Actie klimaatactivisten bij Amazon op Schiphol
AMSTERDAM (ANP/RTR) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion voeren op Schiphol actie bij een locatie van webwinkel en techconcern Amazon. De actievoerders hebben daar het distributiecentrum geblokkeerd, zo melden ze. De actie vindt speciaal plaats tijdens koopjesfestijn Black Friday. Amazon heeft elk jaar veel aanbiedingen op die dag.
Met zo’n 25 actievoerders worden twee uitgangen geblokkeerd, aldus een woordvoerster. "Er schijnt nog een derde te zijn, daar worden nu pakjes opgehaald door busjes, maar het is een veel kleinere uitgang", voegt ze toe. De groep is van plan de blokkade tot 17.00 uur vol te houden. Amazon kon niet direct een reactie geven.
Ook in het Verenigd Koninkrijk voert Extinction Rebellion actie, bij vijftien depots van Amazon, om de leveringen in de war te schoppen. Dat gebeurt onder meer in Manchester, Bristol en Tilbury. Volgens Extinction Rebellion jaagt het Amerikaanse Amazon "obsessieve overconsumptie" aan. Black Friday is voor Amazon de drukste dag van het jaar. Maar volgens Extinction Rebellion passen overconsumptie en speciale koopdagen als Black Friday niet bij een "leefbare wereld".
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen, de grootste autofabrikant van Europa, moet sneller in de kosten snijden en de overcapaciteit terugdringen om weer concurrerend te worden. Dat zei Hans Dieter Pötsch, voorzitter van Porsche en tevens voorzitter van de raad van commissarissen van Volkswagen, vrijdag in een verklaring.
27 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM hervat de vluchten tussen Amsterdam en Tel Aviv vanaf 25 augustus. De luchtvaartmaatschappij vloog de afgelopen zes maanden niet op de Israëlische stad.
29 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald, nadat tanken deze week al een aantal centen goedkoper was geworden. De olieprijzen gingen deze week omlaag in afwachting van een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz, al liepen de prijzen donderdag en vrijdag weer op na nieuwe aanvallen in de zeestraat.
57 minuten geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG heeft in de eerste helft van dit jaar geprofiteerd van een sterke vraag naar onder andere zijn defensiesystemen en stijgende NAVO-budgetten. Het bedrijf, dat een beursnotering in Amsterdam heeft, boekte dankzij de aanhoudende vraag meer omzet en een flink hogere nettowinst.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - CSG stond vrijdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Tsjechische defensiebedrijf, dat sinds januari dit jaar een notering heeft op het Damrak, boekte in de eerste jaarhelft flink meer omzet en winst. CSG maakt onder meer pantservoertuigen en munitie, die NAVO-landen zoals Nederland bestellen bij het bedrijf en doneren aan Oekraïne voor de strijd tegen Rusland. Het aandeel werd bijna 6 procent hoger gezet en was daarmee opnieuw de sterkste stijger in de MidKap. Donderdag won CSG al 5,7 procent.
1 uur geledenLEMBEKE (ANP) - Lotus Bakeries, bekend van de Biscoff-speculoos, ziet de vraag naar zijn koekjes toenemen en investeert tot 2030 minstens 500 miljoen euro in drie fabrieken. De omzet van het moederbedrijf van onder meer Snelle Jelle nam het afgelopen halfjaar toe, mede door een gestegen vraag naar de Biscoff-koekjes en de repen van TREK en nākd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank heeft in de eerste zes maanden ruim een kwart meer winst geboekt. Het financiële concern zag de personeelskosten dalen door een grote reorganisatie waarbij vele honderden banen verdwijnen. Verder werden de resultaten positief beïnvloed door incidentele posten.
3 uur geleden