Actievoerders zoeken volgens politie grenzen van wet vaker op
DEN HAAG (ANP) - De korpsleiding van de politie treedt waar mogelijk op bij protestacties die grensoverschrijdend zijn. Dit zegt een woordvoerster van de korpsleiding in reactie op vragen over de boerenprotesten van maandagavond en -nacht. Hierbij werden onder meer wegen geblokkeerd en branden gesticht. Volgens de korpsleiding zoeken actievoerders steeds vaker de grenzen van de wet op om hun punt te maken.
De politie zegt protesten van "radicale actievoerders" niet te tolereren als die ten koste gaan van de veiligheid en openbare orde. "Daar treden we tegen op door waar mogelijk direct te handhaven of verdachten aan te houden voor strafbare feiten. Ook zetten we ons samen met het Openbaar Ministerie maximaal in om verdachten van ernstige strafbare feiten op te sporen en te vervolgen. Dat het in bepaalde situaties lijkt alsof er niet direct wordt opgetreden, betekent niet dat dit achteraf niet alsnog gebeurt", aldus de woordvoerster.
De korpsleiding benadrukt dat het per situatie of per gemeente verschilt hoe wordt opgetreden. Dat heeft te maken met lokaal gemaakte afspraken. "Ook hoe een situatie zich ontwikkelt en welke professionele inschatting de collega's ter plekke maken, speelt een belangrijke rol", laat de woordvoerster weten. Ze benadrukt dat de politie de situatie altijd eerst probeert te de-escaleren door "een stevig gesprek".
Justitieminister Dilan Yeşilgöz zei dinsdagmiddag de top van de politie en het Openbaar Ministerie bijeen te roepen voor spoedoverleg over het optreden bij de uit de hand gelopen demonstraties van boeren en klimaatactivisten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Door het winterweer zijn zondag meerdere treinen verstoord of vertraagd. Een woordvoerster van ProRail zegt dat de wissels net als zaterdag kunnen vastlopen door de sneeuw.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - De code geel voor het hele land wegens gladheid blijft gelden tot dinsdagochtend 05.00 uur. Het KNMI waarschuwt het verkeer voor gladde wegen door de talrijke buien met kans op hagel en natte sneeuw. Landinwaarts kan de sneeuw blijven liggen.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Er is na 29 jaar nog steeds geen zicht op een nieuwe Elfstedentocht. Inmiddels zijn er 10.592 dagen verstreken sinds de laatste tocht, op 4 januari 1997, heeft Weeronline berekend.
3 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie over Corendon in 4e alinea.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.
17 uur geleden