Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acties technici Transavia van de baan door cao-resultaat

Acties technici Transavia van de baan door cao-resultaat

SCHIPHOL (ANP) - Technici van Transavia hebben hun geplande werkonderbrekingen voor vrijdag opgeschort omdat er een voorlopig akkoord is met de luchtvaartmaatschappij over een nieuwe cao. Dat laat voorzitter Piet Visser van de Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart Technici (NVLT) weten. Het gunstigere eindbod kwam donderdagavond twaalf minuten voor het verstrijken van het ultimatum binnen.

De technici waren van plan vrijdag op Schiphol, Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport de eerste werkonderbrekingen uit te voeren als Transavia niet zou reageren op hun eisen voor een betere beloning. Dat zou dan waarschijnlijk hebben geleid tot vertraagde of geannuleerde vluchten.

Maar in het eindbod van Transavia zag het actiecomité volgens Visser genoeg aanleiding de werkonderbrekingen voorlopig op te schorten. Zo wordt door een toeslag van 8,5 procent het gat met de beloningen voor technici van moedermaatschappij KLM nagenoeg volledig gedicht.

Instemmen

Ook heeft Transavia voorgesteld elk half jaar met technici in gesprek te gaan over hun toekomst bij de maatschappij, onder meer op het gebied van opleidingen. Toekomstperspectief was ook een belangrijk pijnpunt voor de NVLT in de onderhandelingen.

Leden van de vakbond moeten volgende week nog wel instemmen met het onderhandelingsresultaat, maar Visser verwacht dat dat geen probleem wordt. De nieuwe cao moet met terugwerkende kracht vanaf juni gaan gelden, tot begin 2026.

Meer uit Financieel

Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

8 minuten geleden
Beursgraadmeters Wall Street herstellen iets na verliesreeks

NEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.

1 uur geleden
Buitenlandse bedrijven tekenen oliedeals in Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.

2 uur geleden
Google ontloopt in rechtszaak gedwongen verkoop advertentiebeurs

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.

3 uur geleden
Een op de tien betalingen aan fiscus nog via oude rekeningnummer

DEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.

3 uur geleden
Maersk laat containerschip uitrusten met rotorzeil

LONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.

3 uur geleden
Wasserijen vrezen meer stakingen na eerste actiedag FNV

GORINCHEM (ANP) - Stakende medewerkers zorgen voor schade bij wasserijen. Volgens directeur van brancheorganisaties FTN en Netex, Arthur Linssen, verschilde de impact van een door FNV opgezette staking woensdag sterk per bedrijf, maar was in sommige gevallen sprake van "serieuze productieterugval". Ondernemers in de textielverzorgingsbranche vrezen dat komende dagen nog meer stakingen volgen.

4 uur geleden