Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actiegroepen keuren nominatie president Wereldbank af

Actiegroepen keuren nominatie president Wereldbank af

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Internationale actiegroepen zijn teleurgesteld over de nominatie van oud-Mastercard-topman Ajay Banga als nieuwe president van de Wereldbank. Actiegroepen vinden al langer dat het leiderschap van de Wereldbank, die armoede bestrijden als hoofddoel heeft, moet veranderen. Maar ze zijn niet blij dat een man van Wall Street mogelijk de president wordt.

De Amerikaanse president Joe Biden nomineerde Banga donderdag. Momenteel is hij vicevoorzitter van een Amerikaanse investeringsmaatschappij. "Banga heeft meer dan drie decennia succesvolle, internationale bedrijven bestuurd en zorgde voor investeringen in opkomende economieën", zei Biden in een verklaring.

Kritiek op de nominatie komt onder meer van Oil Change International, een actiegroep tegen olie en andere fossiele brandstoffen, en het Revolving Door Project, een groep die de grote macht van bedrijven wil tegengaan. De actiegroepen zeggen dat de nominatie van Banga een gemiste kans is om een kandidaat te kiezen die ervaring heeft met het bestrijden van economische ongelijkheid en klimaatverandering. "Niets in Banga's cv geeft het vertrouwen dat hij de Wereldbank zal laten wegdraaien van neokolonialisme", zegt directeur Jeff Hauser van het Revolving Door Project.

Oil Change International roept andere landen op om ook kandidaten te nomineren, al bepalen de Verenigde Staten traditiegetrouw wie de Wereldbank gaat leiden. Een definitieve selectie genomineerden wordt pas begin mei verwacht. De Wereldbank verstrekt wereldwijd leningen om armoede te bestrijden.

Meer uit Financieel

Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

4 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

5 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

6 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

6 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

7 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

8 uur geleden
Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

10 uur geleden