Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acties 50PLUS tegen jarenlang koopkrachtverlies gepensioneerden

Acties 50PLUS tegen jarenlang koopkrachtverlies gepensioneerden

DEN HAAG (ANP) - Ouderenpartij 50PLUS zet de komende week acties op touw om te protesteren tegen het koopkrachtverlies dat gepensioneerden al jarenlang treft. Hoewel er in 2021 waarschijnlijk geen pensioenkortingen komen, is dat volgens de partij niet genoeg. Lijsttrekker Liane den Haan zegt zaterdag op een ledenvergadering dat er meer moet gebeuren. "De maat is vol. Ouderen zijn er sinds 2008 maar liefst 20 procent op achteruitgegaan."

Volgens Den Haan zien meer dan 3 miljoen gepensioneerden dat hun pensioen, waar ze lang voor gespaard hebben, steeds minder waard wordt. "Alles is flink duurder geworden: boodschappen, woninghuur, energie, zorgkosten en gemeentelijke lasten. Gelukkig zijn er mensen die goed kunnen rondkomen van de AOW en hun aanvullend pensioen. Maar er is een steeds grotere groep mensen die het water aan de lippen staat. We zien zelfs dat mensen zorg mijden."

Den Haan noemt het tijdelijk van tafel schuiven van de pensioenkortingen volgend jaar een verkiezingsstunt van minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken). Hij moet met meer over de brug komen, vindt de partij. De 50PLUS-leider wil dat het kabinet de rekenregels voor het huidige stelsel "bij het oud vuil zet". Volgens haar valt met de huidige "extreem laag gehouden rekenrente" geen pensioen op te bouwen. "Ik roep hem op de constante dreiging van kortingen voor eens en voor altijd weg te halen." Ook wil 50PLUS dat de pensioenen weer geïndexeerd worden, zodat ze meestijgen met de inflatie.

Een afvaardiging van de ouderenpartij zal naar Den Haag gaan om te protesteren. Lokale acties zijn afhankelijk van de coronamaatregelen, die mogelijk worden aangescherpt, zegt een woordvoerster. Ouderen in het land kunnen in ieder geval digitaal hun proteststem laten horen.

Meer uit Binnenland

OM eist levenslang tegen jeugdvriend Taghi voor oude moorden

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."

1 uur geleden
Man in elektrische rolstoel in Utrecht in brand gestoken

UTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.

2 uur geleden
Booking.com zegt nog niets over omvang datalek

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."

2 uur geleden
OM eist vier jaar cel tegen man voor financieren Hamas

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.

3 uur geleden
Top over fossiele afbouw komt eraan, verwachtingen lopen uiteen

DEN HAAG (ANP) - Terwijl energieprijzen pieken door de Iran-oorlog, organiseren Nederland en Colombia eind deze maand de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen. In het Colombiaanse Santa Marta worden ministers uit zo'n vijftig landen en tal van internationale organisaties en ngo's verwacht. De verwachtingen lopen vooraf flink uiteen.

3 uur geleden
9 huisdieren dood gevonden in Bergentheim, mogelijk vergiftigd

BERGENTHEIM (ANP) - De politie doet in het Overijsselse Bergentheim onderzoek naar de dood van meerdere huisdieren. Het gaat om zeven katten en twee honden. Het vermoeden bestaat dat de dieren mogelijk door gif om het leven zijn gekomen.

4 uur geleden
25-jarige man opgepakt op verdenking van voorbereiden aanslag

DEN BOSCH (ANP) - De politie heeft een 25-jarige man opgepakt voor het mogelijk willen plegen van een terroristische aanslag. De verdachte komt uit Den Bosch en is afgelopen vrijdag aangehouden, meldt het OM dinsdag.

4 uur geleden