Actiegroep: overgebleven bezetters in bos houden het prima uit
BORN (ANP) - De laatste drie overgebleven bezetters van een bos naast VDL Nedcar houden het nog prima uit. "Ze blijven tot de Raad van State een besluit neemt of VDL afziet van de kap", zei een woordvoerster van actiegroep Red het Sterrebos. De Raad van State velt binnen enkele weken een oordeel over het al dan niet doorgaan van de boskap.
Volgens de woordvoerster hebben twee van de drie bezetters in een grote boom een hut gebouwd van takken. Daarin is ook een kookpot gemaakt voor warme maaltijden. "Deze man en vrouw hebben veel steun aan elkaar", zei ze. "Ook de man die in een hangmat aan de zoom van het bos aan de Rijksweg verblijft, zit nog goed in zijn vel en houdt het nog wel even uit."
Deze bezetter heeft veel aanloop, van mensen uit het dorp Nieuwstadt of actievoerders, die hem vanaf de berm van de naastgelegen weg een hart onder de riem steken. Maar hij krijgt ook scheldkanonnades over zich een van passerende automobilisten, die hem allerlei vervelende dingen toewensen.
Veiligheidscheck
Het zogenoemde rescueteam is dinsdagmiddag voor de laatste keer de bossen ingegaan voor een veiligheidscheck van de bezetters in de bomen. De twee reddingsklimmers kijken daarbij vooral goed naar de deugdelijkheid van de materialen die de bezetters bij zich hebben. Maandag bleek dat de boel niet bij alle actievoerders op orde was.
"We ontdekten dat sommige klimmers niet genoeg materiaal hadden om de hangmat veilig in te bouwen", legt een van de reddingsklimmers uit. "Met toestemming van de politie mochten we een groot extra touw achterlaten zodat ze in noodsituaties snel naar beneden kunnen komen."
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
29 minuten geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.
5 uur geleden