Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Actie nodig voor toenemende onveiligheid in het verkeer'

'Actie nodig voor toenemende onveiligheid in het verkeer'

AMERSFOORT (ANP) - De stijgende trend in het aantal verkeersongevallen vraagt om politieke actie. Volgens de prognoses zou er in 2030 sprake kunnen zijn van 30.000 verkeersgewonden per jaar, en tussen de 470 en 580 verkeersdoden. Dat waren er in 2019 respectievelijk 21.400 en 661. Politici moeten veel meer aandacht hebben voor verkeersveiligheid. Dat stelt Veilig Verkeer Nederland (VVN), in aanloop naar de verkiezingen.

De organisatie deed onderzoek onder ruim 1000 kiesgerechtigden. Ongeveer 60 procent vindt een regeerakkoord niet compleet zonder een verkeersveiligheidsbeleid. Meer dan de helft van de ondervraagden vindt het belangrijk dat de politieke partij waarop ze gaan stemmen nadenkt over verkeersveiligheid. Ook willen ze dat er concrete doelen komen, zoals het vergroten van de pakkans van verkeersovertreders.

Politici moeten ook het lopen en fietsen meer stimuleren en met hogere straffen komen voor verkeersovertredingen. Ruim de helft van alle geënquêteerden (53 procent) geeft aan het verkeer complex te vinden en twee derde (65 procent) voelt zich in het verkeer weleens onveilig. Op de vraag wat Nederlanders de komende vier jaar zelf gaan doen om het verkeer veiliger te maken, staat ‘minder gehaast onderweg zijn’ bovenaan.

Veilig Verkeer Nederland constateert dat verkeersveiligheid geen thema is waarop politici zich onderscheidend profileren. Directeur Evert-Jan Hulshof stelt echter dat de stijgende cijfers roepen om ingrijpen. "Laten we ons in deze periode niet alleen gaan verdiepen in de verschillende partijprogramma’s, maar laten we ook kritisch naar onszelf zijn en naar onze houding en gedrag in het verkeer. Een veilig verkeer creëren we samen en meedoen is makkelijk", aldus Hulshof.

Belangrijke oorzaken voor de steeds maar stijgende cijfers over ongevallen in het verkeer zijn te hoge snelheden, alcohol en drugs, en afleiding (smartphones), zegt VVN.

Meer uit Binnenland

Jongeren gaan gebukt onder prestatiedruk door school of studie

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren ervaren geregeld prestatiedruk en dat heeft gevolgen voor hun lichamelijke en geestelijke gezondheid. KidsRights roept op de druk op jonge mensen te verminderen. "Presteren is prima. Maar prestatiedruk mag er niet toe leiden dat jongeren hieronder gebukt gaan en zelfs uitvallen. Dat is wel wat we zien gebeuren, en dat is ernstig", zegt voorzitter Marc Dullaert van KidsRights.

43 minuten geleden
Passagier luchtballon gewond bij harde landing in weiland Veendam

VEENDAM (ANP) - Een passagier van een luchtballon is maandagavond gewond geraakt bij een harde landing in een weiland in het buitengebied bij Veendam. Het slachtoffer was aanspreekbaar en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de brandweer. Over de precieze toestand van het slachtoffer kon hij geen details geven.

8 uur geleden
Stroomstoring Leeuwarden voorbij, wel risico op omvallen mast

LEEUWARDEN/FRANEKER (ANP) - De stroomstoring waarmee Leeuwarden en omgeving sinds maandagmiddag kampten, is voorbij. Het is TenneT gelukt om hoogspanningsstation Schenkenschans weer onder spanning te brengen, meldt de netbeheerder. Liander heeft alle klanten inmiddels weer aangesloten.

8 uur geleden
Curaçao blijft neutraal nu spanning VS en Venezuela oploopt

WILLEMSTAD (ANP) - Minister-president van Curaçao Gilmar 'Pik' Pisas heeft maandag gezegd dat het eiland "neutraal is en blijft" te midden van de toegenomen spanning tussen de Verenigde Staten en buurland Venezuela. Hij deed dat op een persconferentie. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde eerder deze maand aan drie oorlogsschepen naar Venezuela te sturen om drugssmokkel te bestrijden en terrorisme aan te pakken.

9 uur geleden
Treinverkeer rond Zwolle langer last van koperdiefstal

ZWOLLE (ANP) - Het treinverkeer rond Zwolle is langer ontregeld dan verwacht na de diefstal van koper uit de Hanzeboog zondag. Hierdoor kan maar een van de twee sporen van de spoorbrug over de IJssel worden gebruikt en kunnen er geen sprinters rijden. De problemen zouden eerst tot maandagavond duren, maar de herstelwerkzaamheden vinden nu plaats in de nacht van woensdag op donderdag omdat er geen lassers beschikbaar zijn, meldt ProRail. Tot die tijd rijden er geen sprinters tussen Amersfoort en Zwolle en tussen Lelystad en Zwolle.

10 uur geleden
Moeder herkent zoon op beelden woningoverval Berkel en Rodenrijs

BERKEL EN RODENRIJS (ANP) - De moeder van een 16-jarige jongen uit Rotterdam heeft haar zoon herkend op beelden die de politie deelde van een gewapende overval in Berkel en Rodenrijs. Daarop heeft de jongen zich gemeld bij de politie. Hij is zaterdag aangehouden en wordt verhoord, meldt de politie maandag.

12 uur geleden
PFAS-dossier dat basis is voor strengere EU-regels definitief af

BILTHOVEN (ANP) - Het wetenschappelijke dossier op basis waarvan de Europese Unie (EU) strengere PFAS-regels kan instellen, is definitief afgerond. Instanties uit vijf Europese landen hebben er jaren aan gewerkt. Namens Nederland droeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) bij aan het omvangrijke rapport.

13 uur geleden