Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acties dreigen bij veerdienst naar Texel na afwijzen cao-bod

Acties dreigen bij veerdienst naar Texel na afwijzen cao-bod

UTRECHT (ANP) - De kans op acties bij de veerdienst tussen Den Helder en Texel is weer groter geworden. Leden van vakbonden FNV en CNV zien niets in het laatste cao-bod van rederij TESO, die de veerdiensten naar het Waddeneiland verzorgt. Eerder schortten de bonden de acties op in afwachting van een nieuw bod door de veerdienst, maar nu dit bod is afgewezen komen acties weer dichterbij.

FNV-bestuurder Lutz Kressin zegt dat stakingen niet zijn uitgesloten. Werknemers bij de rederij overleggen nu nog over de vorm van actievoeren en overwegen nog op andere manieren hun eisen kracht bij te zetten.

Veerboten van TESO zijn de enige manier om met de auto, motor of fiets van het vasteland naar Texel te reizen. Personeel bij de veerdienst is volgens Kressin niet van plan die afvaarten 24 uur lang stil te leggen. Ook zal het ziekenvervoer tussen het vasteland en Texel niet onder de acties lijden.

Loonsverhoging

De bonden willen onder meer een loonsverhoging van 5 procent en afschaffing van de jeugdlonen. TESO beloofde in het nieuwe bod de lonen van de circa 130 medewerkers aanzienlijk te verhogen. Maar volgens FNV-bestuurder Kressin is op andere punten niets verbeterd en ontbreekt vooral het vertrouwen onder werknemers richting hun werkgever.

"Op zichzelf is een aantal dingen sterk verbeterd in het nieuwe bod, en andere dingen niet", zegt Kressin. Hij adviseert de directeur van TESO dan ook in gesprek te gaan met het personeel over het wantrouwen, dat zou zijn ontstaan doordat eerdere afspraken in de ogen van medewerkers telkens in hun nadeel werden geïnterpreteerd.

De directie van TESO was niet direct bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Financieel

Shell koopt Canadees energiebedrijf in miljardendeal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.

4 minuten geleden
Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

8 minuten geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

19 minuten geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

21 minuten geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

3 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

4 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

5 uur geleden