Acties cultuursector voor Giro555 hebben 200.000 euro opgeleverd
HILVERSUM (ANP) - De culturele sector heeft zo'n 200.000 euro opgehaald voor Oekraïne, zo is maandagavond tijdens de het tv-programma Samen in actie voor Oekraïne gemeld. De sector startte vrijdag de actie #hArtforUkraine, waaraan zo'n 250 culturele instellingen meededen.
Sommige instellingen hebben een deel van de ticketinkomsten gedeeld of een evenement georganiseerd, andere zetten hun gebouw in blauw en geel licht. De actie kwam tot stand "op verzoek van velen", aldus de organisatie. Een benefietconcert van Oekraïense en Russische musici in het Amsterdamse Concertgebouw zondagavond bracht 101.020 euro op. Ook Filmtheater De Fabriek in Zaandam, Kunsthal Rotterdam en Melkweg in Amsterdam deden mee aan de actie.
Maandag wordt een actiedag gehouden voor Giro555. Van 06.00 uur tot 21.00 uur vond een speciale radio-uitzending plaats. Onder de noemer Radio555 maakten radio-dj's van tien radiozenders samen een uitzending vanuit Hilversum, om geld op te halen voor Oekraïners in nood. Daarna volgde het tv-programma Samen in actie voor Oekraïne, dat van 20.30 uur tot 23.00 uur duurt en te zien is op de zenders NPO 1, RTL 4 en SBS6. Tijdens de tv-actie kunnen mensen bellen om geld te doneren.
Sinds Rusland Oekraïne is binnengevallen zijn honderden Oekraïners omgekomen en gewond geraakt. Honderdduizenden inwoners zijn het land ontvlucht. Met het opgehaalde geld zorgt Giro555 voor hulp aan Oekraïners in nood, door bijvoorbeeld medicijnen en voedsel te geven.
Meer uit Binnenland
MUIDERBERG (ANP) - Voormalig presentatrice en tv-persoonlijkheid Viola Holt is overleden. Ze stierf donderdagavond op 76-jarige leeftijd in haar woonplaats Muiderberg, heeft haar familie aan het ANP bekendgemaakt. Holt vierde haar grootste successen in de jaren 90 met het middagprogramma 5 Uur Show voor RTL 4.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De regionale zender RTV Noord heeft nog steeds last van een hack van zijn computersystemen. Ook vrijdag lukt het "met veel kunst-en-vliegwerk" om radio-uitzendingen te maken, maar het is nog niet mogelijk om reportages te laten horen, laat plaatsvervangend hoofdredacteur Cunera van Selm weten.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het Groningse Ter Apel is flink gedaald, maar het zijn er nog altijd meer dan de afgesproken grens van 2000. Daarom moet opvangorgaan COA weer een dwangsom van 50.000 euro betalen.
3 uur geledenMETEREN (ANP) - Het treinverkeer tussen Geldermalsen en Den Bosch is in de nacht van donderdag op vrijdag hersteld. De NS meldt dat de treinen vanaf 00.30 uur weer normaal rijden.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De FC Porto-supporters die donderdagavond rond 17.30 uur in Utrecht een bus vernielden, zijn weer vrijgelaten. De politie hield in totaal 73 mensen aan voor vernieling en openbare geweldpleging in een bus die onderweg was naar de Galgenwaard, het stadion van FC Utrecht. Zij moeten allemaal een boete van 290 euro betalen.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De Universiteit Twente schrapt per 1 januari de mogelijkheid om cum laude - "met lof" - te promoveren, vermeldt zij op haar website.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De details die naar buiten komen in de strafzaak tegen de Vlaardingse pleegouders zijn afschuwelijk en grijpen ons enorm aan. Dat laat pleegzorgorganisatie Enver in een verklaring weten. "We erkennen dat wij als organisatie de signalen niet op tijd hebben gezien en onvoldoende hebben ingegrepen."
15 uur geleden