Actie tegen Zwarte Piet op het Museumplein in Venlo
VENLO (ANP) - Kick Out Zwarte Piet (KOZP) demonstreert sinds 14.00 uur zaterdagmiddag op het Museumplein in Venlo. Er zijn naar schatting een kleine honderd mensen op afgekomen. Er is ook een grote groep tegendemonstranten aanwezig. De twee groepen worden gescheiden door een rij agenten die tussen hen instaan.
Burgemeester Antoin Scholten van Venlo maakte de locatie van de demonstratie pas een uur van tevoren bekend, om te voorkomen dat ongeregeldheden zouden ontstaan zoals afgelopen zondag in Maastricht, waar duizend tegendemonstranten een klein groepje van KOZP belaagden.
In Venlo voert KOZP actie tegen de daar ingevoerde grijze piet, die vanaf volgend jaar de Venlose Sint moet assisteren. KOZP accepteert alleen roetveegpieten. Er is veel politie op de been, ook te paard en op de motor.
Zaterdagochtend was er ook een demonstratie van een groepje voorstanders van Zwarte Piet. Het centrum was ook volgeplakt met posters van Zwarte Pieten.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
1 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
1 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
1 uur geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ondanks drie grote natuurbranden in twee dagen op militaire terreinen, vindt generaal Onno Eichelsheim het niet nodig oefeningen van Defensie te pauzeren zolang het droog is. Hij vindt het onder meer "heel vervelend voor omstanders, campings en de natuur zelf", zo zei hij tijdens een persmoment in Hilversum, "maar we moeten blijven oefenen om klaar te zijn voor crises en het opleiden van onze mensen".
1 uur geledenBUDEL (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Budel wordt donderdag volledig ontruimd omdat in het gebied een grote natuurbrand woedt. In de voormalige kazerne zitten 1500 asielzoekers. Opvangorgaan COA weet nog niet waar zij naartoe worden gebracht en hoe lang ze daar moeten blijven. Ook de vele tientallen medewerkers moeten het terrein verlaten.
2 uur geleden