Actievoerders zoeken volgens politie grenzen van wet vaker op
DEN HAAG (ANP) - De korpsleiding van de politie treedt waar mogelijk op bij protestacties die grensoverschrijdend zijn. Dit zegt een woordvoerster van de korpsleiding in reactie op vragen over de boerenprotesten van maandagavond en -nacht. Hierbij werden onder meer wegen geblokkeerd en branden gesticht. Volgens de korpsleiding zoeken actievoerders steeds vaker de grenzen van de wet op om hun punt te maken.
De politie zegt protesten van "radicale actievoerders" niet te tolereren als die ten koste gaan van de veiligheid en openbare orde. "Daar treden we tegen op door waar mogelijk direct te handhaven of verdachten aan te houden voor strafbare feiten. Ook zetten we ons samen met het Openbaar Ministerie maximaal in om verdachten van ernstige strafbare feiten op te sporen en te vervolgen. Dat het in bepaalde situaties lijkt alsof er niet direct wordt opgetreden, betekent niet dat dit achteraf niet alsnog gebeurt", aldus de woordvoerster.
De korpsleiding benadrukt dat het per situatie of per gemeente verschilt hoe wordt opgetreden. Dat heeft te maken met lokaal gemaakte afspraken. "Ook hoe een situatie zich ontwikkelt en welke professionele inschatting de collega's ter plekke maken, speelt een belangrijke rol", laat de woordvoerster weten. Ze benadrukt dat de politie de situatie altijd eerst probeert te de-escaleren door "een stevig gesprek".
Justitieminister Dilan Yeşilgöz zei dinsdagmiddag de top van de politie en het Openbaar Ministerie bijeen te roepen voor spoedoverleg over het optreden bij de uit de hand gelopen demonstraties van boeren en klimaatactivisten.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.
2 uur geledenHOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.
3 uur geleden