Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actievoerders zoeken volgens politie grenzen van wet vaker op

Actievoerders zoeken volgens politie grenzen van wet vaker op

DEN HAAG (ANP) - De korpsleiding van de politie treedt waar mogelijk op bij protestacties die grensoverschrijdend zijn. Dit zegt een woordvoerster van de korpsleiding in reactie op vragen over de boerenprotesten van maandagavond en -nacht. Hierbij werden onder meer wegen geblokkeerd en branden gesticht. Volgens de korpsleiding zoeken actievoerders steeds vaker de grenzen van de wet op om hun punt te maken.

De politie zegt protesten van "radicale actievoerders" niet te tolereren als die ten koste gaan van de veiligheid en openbare orde. "Daar treden we tegen op door waar mogelijk direct te handhaven of verdachten aan te houden voor strafbare feiten. Ook zetten we ons samen met het Openbaar Ministerie maximaal in om verdachten van ernstige strafbare feiten op te sporen en te vervolgen. Dat het in bepaalde situaties lijkt alsof er niet direct wordt opgetreden, betekent niet dat dit achteraf niet alsnog gebeurt", aldus de woordvoerster.

De korpsleiding benadrukt dat het per situatie of per gemeente verschilt hoe wordt opgetreden. Dat heeft te maken met lokaal gemaakte afspraken. "Ook hoe een situatie zich ontwikkelt en welke professionele inschatting de collega's ter plekke maken, speelt een belangrijke rol", laat de woordvoerster weten. Ze benadrukt dat de politie de situatie altijd eerst probeert te de-escaleren door "een stevig gesprek".

Justitieminister Dilan Yeşilgöz zei dinsdagmiddag de top van de politie en het Openbaar Ministerie bijeen te roepen voor spoedoverleg over het optreden bij de uit de hand gelopen demonstraties van boeren en klimaatactivisten.

Meer uit Binnenland

Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in Gieten

TER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.

1 uur geleden
Noodverordening in Loosdrecht niet verlengd

LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.

8 uur geleden
Asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel gaan naar Gieten

TER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.

10 uur geleden
Solidariteitsbetoging in Utrecht na geweld bij asielprotesten

UTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.

12 uur geleden
Geen van opvarenden Hondius in Rotterdam besmet

DEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.

13 uur geleden
Komende jaren steeds meer cellen nodig, volgens prognose

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.

13 uur geleden
Utrechtse studenten in september voor de rechter om 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.

15 uur geleden