Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actievoerders Greenpeace weer vrij

Actievoerders Greenpeace weer vrij

SCHIPHOL (ANP) - De actievoerders van Greenpeace die zaterdag door de marechaussee werden aangehouden zijn weer vrijgelaten. Volgens een woordvoerder werden de laatsten zaterdagavond naar huis gestuurd. In totaal hield de marechaussee 25 mensen aan. Die maakt een dossier op over de aanhoudingen. Het Openbaar Ministerie (OM) bepaalt of mensen worden vervolgd.

Een paar honderd demonstranten hadden zich zaterdagochtend verzameld in Schiphol Plaza, maar ze hadden geen toestemming om daar actie te voeren. Omdat de meesten, ondanks een oproep daartoe, weigerden te vertrekken, werden ze door marechaussees uit de hal verwijderd. Daarbij zijn de arrestaties verricht.

Met de actie wilden de klimaatactivisten een klimaatplan van de luchthaven afdwingen. De manifestatie van Greenpeace wordt zondag hervat op het plein voor Schiphol Plaza. Mochten er demonstranten terugkeren in Plaza, dan zal er volgens de loco-burgemeester van Haarlemmermeer Jurgen Nobel weer worden ingegrepen.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand 't Harde ontstond tijdens oefening op schietterrein

'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.

36 minuten geleden
Natuurbrand in bosgebied bij Tilburg

TILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg is een natuurbrand uitgebroken. Het vuur woedt in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.

50 minuten geleden
Natuurbrand 't Harde uitzonderlijk groot, blussen kan dagen duren

'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coƶrdinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.

1 uur geleden
Rook van natuurbrand 't Harde tot in Amsterdam te zien en ruiken

AMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.

1 uur geleden
Luchtmacht zet Chinooks in om natuurbrand 't Harde te bestrijden

'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Het Defensie Helikopter Commando meldde op X dat drie van de zware helikopters zijn ingezet. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.

1 uur geleden
Zutphen wijst verzoek COA af voor drie noodopvanglocaties

ZUTPHEN (ANP) - De gemeente Zutphen creƫert nu geen noodopvanglocaties voor asielzoekers, maakte zij woensdag bekend. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) had daarom gevraagd, maar het college volgt de gemeenteraad, die had verzocht om het verzoek af te wijzen.

2 uur geleden
Natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Op het terrein van het Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is woensdag rond het middaguur een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Meerdere brandweereenheden zijn naar de brand gestuurd.

2 uur geleden