Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actiegroepen zagen nieuw uitstel Lelystad Airport al aankomen

Actiegroepen zagen nieuw uitstel Lelystad Airport al aankomen

LELYSTAD (ANP) - De Samenwerkende Actiegroepen tegen Laagvliegen (SATL) zagen opnieuw uitstel van de opening van Lelystad Airport wel aankomen. "Door de stikstofproblemen was het al vrijwel onmogelijk dat het vakantievliegveld dit jaar nog zou kunnen openen", aldus een woordvoerder dinsdag.

In SATL werken achttien actiegroepen tegen de opening van Lelystad Airport samen. De actievoerders zijn "ontzettend blij" dat het nu weer ruim een jaar langer gaat duren voordat er vakantievluchten laag over kwetsbare natuurgebieden gaan vliegen. "En dan is het al bijna 2023. In dat jaar wordt het luchtruim opnieuw ingedeeld, waardoor vliegtuigen niet zo laag van en naar Lelystad hoeven te vliegen. Het lijkt ons verstandig om een eventuele opening nu maar door te schuiven naar 2023", aldus Jaap Kloosterziel van Red de Veluwe.

De actiegroepen zijn boos dat het ministerie dinsdag voor de derde keer moest toegeven dat gebruikte cijfers niet kloppen. De stikstofuitstoot boven de Veluwe blijkt groter dan eerder aan de Kamer was meegedeeld. SATL zegt dat begin dit jaar al te hebben aangetoond. "Er is weer gesjoemeld in het voordeel van het vliegveld en in het nadeel van de burgers. De minister moet nu echt komen uitleggen hoe dat elke keer kan gebeuren."

Meer uit Binnenland

Helikopter Amerikaanse luchtmacht aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Een helikopter van de Amerikaanse luchtmacht is woensdagavond aangekomen op Schiphol, ziet een ANP-fotograaf. Mogelijk gaat het om de helikopter die de Amerikaanse president Donald Trump vervoert. Die heet dan, zodra de president erin zit, de Marine One. Het toestel is naar Nederland gebracht door een militair transportvliegtuig.

26 minuten geleden
Drie gewonden door ongeluk met meerdere voertuigen op A58

RILLAND (ANP) - Op snelweg A58 zijn ter hoogte van het Zeeuwse Rilland twee volwassenen en een kind gewond geraakt door een ongeluk. Rond 18.15 uur botsten daar drie auto's op elkaar, meldt de politie. De slachtoffers zijn met spoed naar het ziekenhuis vervoerd. Over hun toestand is niets bekendgemaakt.

2 uur geleden
Vakbonden en ondernemingsraad uiten zorgen over tekorten politie

DEN HAAG (ANP) - De drie politievakbonden en de Centrale Ondernemingsraad uiten in een brief aan de Tweede Kamer hun zorgen over financiële tekorten bij de politie. De organisatie verwacht een tekort van tientallen miljoenen in 2026 dat oploopt tot 300 miljoen euro in 2030, maakte demissionair justitieminister David van Weel (VVD) donderdag bekend.

4 uur geleden
Pim Lammers wint Zilveren Griffel, ook Wonderverteller bekroond

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Pim Lammers heeft zijn tweede Zilveren Griffel gewonnen. De auteur is bekroond voor zijn boek Een ongelofelijk grote, ongelofelijk gevaarlijke leguaan. De illustraties van Natascha Stenvert kregen een Zilveren Penseel. Dat heeft boekenkoepel CPNB woensdag bekendgemaakt. Lammers won de Zilveren Griffel eerder in 2018.

5 uur geleden
Kapitein Madleen twee keer naar ziekenhuis na detentie in Israël

SCHIPHOL (ANP) - Kapitein Mark van Rennes van het activistenschip Madleen dat naar Gaza wilde varen, heeft in Jordanië twee keer het ziekenhuis bezocht voor "een korte behandeling". Van Rennes zei dit bij zijn aankomst op luchthaven Schiphol vanuit Amman in antwoord op de vraag hoe hij behandeld is toen hij in Israël in detentie zat.

6 uur geleden
Kapitein activistenschip Madleen weer terug in Nederland

SCHIPHOL (ANP) - De Nederlandse kapitein Mark van Rennes is woensdagmiddag aangekomen op Schiphol. In de aankomsthal wachtten familieleden en ongeveer dertig medestanders hem op en juichten en klapten toen ze hem zagen.

6 uur geleden
NS noemt opschorten spoorstakingen 'goed nieuws voor reiziger'

UTRECHT (ANP) - Het is "goed nieuws voor de reiziger" dat vakbonden VVMC, FNV en CNV stakingen op het spoor voorlopig hebben opgeschort. Dit meldt een woordvoerster van NS woensdag.

7 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!