Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acties leger Israël 'indirecte aanleiding' voor doden gijzelaars

Acties leger Israël 'indirecte aanleiding' voor doden gijzelaars

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Acties van de Israëlische krijgsmacht speelden een rol in een besluit van Hamas-militanten om zes Israëlische gijzelaars in augustus te doden. Dat staat in een militair onderzoek dat het Israëlische leger dinsdag heeft gepubliceerd.

Volgens het onderzoek werden de gijzelaars gedood door hun ontvoerders en hadden de activiteiten van het Israëlische leger in het gebied "hoewel geleidelijk en voorzichtig" een "indirecte invloed" op het besluit van de militanten om de moorden uit te voeren. Om wat voor activiteiten het precies gaat, wordt niet gemeld. Het leger had voorafgaand aan de moorden geen informatie over de aanwezigheid van de gijzelaars in het gebied, blijkt ook uit het onderzoek.

De zes gijzelaars werden door Palestijnse militanten gevangengenomen tijdens de door Hamas geleide aanval op Israël op 7 oktober vorig jaar. De vondst van hun lichamen in een tunnel onder de stad Rafah werd begin september gemeld. Volgens schattingen van het Israëlische ministerie van Gezondheid waren ze pas enkele dagen voordat ze gevonden werden gedood.

Meer uit Buitenland

Israëlisch leger: grootschalige aanvallen op Teheran

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt dat het maandagochtend aanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran. "De IDF is begonnen met een grootschalige golf van aanvallen gericht op de infrastructuur van het Iraanse terreurregime in Teheran", meldt de legertop op Telegram.

29 minuten geleden
Gekozen burgemeester Parijs: stad zal nooit radicaal-rechts zijn

PARIJS (ANP) - De linkse Emmanuel Grégoire heeft zondagavond voor het stadhuis van Parijs zijn aanhangers toegesproken na zijn winst bij de burgemeestersverkiezingen in de Franse hoofdstad, meldt de Franse krant Le Monde. Grégoire versloeg de conservatieve oud-minister Rachida Dati. Daarmee verlengde hij de kwart eeuw durende heerschappij van de socialisten in de Franse hoofdstad.

2 uur geleden
Exitpoll: liberale partij premier Golob nipt grootste in Slovenië

LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.

8 uur geleden
Trump: ICE-agenten gaan vanaf maandag helpen op vliegvelden

WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.

13 uur geleden
België herdenkt terreuraanslagen van 10 jaar geleden

BRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.

14 uur geleden
Kolonisten stichten brand in dorpen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.

15 uur geleden
Israël versnelt sloop van Libanese huizen in frontliniedorpen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".

17 uur geleden