Acties bij Maasveren opgeschort na aanstelling bemiddelaar
LITH (ANP) - De acties bij de Maasveren, de veerponten die over de Maas tussen Gelderland en Noord-Brabant varen, zijn vanwege de aanstelling van een mediator voorlopig opgeschort. Daarmee zal de dienstverlening vanaf donderdag weer "als normaal" zijn, meldt vakbond FNV.
De afgelopen weken voerden boze schippers actie, omdat er maar geen akkoord werd bereikt over een nieuwe cao. Ze lieten passagiers gratis overvaren. Eerder zetten ze alleen fietsers en voetgangers over. De schippers zeiden eerder net zolang actie te zullen voeren totdat een bemiddelaar van de gemeente Oss werd aangesteld die moet proberen een cao-conflict met de werkgever, stichting De Maasveren, op te lossen.
De schippers zijn in conflict met hun werkgever omdat die nieuwe medewerkers een lager instapsalaris zou willen bieden. Ook zouden nieuwkomers op de Maasveren geen vaste onregelmatigheidstoeslag krijgen. Dat zorgt volgens FNV voor een tweedeling waar de schippers fel tegen zijn gekant.
Moties
De gemeenteraad van Oss nam eerder moties aan over de Maasveren. Raadsleden schaarden zich onder meer achter het voorstel om een bemiddelaar aan te stellen om de ruziënde partijen bijeen te brengen. FNV zegt de bemiddelaar een kans te willen geven en daarom zijn de acties voorlopig opgeschort.
Bij de stichting werken 26 schippers die varen op vijf veerponten. Het gaat om de ponten Appeltern-Megen, Maasbommel-Megen, Alphen-Oijen, Alphen-Lith en Alem-Maren-Kessel. Die liggen grofweg in het gebied tussen Nijmegen en Den Bosch.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.
4 uur geleden