Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actie politiebonden kort voor wedstrijd PSV-Ajax op zondag

Actie politiebonden kort voor wedstrijd PSV-Ajax op zondag

EINDHOVEN (ANP) - Komende zondag voeren politiebonden actie kort voor de voetbalwedstrijd PSV - Ajax om aandacht te vragen voor de komende cao-onderhandelingen. Politieagenten die rondom de wedstrijd worden ingezet, komen vooraf bij elkaar voor een vakbondsbijeenkomst. Hun inzet rondom de wedstrijd blijft gewoon overeind.

De actie lijkt op die van afgelopen vrijdag toen politieagenten kort voor de coronapersconferentie het werk even neerlegden. De acties maken deel uit van de estafetteactie Wake-up call 2022. Daarmee willen de politiebonden onder meer aandacht vragen voor de capaciteitsproblemen bij de politie.

De voorzitters van de vier politiebonden hebben "harde toezeggingen op een aantal thema's" geëist van de nieuwe minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz. De bonden verwachten antwoord voor 6 februari. "De reactie is nog niet binnen. Vandaar deze actie. Zolang de reactie uitblijft, gaan de politiebonden verder met het opbouwen van hardere acties", aldus de bonden in een persbericht.

De bonden adresseren de "chronische onderbezetting" binnen het korps, de hoge werkdruk, bezuinigingen en geweld tegen agenten.

Meer uit Binnenland

Ex-NCTV'er krijgt 20 maanden cel voor meenemen staatsgeheimen

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.

32 minuten geleden
D66 deelt zorgen oppositie over gevolgen WIA-bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.

40 minuten geleden
Premier Jetten ontmoet bezorgde mensen uit Iraanse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.

42 minuten geleden
Inhoudelijke behandeling van strafzaak tegen Raily B. uitgesteld

AMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.

43 minuten geleden
Staatssecretaris overweegt hoger salaris voor gevangenispersoneel

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.

1 uur geleden
ANVR: nog zo'n vijftig gestrande Nederlanders in Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.

1 uur geleden
Karremans: uitspraak Ring Utrecht slecht nieuws voor woningbouw

DEN HAAG (ANP) - Dat de Raad van State de verbreding van de snelwegen rond Utrecht heeft geblokkeerd, is teleurstellend, reageert minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) in een verklaring. "Dit is slecht nieuws voor de bereikbaarheid, woningbouw en economie."

2 uur geleden