Actiegroep boeren: verhoog prijs voor zuivel
DEN HAAG (ANP) - Boerenactiegroep Agractie pleit met klem voor een verhoging van de prijs voor zuivel. Ze roept op de zuivel over de gehele linie met 5 cent per liter te verhogen om boeren die onder grote druk staan, tegemoet te komen. De actiegroep schrijft dat in een brief aan de supermarktbranchevereniging CBL. De boeren geven de supermarkten zeven dagen de tijd om met een reactie te komen.
"Een hogere prijs geeft perspectief voor melkveehouders. Boeren dienen een reële prijs te krijgen voor hun product", betogen de boeren. Als dat gebeurt, willen ze concrete afspraken maken over verduurzaming van melkveehouderij en andere onderdelen van de landbouw, zoals lagere CO2-emissies en biodiversiteit.
De melkveehouderij loopt tegen haar grenzen aan, zegt Agractie Nederland. De boeren zouden jarenlang tegen of onder kostprijs produceren. Dat is een reden om te demonstreren rondom distributiecentra van supermarkten, aldus de actiegroep. Vrijdag blokkeerden tientallen tractoren het distributiecentrum van Albert Heijn in Zwolle.
Agractie benadrukt dat ruim 80 procent van de zuivel die in Nederland geproduceerd wordt in Nederland en in de buurlanden blijft. Verder wijzen de briefschrijvers naar Aldi in Duitsland, waar de zuivelprijs met 5 cent verhoogd zou zijn. "Met elkaar kunnen we ons inzetten om dit naar het gehele Noordwest-Europese productiegebied te vertalen."
Meer uit Binnenland
ZEVENAAR (ANP) - De politie heeft naar schatting honderd demonstranten van Extinction Rebellion (XR) in Zevenaar weggehaald in de omgeving van de oprit naar de A12, meldt een verslaggever van het ANP. De demonstranten worden weggevoerd in bussen.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege aanhoudend geweld op het Malieveld heeft de gemeente een noodbevel uitgevaardigd voor een deel van Den Haag. Dat betekent dat de politie mensen die "bijdragen aan wanordelijkheden" uit dat gebied mag verwijderen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie 'Tegen fascisme en voor inclusiviteit' op het Spuiplein in Den Haag is afgelopen. De laatste mensen lopen weg, ziet een ANP-verslaggever. De organisatie roept deelnemers op niet via het Centraal Station te gaan, omdat dat dicht bij het Malieveld is, waar een grimmige sfeer is ontstaan en de ME wordt aangevallen. De deelnemers kunnen onder begeleiding van de politie naar station Den Haag Holland Spoor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de demonstratie op het Malieveld ontbonden en drijft aanwezigen richting het Centraal Station. ME'ers werden bekogeld met vuurwerk, verkeersborden en andere voorwerpen. De ME voert charges en arrestaties uit en roept mensen op Den Haag te verlaten.
1 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De mobiele eenheid heeft ingegrepen bij de A12-blokkade van Extinction Rebellion (XR) bij Zevenaar, ziet een ANP-verslaggever. De activisten zijn in bussen geladen. De meesten stappen vrijwillig in, maar niet alle blokkeerders werkten mee met hun aanhouding. Mensen die weigerden, werden door de politie van de weg getild, een enkeling geboeid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demonstranten die bij het Malieveld staan, mogen hun geplande mars door Den Haag niet beginnen. Dat heeft locoburgemeester Richard de Mos besloten. "Vanwege ordeverstoringen, geweld tegen de politie en de blijvende aanwezigheid van gezichtsbedekkende kleding heeft de locoburgemeester de aanwijzing gegeven dat de demonstratie 'Wij zijn het volk' alleen op het Malieveld plaatsvindt", aldus de gemeente Den Haag.
1 uur geledenEDE (ANP) - Zo'n 50.000 mensen zijn zaterdag afgekomen op de herdenking van de Airborne Luchtlandingen en van Operatie Market Garden. Op de Ginkelse Heide bij Ede landden honderden parachutisten om de luchtlandingen van 1944 na te bootsen. Verder vlogen historische vliegtuigen over en waren er demonstraties van Apache- en Chinookhelikopters. Ook veteranen uit de Tweede Wereldoorlog waren aanwezig. De gemeente Ede spreekt van een geslaagde herdenking.
2 uur geleden