Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actievoerders bekladden hoofdkantoor Booking.com met nepbloed

Actievoerders bekladden hoofdkantoor Booking.com met nepbloed

AMSTERDAM (ANP) - Het hoofdkantoor van Booking.com in Amsterdam is maandagochtend beklad met nepbloed. Actievoerders van XR: Justice Now! laten weten dat ze dit hebben gedaan "uit protest tegen illegale nederzettingen in Palestijnse gebieden die Booking.com financiert en legitimeert".

De actievoerders zeggen dit jaar meer druk te willen zetten op Booking.com "zolang het bedrijf profiteert van oorlogsmisdaden". Een woordvoerder van Booking.com laat weten geschrokken te zijn dat het kantoor opnieuw is vernield. "Op dit moment heeft de veiligheid van onze werknemers onze hoogste prioriteit." Hij zegt dat "de puinhoop wordt opgeruimd" en dat de politie het incident onderzoekt.

Het hoofdkantoor is al vaker beklad door actiegroepen. In oktober vorig jaar werden tientallen ruiten en deuren vernield en werd het pand ook beklad met rode vloeistof. Dit werd via Instagram opgeëist door de actiegroep Palestine Action Amsterdam.

In mei deden vier mensenrechtenorganisaties aangifte bij het Openbaar Ministerie in Nederland tegen Booking.com, om de verhuur van vakantiewoningen aan kolonisten in de Palestijnse gebieden.

Meer uit Binnenland

Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

4 uur geleden
Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

5 uur geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

12 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

12 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

14 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

14 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

16 uur geleden