Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actiegroepen keuren nominatie president Wereldbank af

Actiegroepen keuren nominatie president Wereldbank af

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Internationale actiegroepen zijn teleurgesteld over de nominatie van oud-Mastercard-topman Ajay Banga als nieuwe president van de Wereldbank. Actiegroepen vinden al langer dat het leiderschap van de Wereldbank, die armoede bestrijden als hoofddoel heeft, moet veranderen. Maar ze zijn niet blij dat een man van Wall Street mogelijk de president wordt.

De Amerikaanse president Joe Biden nomineerde Banga donderdag. Momenteel is hij vicevoorzitter van een Amerikaanse investeringsmaatschappij. "Banga heeft meer dan drie decennia succesvolle, internationale bedrijven bestuurd en zorgde voor investeringen in opkomende economieën", zei Biden in een verklaring.

Kritiek op de nominatie komt onder meer van Oil Change International, een actiegroep tegen olie en andere fossiele brandstoffen, en het Revolving Door Project, een groep die de grote macht van bedrijven wil tegengaan. De actiegroepen zeggen dat de nominatie van Banga een gemiste kans is om een kandidaat te kiezen die ervaring heeft met het bestrijden van economische ongelijkheid en klimaatverandering. "Niets in Banga's cv geeft het vertrouwen dat hij de Wereldbank zal laten wegdraaien van neokolonialisme", zegt directeur Jeff Hauser van het Revolving Door Project.

Oil Change International roept andere landen op om ook kandidaten te nomineren, al bepalen de Verenigde Staten traditiegetrouw wie de Wereldbank gaat leiden. Een definitieve selectie genomineerden wordt pas begin mei verwacht. De Wereldbank verstrekt wereldwijd leningen om armoede te bestrijden.

Meer uit Financieel

Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

57 minuten geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

1 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

3 uur geleden
Forse schadevergoeding voor familie slachtoffer Boeing-crash

CHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.

4 uur geleden
Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

6 uur geleden
Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

8 uur geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

9 uur geleden