
Actievoerders willen energiefactuur in brand steken bij Eneco
ROTTERDAM (ANP) - Demonstranten die boos zijn over hun hoge energierekeningen gaan naar verwachting hun facturen vrijdag in brand steken bij het hoofdkantoor van Eneco in Rotterdam, heeft een woordvoerder van de energieleverancier bevestigd.
"Een vrouw heeft mensen opgeroepen op sociale media om hun rekeningen bij ons te komen verbranden. We zullen ze gewoon netjes ontvangen en met ze praten. Maar we zorgen natuurlijk wel dat onze mensen niet in gevaar gebracht worden", zegt de woordvoerder. De politie is op de hoogte gebracht van de actie.
De rekeningen worden niet naast de voordeur in brand gestoken, maar op de openbare weg. "Ik begreep dat die mevrouw dat in een ton gaat doen die ze zelf meeneemt". Hoeveel mensen er op de actie afkomen is nog onbekend. De actie wordt om 15.00 uur gehouden.
Eerder werd in het Verenigd Koninkrijk al eerder een vergelijkbare actie gehouden.
Meer uit Financieel
VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft topman Laurent Freixe ontslagen vanwege een niet-openbaar gemaakte romantische relatie met een directe ondergeschikte. Dat maakte het bedrijf bekend na een intern onderzoek. Philipp Navratil is benoemd tot zijn opvolger.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mineraalwaterbedrijf Spadel, bekend van Spa, profiteerde in het afgelopen halfjaar van oproepen van politici om flessenwater en andere levensmiddelen in te slaan vanwege geopolitieke spanningen. Ook wist het bedrijf te profiteren van het mooie zomerse weer.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is de maand september met een koersverlies begonnen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft bekendgemaakt dat Marc Busain, verantwoordelijk voor de activiteiten in Noord- en Zuid-Amerika, per 1 oktober vertrekt. Deze regio vormt de grootste markt voor Heineken. Het aandeel sloot 1,5 procent lager.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Apple gaat de software van zijn iPhone 12-toestellen in de hele EU bijwerken om het stralingsniveau te verlagen. De autoriteiten in Brussel oordeelden dat het toestel niet aan de gezondheidsnormen voldoet.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Internationale Arbeidsorganisatie (IAO) van de Verenigde Naties vreest voor banenverlies na een voorstel van de Trump-regering om de financiering met 107 miljoen dollar (92 miljoen euro) te verlagen. De Verenigde Staten leveren een bijdrage van 22 procent van het reguliere budget van het in Genève gevestigde VN-agentschap. Persbureau Reuters heeft een interne boodschap van de IAO over de kwestie ingezien.
10 uur geledenBORKUM (ANP/DPA) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft toestemming gekregen om direct te beginnen met het boren naar gas nabij het Duitse Noordzee-eiland Borkum. Dat heeft de bevoegde autoriteit in de Duitse deelstaat Nedersaksen maandag bekendgemaakt.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende vakbondsbestuurders hebben gereageerd op het vertrek van voormalig FNV-vicevoorzitter Zakaria Boufangacha bij de bond. Hij werd begin dit jaar, vlak voor de verkiezing van een nieuwe voorzitter, anoniem beschuldigd van integriteitsschending. Die beschuldiging was onterecht en de vakbond heeft excuses aangeboden, maakte tijdelijk toezichthouder van FNV Lodewijk Asscher bekend.
14 uur geleden