Acties cultuursector voor Giro555 hebben 200.000 euro opgeleverd
HILVERSUM (ANP) - De culturele sector heeft zo'n 200.000 euro opgehaald voor Oekraïne, zo is maandagavond tijdens de het tv-programma Samen in actie voor Oekraïne gemeld. De sector startte vrijdag de actie #hArtforUkraine, waaraan zo'n 250 culturele instellingen meededen.
Sommige instellingen hebben een deel van de ticketinkomsten gedeeld of een evenement georganiseerd, andere zetten hun gebouw in blauw en geel licht. De actie kwam tot stand "op verzoek van velen", aldus de organisatie. Een benefietconcert van Oekraïense en Russische musici in het Amsterdamse Concertgebouw zondagavond bracht 101.020 euro op. Ook Filmtheater De Fabriek in Zaandam, Kunsthal Rotterdam en Melkweg in Amsterdam deden mee aan de actie.
Maandag wordt een actiedag gehouden voor Giro555. Van 06.00 uur tot 21.00 uur vond een speciale radio-uitzending plaats. Onder de noemer Radio555 maakten radio-dj's van tien radiozenders samen een uitzending vanuit Hilversum, om geld op te halen voor Oekraïners in nood. Daarna volgde het tv-programma Samen in actie voor Oekraïne, dat van 20.30 uur tot 23.00 uur duurt en te zien is op de zenders NPO 1, RTL 4 en SBS6. Tijdens de tv-actie kunnen mensen bellen om geld te doneren.
Sinds Rusland Oekraïne is binnengevallen zijn honderden Oekraïners omgekomen en gewond geraakt. Honderdduizenden inwoners zijn het land ontvlucht. Met het opgehaalde geld zorgt Giro555 voor hulp aan Oekraïners in nood, door bijvoorbeeld medicijnen en voedsel te geven.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
3 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de Raad van State de verbreding van de snelwegen rond Utrecht heeft geblokkeerd, is teleurstellend, reageert minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) in een verklaring. "Dit is slecht nieuws voor de bereikbaarheid, woningbouw en economie."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen ongeveer veertig gevallen ontdekt van politieke partijen die vermoedelijk de regels voor gerichte onlineadvertenties hebben overtreden.
4 uur geleden