Acties leger Israël 'indirecte aanleiding' voor doden gijzelaars
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Acties van de Israëlische krijgsmacht speelden een rol in een besluit van Hamas-militanten om zes Israëlische gijzelaars in augustus te doden. Dat staat in een militair onderzoek dat het Israëlische leger dinsdag heeft gepubliceerd.
Volgens het onderzoek werden de gijzelaars gedood door hun ontvoerders en hadden de activiteiten van het Israëlische leger in het gebied "hoewel geleidelijk en voorzichtig" een "indirecte invloed" op het besluit van de militanten om de moorden uit te voeren. Om wat voor activiteiten het precies gaat, wordt niet gemeld. Het leger had voorafgaand aan de moorden geen informatie over de aanwezigheid van de gijzelaars in het gebied, blijkt ook uit het onderzoek.
De zes gijzelaars werden door Palestijnse militanten gevangengenomen tijdens de door Hamas geleide aanval op Israël op 7 oktober vorig jaar. De vondst van hun lichamen in een tunnel onder de stad Rafah werd begin september gemeld. Volgens schattingen van het Israëlische ministerie van Gezondheid waren ze pas enkele dagen voordat ze gevonden werden gedood.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
7 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
12 uur geleden