Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acties leger Israël 'indirecte aanleiding' voor doden gijzelaars

Acties leger Israël 'indirecte aanleiding' voor doden gijzelaars

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Acties van de Israëlische krijgsmacht speelden een rol in een besluit van Hamas-militanten om zes Israëlische gijzelaars in augustus te doden. Dat staat in een militair onderzoek dat het Israëlische leger dinsdag heeft gepubliceerd.

Volgens het onderzoek werden de gijzelaars gedood door hun ontvoerders en hadden de activiteiten van het Israëlische leger in het gebied "hoewel geleidelijk en voorzichtig" een "indirecte invloed" op het besluit van de militanten om de moorden uit te voeren. Om wat voor activiteiten het precies gaat, wordt niet gemeld. Het leger had voorafgaand aan de moorden geen informatie over de aanwezigheid van de gijzelaars in het gebied, blijkt ook uit het onderzoek.

De zes gijzelaars werden door Palestijnse militanten gevangengenomen tijdens de door Hamas geleide aanval op Israël op 7 oktober vorig jaar. De vondst van hun lichamen in een tunnel onder de stad Rafah werd begin september gemeld. Volgens schattingen van het Israëlische ministerie van Gezondheid waren ze pas enkele dagen voordat ze gevonden werden gedood.

Meer uit Buitenland

Trump zegt dat hij volgende week Venezolaanse Machado ontmoet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.

33 minuten geleden
Grootschalige Russische bombardementen op Kyiv en Lviv

KYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.

1 uur geleden
Trump: Diddy vroeg me om gratie, maar ik heb het niet overwogen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.

2 uur geleden
Federale agenten VS schieten twee mensen neer in Portland

PORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.

2 uur geleden
80.000 huishoudens in VK zonder stroom door storm Goretti

LONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.

3 uur geleden
Huis VS stemt voor drie jaar verlenging subsidies op zorgpremies

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.

3 uur geleden
Vance suggereert trauma bij ICE-agent die vrouw doodschoot

WASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.

3 uur geleden