Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actiegroep legt dode biggetjes en konijnen 'op 75 locaties'

Actiegroep legt dode biggetjes en konijnen 'op 75 locaties'

HILVERSUM (ANP) - De actiegroep Vegan Strike Group heeft naar eigen zeggen op 75 locaties in Nederland dode "biggetjes en vleeskonijnen getoond aan het publiek op straat", meldt de organisatie op de eigen Facebookpagina. Daar zijn ook foto's geplaatst van plekken waar de dode dieren liggen. Sommige kadavers zijn gelegd op posters met de tekst "Voor uw maaltijd gestorven". Ook stelt de organisatie: "Kerst zonder dierenleed begint op uw bord."

In Hilversum werden vrijdag overdag dode biggetjes op straat aangetroffen aan de Schapenkamp, bevestigt de politie berichtgeving door NH Nieuws. Tegen de lokale nieuwszender vertelt een vrouw die de dieren aantrof dat zij "zich werkelijk rot geschrokken" is. De politie Midden-Nederland bevestigt het incident en zegt dat onderzoek heeft uitgewezen dat het gaat om "doodgeboren biggetjes". De politie doet onderzoek naar wat er is gebeurd en kijkt of het strafbaar is. "Mogelijk wordt er in de loop van volgende week meer over bekendgemaakt", aldus een woordvoerster.

De actiegroep zegt op Facebook dat het gaat om een "gecoördineerde actie" die afgelopen nacht plaats heeft gevonden. Zij zeggen dode dieren onder meer te hebben neergelegd bij slachthuis Vion in Boxtel, op het mediapark in Hilversum, bij enkele kranten, bij het gemeentehuis van Boxtel en bij het provinciehuis van Noord-Brabant in Den Bosch.

"Kies voor een diervriendelijke kerstmaaltijd", adviseren de activisten aan hun lezers op de site.

Meer uit Binnenland

Twee advocaten willen Taghi bijstaan mits er genoeg inleestijd is

SCHIPHOL (ANP) - Advocaten Ronald van der Horst en Anique Slijters zijn bereid om Ridouan Taghi (48) bij te staan in het hoger beroep van het Marengo-proces. Dat zei advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen maandag tijdens een tussentijdse zitting in de rechtbank op Schiphol. Van Berge Henegouwen stond Taghi eenmalig bij voor deze zitting, waarin de situatie over het ontbreken van zijn rechtsbijstand werd besproken.

25 minuten geleden
Aanmeldcentrum Ter Apel heeft het nog drukker dan normaal

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is het sinds vorige week nog drukker dan normaal. Het complex mag maximaal 2000 mensen opvangen. Die limiet wordt sinds januari vrijwel onafgebroken overschreden, maar sinds vorige week schommelt het aantal mensen rond de 2200.

27 minuten geleden
Lichaam aan boord van cruiseschip Hondius in Nederland gecremeerd

ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.

1 uur geleden
Schoonmaak Hondius begint dinsdag en duurt tot en met vrijdag

ROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.

1 uur geleden
Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot

UTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.

1 uur geleden
RvS: Politieke partijen uitsluiten van verkiezingen gaat te ver

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.

2 uur geleden
Cruiseschip Hondius meert aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.

2 uur geleden