsleiding benadrukt dat het per situatie of per gemeente verschilt hoe wordt opgetreden. Dat heeft te maken met lokaal gemaakte afspraken. "Ook hoe een situatie zich ontwikkelt en welke professionele inschatting de collega's ter plekke maken, speelt een belangrijke rol", laat de woordvoerster weten. Ze benadrukt dat de politie de situatie altijd eerst probeert te de-escaleren door "een stevig gesprek".
Justitieminister Dilan Yeşilgöz zei dinsdagmiddag de top van de politie en het Openbaar Ministerie bijeen te roepen voor spoedoverleg over het optreden bij de uit de hand gelopen demonstraties van boeren en klimaatactivisten.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
24 minuten geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
17 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
18 uur geleden