Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acties bouwers en boeren overal in het land

Acties bouwers en boeren overal in het land

DEN HAAG (ANP) - Opnieuw is Nederland in de greep van acties van boze boeren en bouwers. Vanuit het hele land onder meer Alkmaar, Apeldoorn, Assen, Berkel en Rodenrijs, Born, Helmond en Tilburg trekken actievoerders over de snelwegen op naar onder meer Den Haag en het Mediapark in Hilversum.

Op veel snelwegen staan door de protestacties lange files. De ANWB had daar dinsdagavond al voor gewaarschuwd. Tijdens de piek, rond 08.30 uur, stond er woensdag circa 400 kilometer file. Normaal is dat op woensdag zo'n 250 kilometer.

De acties zijn gericht tegen het stikstofbeleid van het kabinet. Niet alleen bouwers en boeren hebben last van de stikstofcrisis, ook de bouw van zonneparken, windmolens en andere duurzame energieprojecten loopt gevaar.

Actie bij Amercentrale

In Bergen op Zoom hebben boeren en bouwers het terrein van chemiebedrijf Sabic bezet en in Geertruidenberg (Noord-Brabant) voerden boze boeren en bouwers actie bij de Amercentrale "om te laten zien dat de industrie ook veel uitstoot".

Op het Mediapark in Hilversum zijn veel protesterende boeren. Ze worden toegelaten op het terrein, "zolang ze zich maar aan de aanwijzingen houden". Er is veel politie op en rond het omroepterrein en mogelijk wordt het alsnog afgesloten voor actievoerders.

Snelwegen

De Grote Markt in Gouda staat vol met tractoren. Daar staat het stadhuis. Volgens de politie zijn er in veel meer steden korte acties van boeren en bouwers.

Ook bij op- en afritten van snelwegen is veel politie. Actievoerders worden soms tegengehouden of bekeurd. De politie roept weggebruikers, dus ook boeren op trekkers, op om hulpdiensten ruim baan te geven. De A9 bij Akersloot (Noord-Holland) is afgesloten om verkeerschaos in de Wijkertunnel door boze boeren te voorkomen.

Ook Duitse boeren

Met tractoren waren demonstranten ook bij een distributiecentrum van Albert Heijn in Tilburg, ondanks een oproep van boerenactiegroep Farmers Defence Force om af te zien van acties bij distributiecentra en supermarkten. Dinsdag besliste de rechtbank in Lelystad dat de boeren niet de bevoorrading van supermarkten mogen platleggen.

Ruim honderd boeren uit de Duitse grensstreek hebben zich aangesloten bij een protesterende groep boeren uit de Achterhoek. Ze trekken gezamenlijk naar het Gelderse provinciehuis in Arnhem. Bij Coevorden hebben boeren met trekkers de grensovergang naar Duitsland geblokkeerd.

Het kabinet bereikte dinsdagavond een akkoord met koepelorganisatie Landbouw Collectief over stikstofmaatregelen. Maar volgens Farmers Defence Force, een van de radicalere organisaties, gaat het om een onvolledig principe-akkoord en blijven acties hard nodig. Dinsdag nam de Eerste Kamer de 'spoedwet aanpak stikstof’ aan, met daarin maatregelen om de bouwsector snel weer op gang te krijgen.

Meer uit Binnenland

Filevorming door Zeeuwse boerencolonne op N59

ZIERIKZEE (ANP) - Door een colonne van landbouwvoertuigen van boeren die protesteren tegen stikstofplannen van het kabinet, stond er om 15.15 uur op de N59 in Zeeland bijna veertien kilometer file, volgens de site van Rijkswaterstaat. Door de honderden trekkers die van Zierikzee naar Burgh-Haamstede onderweg zijn, kan het verkeer slechts stapvoets rijden, ziet een ANP-verslaggever.

28 minuten geleden
Jetten vindt uitdelen Jodensterren rond boerenprotest 'walgelijk'

DEN HAAG (ANP) - "Een walgelijke actie" en "zeer, zeer ongepast", zo reageert premier Rob Jetten op de berichten dat Farmers Defence Force davidsterren met het patroon van een rode boerenzakdoek en de letter B uitdeelde rond het boerenprotest in Den Bosch.

36 minuten geleden
Slachtoffers ongeluk A59 zijn zeventigers uit Oss, zes gewonden

HEESCH (ANP) - De twee mensen die vrijdagochtend om het leven kwamen bij een verkeersongeluk op de A59 bij Heesch zijn een 71-jarige man en een 72-jarige vrouw uit het nabijgelegen Oss. Dat bevestigt de politie. Daarnaast raakten zes personen gewond. Een politiewoordvoerder weet niets over de ernst van de verwondingen.

42 minuten geleden
Boeren met trekkers op snelwegen ondanks oproep dat niet te doen

DEN HAAG (ANP) - Onder meer op de A2 bij Empel en op de A1 bij Markelo rijden tientallen boeren met trekkers. Dat ziet Rijkswaterstaat Verkeersinformatie. Dit ondanks oproepen van onder meer de organisatie van de boerenprotesten om niet de snelweg op te gaan.

1 uur geleden
Zeker vijftig trekkers op A2 richting Utrecht

EMPEL (ANP) - Zeker vijftig trekkers rijden vrijdagmiddag op de A2 bij Empel in de richting van Utrecht, net boven Den Bosch waar een grote boerenactie was. Dat ziet een ANP-fotograaf die tussen de voertuigen rijdt. De politie is ook aanwezig.

1 uur geleden
FDF deelt Jodensterren met letter B uit

DEN BOSCH (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) heeft tijdens het boerenprotest in Den Bosch stickers van davidsterren met het patroon van een rode boerenzakdoek en de letter B uitgedeeld. Dat melden het Brabants Dagblad en Omroep Brabant. De ster is een duidelijke verwijzing naar het apartheidsymbool dat Joden verplicht waren te dragen tijdens de Holocaust, in die context ook wel Jodenster genoemd.

1 uur geleden
Heinen belooft collega's die geld vragen een 'dichte deur'

DEN HAAG (ANP) - Bewindspersonen die in aanloop naar Prinsjesdag om extra geld vragen, "treffen een dichte deur aan". Dat zei minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) kort nadat het Centraal Planbureau waarschuwde voor een oplopend begrotingstekort. "Iedereen moet zijn eigen begroting op orde krijgen."

1 uur geleden