Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actievoerders Nijmegen4Palestine demonstreren bij Vierdaagse

Actievoerders Nijmegen4Palestine demonstreren bij Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - Zo'n twintig actievoerders van Nijmegen4Palestine demonstreren bij de Nijmeegse Vierdaagse. De betogers staan op de Coehoornstraat, waar de militairen na de finish langslopen, en protesteren onder meer tegen het feit dat de organisatie geen verbod heeft afgekondigd voor deelname van Israëlische soldaten.

Het protest begon rond 12.15 uur achter de reguliere finish, op de route van de deelnemende militairen die naar Kamp Heumensoord lopen. Volgens de woordvoerster willen ze door hier te gaan staan voorkomen dat andere lopers last hebben van onnodige spanningen of onrust. "We vonden het de netste manier om het zo te doen." De betogers hebben spandoeken bij zich en scanderen onder meer 'free free Palestine'. Agenten zijn erbij gekomen en houden een oogje in het zeil.

De actiegroep kondigde eerder aan dat ze als 'burgerwacht' wandelaars willen aanspreken die symbolen dragen van het Israëlische leger. Volgens een woordvoerster staan er sinds 10.00 uur "waarnemers" langs de route die hierop letten. Tot nu toe hebben ze nog niemand aangesproken, zegt ze.

Burgerdeelnemers

De organisatie van de Vierdaagse liet eerder weten dat er geen Israëlische militairen meelopen. Ook Israëlische veteranen niet. Wel zijn er burgerdeelnemers met een Israëlisch paspoort.

De Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls zei maandag dat hij "eigenstandig ingrijpen door een burgerwacht" niet zal tolereren. Mocht de groep de burgerwacht inzetten, dan zal waar mogelijk "direct worden ingegrepen", aldus Bruls.

Een woordvoerster van de gemeente zegt dinsdagmiddag de situatie nauwlettend te volgen.

Meer uit Binnenland

Hulpdiensten zoeken naar barende vrouw in bos bij Rockanje

ROCKANJE (ANP) - Hulpdiensten zoeken sinds het einde van de middag naar een vrouw die aan het bevallen is in het bos bij Rockanje (Zuid-Holland). De 23-jarige vrouw heeft volgens de politie "dringend medische hulp nodig". Onder meer de politie en de brandweer zijn met speurhonden aan het zoeken in het gebied, aldus de woordvoerster.

5 uur geleden
Toch subsidie voor CO2-opslag in buitenland

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen dit jaar toch subsidie aanvragen voor CO2-opslag in het buitenland. Klimaatminister Sophie Hermans had in februari aangekondigd dat ze de zogeheten Stimuleringsregeling Duurzame Energieproductie en Klimaattransitie (SDE++) niet zou inzetten voor buitenlandse opslag van CO2. In een brief aan de Tweede Kamer is ze daarop teruggekomen vanwege Europese staatssteunregels.

12 uur geleden
NVWA en politie grijpen in bij illegale slachterijen

UTRECHT (ANP) - De NVWA en de politie hebben vrijdag ingegrepen bij een illegale slachterij op een boerderij in Noord-Limburg. Daar troffen medewerkers vier schapenkarkassen aan en heel veel slachtafval, meldt de NVWA. Acht nog levende schapen zijn overgedragen aan de dierenwelzijnsorganisatie die opvang voor ze zoekt. Dit Comité Dierennoodhulp heeft daarover afspraken met de NVWA (Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit).

16 uur geleden
Rijksadviseur: draai bezuiniging nationale parken terug

DEN HAAG (ANP) - Draai de bezuiniging op nationale parken terug. Die oproep doet Rijksadviseur Noël van Dooren in een brief aan BBB-staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur). Hij zegt "volledig overvallen" te zijn en noemt de bezuiniging "onverstandig en onbegrijpelijk".

17 uur geleden
Douane vindt 1100 kilo coke in haven van Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - De douane heeft woensdag in de haven van Vlissingen 1102 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten verstopt in een lading fruit, meldt het Openbaar Ministerie, dat de waarde ervan schat op zo'n 27,5 miljoen euro.

1 dag geleden
Politie krijgt opnieuw meer tijd om problemen C2000 op te lossen

DEN HAAG (ANP) - De politie krijgt opnieuw meer tijd van de Arbeidsinspectie om de problemen met het communicatiesysteem te verhelpen. Het systeem C2000 werkt niet goed en de politie moest van de inspectie eigenlijk voor 7 juni zorgen dat de problemen die dat oplevert waren verholpen, anders moest een dwangsom worden betaald.

1 dag geleden
Organisaties willen onderzoek naar vliegtuiguitstoot en kanker

AMSTERDAM (ANP) - Kan blootstelling aan de uitstoot van vliegtuigen de kans vergroten dat iemand kanker krijgt? Een grote groep organisaties vraagt de Tweede Kamer om daar onafhankelijk onderzoek naar te laten doen. De initiatiefnemers willen "dat de gezondheid van duizenden werknemers op en rond Schiphol serieus genomen wordt".

1 dag geleden