Acties leger Israël 'indirecte aanleiding' voor doden gijzelaars
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Acties van de Israëlische krijgsmacht speelden een rol in een besluit van Hamas-militanten om zes Israëlische gijzelaars in augustus te doden. Dat staat in een militair onderzoek dat het Israëlische leger dinsdag heeft gepubliceerd.
Volgens het onderzoek werden de gijzelaars gedood door hun ontvoerders en hadden de activiteiten van het Israëlische leger in het gebied "hoewel geleidelijk en voorzichtig" een "indirecte invloed" op het besluit van de militanten om de moorden uit te voeren. Om wat voor activiteiten het precies gaat, wordt niet gemeld. Het leger had voorafgaand aan de moorden geen informatie over de aanwezigheid van de gijzelaars in het gebied, blijkt ook uit het onderzoek.
De zes gijzelaars werden door Palestijnse militanten gevangengenomen tijdens de door Hamas geleide aanval op Israël op 7 oktober vorig jaar. De vondst van hun lichamen in een tunnel onder de stad Rafah werd begin september gemeld. Volgens schattingen van het Israëlische ministerie van Gezondheid waren ze pas enkele dagen voordat ze gevonden werden gedood.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/AFP) - Een Filipijnse wetenschappelijke missie in de Zuid-Chinese Zee is volgens het land opgeschort vanwege "gevaarlijke intimidatie" door schepen en vliegtuigen van de Chinese marine en kustwacht. China zegt dat de Filipijnen illegaal bij een rif aanmeerden om zandmonsters te verzamelen.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Pete Hegseth is de nieuwe Amerikaanse minister van Defensie. Voor zijn aanstelling was vrijdagavond de stem van vicepresident J.D. Vance nodig, nadat de stemming in de Senaat was geëindigd in vijftig stemmen voor en vijftig tegen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het overgrote deel van de buitenlandse hulpprogramma's een halt toegeroepen. In een vrijdag verzonden memo, die is ingezien door persbureau Reuters, draagt het ministerie hulporganisaties op het werk neer te leggen.
6 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - Denemarken en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de veiligheid in het Noordpoolgebied, ook bekend als de Arctische regio, te bespreken. Dat zei de Deense minister van Buitenlandse Zaken Løkke Rasmussen na zijn eerste telefoongesprek met zijn nieuwe Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio. Ook Groenland zal bij de gesprekken betrokken zijn. De VS, Denemarken en Groenland maken deel uit van de Arctische regio.
11 uur geledenRAPHOE (ANP) - Storm Éowyn heeft een eerste persoon het leven gekost. In het dorp Raphoe, in het noorden van Ierland, viel een boom op een auto. De bestuurder overleefde dat niet, meldt de Ierse omroep RTÉ.
12 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - In Slowakije zijn tienduizenden mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen de nationalistische regering van premier Robert Fico. Hij zei afgelopen week dat de oppositie, met behulp van westerse landen, een staatsgreep probeert te plegen. De organisatoren van de demonstraties noemen dat onzin.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Om illegale migratie naar Duitsland te beperken neemt kopstuk Friedrich Merz van de Duitse christendemocraten op de koop toe dat hij wordt gesteund door de radicaal-rechtse Alternative für Deutschland (AfD). De oppositieleider kondigde stappen aan na het jongste bloedige incident met een afgewezen asielzoeker, een mesaanval met twee doden in het Zuid-Duitse Aschaffenburg.
13 uur geleden