Acties 50PLUS tegen jarenlang koopkrachtverlies gepensioneerden
DEN HAAG (ANP) - Ouderenpartij 50PLUS zet de komende week acties op touw om te protesteren tegen het koopkrachtverlies dat gepensioneerden al jarenlang treft. Hoewel er in 2021 waarschijnlijk geen pensioenkortingen komen, is dat volgens de partij niet genoeg. Lijsttrekker Liane den Haan zegt zaterdag op een ledenvergadering dat er meer moet gebeuren. "De maat is vol. Ouderen zijn er sinds 2008 maar liefst 20 procent op achteruitgegaan."
Volgens Den Haan zien meer dan 3 miljoen gepensioneerden dat hun pensioen, waar ze lang voor gespaard hebben, steeds minder waard wordt. "Alles is flink duurder geworden: boodschappen, woninghuur, energie, zorgkosten en gemeentelijke lasten. Gelukkig zijn er mensen die goed kunnen rondkomen van de AOW en hun aanvullend pensioen. Maar er is een steeds grotere groep mensen die het water aan de lippen staat. We zien zelfs dat mensen zorg mijden."
Den Haan noemt het tijdelijk van tafel schuiven van de pensioenkortingen volgend jaar een verkiezingsstunt van minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken). Hij moet met meer over de brug komen, vindt de partij. De 50PLUS-leider wil dat het kabinet de rekenregels voor het huidige stelsel "bij het oud vuil zet". Volgens haar valt met de huidige "extreem laag gehouden rekenrente" geen pensioen op te bouwen. "Ik roep hem op de constante dreiging van kortingen voor eens en voor altijd weg te halen." Ook wil 50PLUS dat de pensioenen weer geïndexeerd worden, zodat ze meestijgen met de inflatie.
Een afvaardiging van de ouderenpartij zal naar Den Haag gaan om te protesteren. Lokale acties zijn afhankelijk van de coronamaatregelen, die mogelijk worden aangescherpt, zegt een woordvoerster. Ouderen in het land kunnen in ieder geval digitaal hun proteststem laten horen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
47 minuten geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna negen op de tien mensen die vapen, gebruiken illegale vapes of vapes die op een illegale manier zijn gekocht. Vaak komen die via webshops of fysieke winkels in het buitenland binnen, schrijft onderzoeksbureau Bureau Beke in een rapport. Ze zijn bijvoorbeeld legaal in het buitenland verkocht, maar mogen vanwege de smaak niet in Nederland op de markt komen.
8 uur geledenELST (ANP) - Enkele tientallen activisten van Geef Tegengas blokkeren vrijdagmiddag de Betuweroute. Ze protesteren daarmee onder andere tegen mensenrechtenschendingen wereldwijd en de klimaatcrisis, meldt de groep. De actievoerders zeggen zich tussen Lent en Elst toegang tot twee spoorlijnen te hebben verschaft en blokkeren het vervoer in beide richtingen. Over dit stuk spoor rijden goederentreinen.
8 uur geleden