Acties bij Maasveren opgeschort na aanstelling bemiddelaar
LITH (ANP) - De acties bij de Maasveren, de veerponten die over de Maas tussen Gelderland en Noord-Brabant varen, zijn vanwege de aanstelling van een mediator voorlopig opgeschort. Daarmee zal de dienstverlening vanaf donderdag weer "als normaal" zijn, meldt vakbond FNV.
De afgelopen weken voerden boze schippers actie, omdat er maar geen akkoord werd bereikt over een nieuwe cao. Ze lieten passagiers gratis overvaren. Eerder zetten ze alleen fietsers en voetgangers over. De schippers zeiden eerder net zolang actie te zullen voeren totdat een bemiddelaar van de gemeente Oss werd aangesteld die moet proberen een cao-conflict met de werkgever, stichting De Maasveren, op te lossen.
De schippers zijn in conflict met hun werkgever omdat die nieuwe medewerkers een lager instapsalaris zou willen bieden. Ook zouden nieuwkomers op de Maasveren geen vaste onregelmatigheidstoeslag krijgen. Dat zorgt volgens FNV voor een tweedeling waar de schippers fel tegen zijn gekant.
Moties
De gemeenteraad van Oss nam eerder moties aan over de Maasveren. Raadsleden schaarden zich onder meer achter het voorstel om een bemiddelaar aan te stellen om de ruziënde partijen bijeen te brengen. FNV zegt de bemiddelaar een kans te willen geven en daarom zijn de acties voorlopig opgeschort.
Bij de stichting werken 26 schippers die varen op vijf veerponten. Het gaat om de ponten Appeltern-Megen, Maasbommel-Megen, Alphen-Oijen, Alphen-Lith en Alem-Maren-Kessel. Die liggen grofweg in het gebied tussen Nijmegen en Den Bosch.
Meer uit Financieel
ZÜRICH (ANP) - Voormalig Unilever-topman Hein Schumacher gaat leiding geven aan de grote chocoladeproducent Barry Callebaut. Hij neemt op 26 januari de hoogste functie bij het in Zwitserland gevestigde bedrijf over van vertrekkend topman Peter Feld.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal werkenden dat in armoede leeft is gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. In 2024 ging het om 175.000 mensen, zo'n 2 procent van alle werkenden. Bijna de helft van hen had niet het hele jaar werk, bijvoorbeeld door tijdelijke banen of perioden zonder inkomen. De toename volgt op jaren van daling, mede door het wegvallen van coronasteun en de energietoeslag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland stijgt dit jaar verder, verwachten onderzoekers van ING. De gestegen koopkracht spoort consumenten aan dit jaar meer geld uit te geven in de supermarkt en andere winkels.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders willen minder graag naar Groenland op vakantie, merken gespecialiseerde reisorganisaties voor vakanties naar koude bestemmingen. Aurora Reizen schat dat door de recent flink opgelopen spanningen tussen Groenland en de EU aan de ene kant en de Verenigde Staten aan de andere kant dit seizoen tot nu toe zo'n 20 tot 30 procent minder reizen zijn geboekt vergeleken met vorig jaar. IJsland Tours denkt dat dit zelfs 50 tot 70 procent minder is, maar weet niet zeker of het door de spanningen komt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien ondernemers kunnen hun vaste kosten twee jaar lang blijven betalen na een inkomensdaling door baanverlies of arbeidsongeschiktheid. Werknemers lukt dat beter, blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Zelfstandigen zijn daarmee financieel kwetsbaarder dan werknemers, concludeert de belangrijke adviseur van het kabinet.
3 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
9 uur geleden