Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actievoerders blokkeren terminals in haven Rotterdam

Actievoerders blokkeren terminals in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tientallen activisten blokkeren terminals in de haven van Rotterdam. Dat meldt de organisatie achter de actie, Geef Tegengas, en wordt bevestigd door Havenbedrijf Rotterdam. De actievoerders stellen dat het havenbedrijf en de gemeente Rotterdam "medeplichtig zijn aan de genocide in Gaza" door de doorvoer van goederen en wapens.

Het gaat om terminals van APM Terminals en Rotterdam World Gateway (RWG), volgens de haven twee van de grootste terminals. Geef Tegengas zegt dat deze zijn gekozen omdat deze zouden worden gebruikt door "machtige rederijen" om wapenvervoer met Israël te regelen. Het vastgelopen in- en uitgaande vrachtverkeer wordt volgens de haven naar parkeerplaatsen begeleid.

"De gemeente en het havenbedrijf weigeren transparantie te geven over wat voor zooi er allemaal door de Rotterdamse haven heen komt", aldus een woordvoerster van Geef Tegengas. "Daarom zijn wij genoodzaakt om zelf op onderzoek uit te gaan en de schandalen in de haven aan het licht te brengen."

'Massablokkade'

De actie komt bovenop een staking van sjorders in de haven die al bijna 48 uur duurt. Daartoe had vakbond FNV opgeroepen vanwege het uitblijven van een betere cao. Als gevolg daarvan was het aantal wachtende schepen voor de haven gegroeid, meldde het havenbedrijf donderdag.

Geef Tegengas heeft voor zaterdag een "massablokkade" aangekondigd in de Rotterdamse haven. Daarmee wil de organisatie alle transport van en naar de haven platleggen. Geef Tegengas verwacht dat daaraan honderden actievoerders zullen meedoen.

Meer uit Financieel

Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

51 minuten geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

1 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

4 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

4 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

5 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

6 uur geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

15 uur geleden