Actiegroep: overgebleven bezetters in bos houden het prima uit
BORN (ANP) - De laatste drie overgebleven bezetters van een bos naast VDL Nedcar houden het nog prima uit. "Ze blijven tot de Raad van State een besluit neemt of VDL afziet van de kap", zei een woordvoerster van actiegroep Red het Sterrebos. De Raad van State velt binnen enkele weken een oordeel over het al dan niet doorgaan van de boskap.
Volgens de woordvoerster hebben twee van de drie bezetters in een grote boom een hut gebouwd van takken. Daarin is ook een kookpot gemaakt voor warme maaltijden. "Deze man en vrouw hebben veel steun aan elkaar", zei ze. "Ook de man die in een hangmat aan de zoom van het bos aan de Rijksweg verblijft, zit nog goed in zijn vel en houdt het nog wel even uit."
Deze bezetter heeft veel aanloop, van mensen uit het dorp Nieuwstadt of actievoerders, die hem vanaf de berm van de naastgelegen weg een hart onder de riem steken. Maar hij krijgt ook scheldkanonnades over zich een van passerende automobilisten, die hem allerlei vervelende dingen toewensen.
Veiligheidscheck
Het zogenoemde rescueteam is dinsdagmiddag voor de laatste keer de bossen ingegaan voor een veiligheidscheck van de bezetters in de bomen. De twee reddingsklimmers kijken daarbij vooral goed naar de deugdelijkheid van de materialen die de bezetters bij zich hebben. Maandag bleek dat de boel niet bij alle actievoerders op orde was.
"We ontdekten dat sommige klimmers niet genoeg materiaal hadden om de hangmat veilig in te bouwen", legt een van de reddingsklimmers uit. "Met toestemming van de politie mochten we een groot extra touw achterlaten zodat ze in noodsituaties snel naar beneden kunnen komen."
Meer uit Binnenland
DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
6 uur geleden