Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actiegroep: overgebleven bezetters in bos houden het prima uit

Actiegroep: overgebleven bezetters in bos houden het prima uit

BORN (ANP) - De laatste drie overgebleven bezetters van een bos naast VDL Nedcar houden het nog prima uit. "Ze blijven tot de Raad van State een besluit neemt of VDL afziet van de kap", zei een woordvoerster van actiegroep Red het Sterrebos. De Raad van State velt binnen enkele weken een oordeel over het al dan niet doorgaan van de boskap.

Volgens de woordvoerster hebben twee van de drie bezetters in een grote boom een hut gebouwd van takken. Daarin is ook een kookpot gemaakt voor warme maaltijden. "Deze man en vrouw hebben veel steun aan elkaar", zei ze. "Ook de man die in een hangmat aan de zoom van het bos aan de Rijksweg verblijft, zit nog goed in zijn vel en houdt het nog wel even uit."

Deze bezetter heeft veel aanloop, van mensen uit het dorp Nieuwstadt of actievoerders, die hem vanaf de berm van de naastgelegen weg een hart onder de riem steken. Maar hij krijgt ook scheldkanonnades over zich een van passerende automobilisten, die hem allerlei vervelende dingen toewensen.

Veiligheidscheck

Het zogenoemde rescueteam is dinsdagmiddag voor de laatste keer de bossen ingegaan voor een veiligheidscheck van de bezetters in de bomen. De twee reddingsklimmers kijken daarbij vooral goed naar de deugdelijkheid van de materialen die de bezetters bij zich hebben. Maandag bleek dat de boel niet bij alle actievoerders op orde was.

"We ontdekten dat sommige klimmers niet genoeg materiaal hadden om de hangmat veilig in te bouwen", legt een van de reddingsklimmers uit. "Met toestemming van de politie mochten we een groot extra touw achterlaten zodat ze in noodsituaties snel naar beneden kunnen komen."

Meer uit Binnenland

Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

32 minuten geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

4 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 110, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De plaats bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0.

4 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

9 uur geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

18 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

23 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

1 dag geleden