Acties dreigen bij veerdienst naar Texel na afwijzen cao-bod
UTRECHT (ANP) - De kans op acties bij de veerdienst tussen Den Helder en Texel is weer groter geworden. Leden van vakbonden FNV en CNV zien niets in het laatste cao-bod van rederij TESO, die de veerdiensten naar het Waddeneiland verzorgt. Eerder schortten de bonden de acties op in afwachting van een nieuw bod door de veerdienst, maar nu dit bod is afgewezen komen acties weer dichterbij.
FNV-bestuurder Lutz Kressin zegt dat stakingen niet zijn uitgesloten. Werknemers bij de rederij overleggen nu nog over de vorm van actievoeren en overwegen nog op andere manieren hun eisen kracht bij te zetten.
Veerboten van TESO zijn de enige manier om met de auto, motor of fiets van het vasteland naar Texel te reizen. Personeel bij de veerdienst is volgens Kressin niet van plan die afvaarten 24 uur lang stil te leggen. Ook zal het ziekenvervoer tussen het vasteland en Texel niet onder de acties lijden.
Loonsverhoging
De bonden willen onder meer een loonsverhoging van 5 procent en afschaffing van de jeugdlonen. TESO beloofde in het nieuwe bod de lonen van de circa 130 medewerkers aanzienlijk te verhogen. Maar volgens FNV-bestuurder Kressin is op andere punten niets verbeterd en ontbreekt vooral het vertrouwen onder werknemers richting hun werkgever.
"Op zichzelf is een aantal dingen sterk verbeterd in het nieuwe bod, en andere dingen niet", zegt Kressin. Hij adviseert de directeur van TESO dan ook in gesprek te gaan met het personeel over het wantrouwen, dat zou zijn ontstaan doordat eerdere afspraken in de ogen van medewerkers telkens in hun nadeel werden geïnterpreteerd.
De directie van TESO was niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.
15 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.
1 uur geledenCHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse regering treft voorbereidingen om webwinkel Shein tijdelijk te blokkeren, maakt het ministerie van Financiën in Parijs bekend. De maatregel volgt op grote ophef die het afgelopen weekend ontstond toen op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel. De Franse regering is van plan Shein in de ban te doen totdat "het platform aan de autoriteiten laat zien dat al zijn inhoud voldoet aan onze wet- en regelgeving".
7 uur geleden