Acties technici Transavia van de baan door cao-resultaat
SCHIPHOL (ANP) - Technici van Transavia hebben hun geplande werkonderbrekingen voor vrijdag opgeschort omdat er een voorlopig akkoord is met de luchtvaartmaatschappij over een nieuwe cao. Dat laat voorzitter Piet Visser van de Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart Technici (NVLT) weten. Het gunstigere eindbod kwam donderdagavond twaalf minuten voor het verstrijken van het ultimatum binnen.
De technici waren van plan vrijdag op Schiphol, Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport de eerste werkonderbrekingen uit te voeren als Transavia niet zou reageren op hun eisen voor een betere beloning. Dat zou dan waarschijnlijk hebben geleid tot vertraagde of geannuleerde vluchten.
Maar in het eindbod van Transavia zag het actiecomité volgens Visser genoeg aanleiding de werkonderbrekingen voorlopig op te schorten. Zo wordt door een toeslag van 8,5 procent het gat met de beloningen voor technici van moedermaatschappij KLM nagenoeg volledig gedicht.
Instemmen
Ook heeft Transavia voorgesteld elk half jaar met technici in gesprek te gaan over hun toekomst bij de maatschappij, onder meer op het gebied van opleidingen. Toekomstperspectief was ook een belangrijk pijnpunt voor de NVLT in de onderhandelingen.
Leden van de vakbond moeten volgende week nog wel instemmen met het onderhandelingsresultaat, maar Visser verwacht dat dat geen probleem wordt. De nieuwe cao moet met terugwerkende kracht vanaf juni gaan gelden, tot begin 2026.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
19 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
19 uur geleden