Acties bij Maasveren opgeschort na aanstelling bemiddelaar
LITH (ANP) - De acties bij de Maasveren, de veerponten die over de Maas tussen Gelderland en Noord-Brabant varen, zijn vanwege de aanstelling van een mediator voorlopig opgeschort. Daarmee zal de dienstverlening vanaf donderdag weer "als normaal" zijn, meldt vakbond FNV.
De afgelopen weken voerden boze schippers actie, omdat er maar geen akkoord werd bereikt over een nieuwe cao. Ze lieten passagiers gratis overvaren. Eerder zetten ze alleen fietsers en voetgangers over. De schippers zeiden eerder net zolang actie te zullen voeren totdat een bemiddelaar van de gemeente Oss werd aangesteld die moet proberen een cao-conflict met de werkgever, stichting De Maasveren, op te lossen.
De schippers zijn in conflict met hun werkgever omdat die nieuwe medewerkers een lager instapsalaris zou willen bieden. Ook zouden nieuwkomers op de Maasveren geen vaste onregelmatigheidstoeslag krijgen. Dat zorgt volgens FNV voor een tweedeling waar de schippers fel tegen zijn gekant.
Moties
De gemeenteraad van Oss nam eerder moties aan over de Maasveren. Raadsleden schaarden zich onder meer achter het voorstel om een bemiddelaar aan te stellen om de ruziënde partijen bijeen te brengen. FNV zegt de bemiddelaar een kans te willen geven en daarom zijn de acties voorlopig opgeschort.
Bij de stichting werken 26 schippers die varen op vijf veerponten. Het gaat om de ponten Appeltern-Megen, Maasbommel-Megen, Alphen-Oijen, Alphen-Lith en Alem-Maren-Kessel. Die liggen grofweg in het gebied tussen Nijmegen en Den Bosch.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
30 minuten geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
4 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.
4 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.
4 uur geleden