Actiedreiging bij industriële wasserijen
UTRECHT (ANP) - Personeel van industriële wasserijen, waar onder andere bedrijfskleding, beddengoed en handdoeken van hotels en ziekenhuizen worden gewassen, gaan mogelijk staken voor betere arbeidsvoorwaarden. Vakbond FNV heeft brancheorganisaties FTN en Netex een ultimatum gestuurd. Voor vrijdag 12.00 uur moet op de cao-eisen, zoals een loonsverhoging van 5 procent, worden ingegaan. Volgens de werkgevers past de houding van FNV niet in het huidige coronatijdbeeld.
De huidige cao Textielverzorging die geldt voor ruim 8000 mensen verliep in juli vorig jaar. Volgens FNV proberen FTN en Netex de zaak zo lang mogelijk te rekken. Zo duurde het volgens de bond een hele tijd voor er een loonbod was. Naast een hoger loon wil FNV ook een regeling met betrekking tot zwaar werk zwart op wit hebben. Verder moet het voor oudere werknemers mogelijk worden om eerder te stoppen met werken.
Netex hekelt de houding van FNV. De brancheorganisatie wijst erop dat door de coronacrisis veel bedrijven het zwaar hebben. Met name in de horeca en bij winkels is er sprake van grote omzetverliezen. In doorsnee gaat het om 35 procent aan omzet dat in crisistijd verloren is gegaan. Netex erkent dat sommige bedrijven het wel relatief goed doen.
Niet reeël
Een voorstel van FNV om bedrijven die slecht presteren buiten de afspraken te houden, is volgens de werkgevers niet reëel. Dit omdat de situatie over een paar maanden alweer totaal anders kan zijn. Om dan nu "op stel en sprong" compromissen te moeten sluiten zien de werkgevers niet zitten. Ze stellen daarom voor dit jaar een gematigde loonstap van 1,5 procent voor, om toch aan werknemers tegemoet te komen.
Het dreigen met acties is volgens Netex niet de manier om het geschil de wereld uit te helpen. Volgens de organisatie moet dit aan tafel worden uitgepraat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal in het snelste tempo in twee jaar gegroeid, gesteund door veerkrachtige consumenten- en bedrijfsuitgaven en rustiger handelsbeleid. Dat volgt uit cijfers van het Bureau of Economic Analysis. De cijfers zouden eigenlijk veel eerder verschijnen, maar waren uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een massaclaim van beleggers in Airbusaandelen strandt bij het gerechtshof in Den Haag omdat claimstichting SILC niet wordt toegelaten om op te treden als belangenorganisatie. Volgens het hof is de stichting te nauw verweven met commerciële partijen die vooral aan de claim willen verdienen.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jumbo mag afscheid nemen van zijn huisbakkers, heeft de rechter in Den Bosch geoordeeld. De vorderingen van drie bakkerijen die via een rechtszaak wilden voorkomen dat hun overeenkomst met Jumbo in januari 2026 stopt, zijn afgewezen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het is nog onzeker of reizigers die vrijdag door een storing op Schiphol zonder koffer vertrokken, hun bagage voor kerst zullen ontvangen. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er nog "enkele dagen" nodig om alle koffers na te sturen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klanten van het failliete Groningse zonne-energiebedrijf Soly worden overgenomen door branchegenoot Otovo. Dat in Noorwegen opgerichte bedrijf krijgt er zo tienduizenden klanten bij. Maar de mensen die het betreft, kunnen geen aanspraak meer maken op bijvoorbeeld de installatiegarantie die Soly eerder bood.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Duizenden Russen klaagden dinsdag, vlak voor de kerstdagen, over storingen en vertragingen bij WhatsApp, nadat Moskou maatregelen had genomen om de berichtendienst te dwarsbomen. WhatsApp beschuldigde de Russische autoriteiten ervan te proberen meer dan 100 miljoen Russen het recht op privécommunicatie te ontnemen.
3 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten willen dat vleesvervangers herkenbare namen houden. Supermarktkoepel CBL roept het Europees Parlement daarom op het voorgestelde verbod op namen als vegaburger, vegetarische worst of plantaardige schnitzel te heroverwegen.
3 uur geleden