Actie klimaatactivisten bij Amazon op Schiphol
AMSTERDAM (ANP/RTR) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion voeren op Schiphol actie bij een locatie van webwinkel en techconcern Amazon. De actievoerders hebben daar het distributiecentrum geblokkeerd, zo melden ze. De actie vindt speciaal plaats tijdens koopjesfestijn Black Friday. Amazon heeft elk jaar veel aanbiedingen op die dag.
Met zo’n 25 actievoerders worden twee uitgangen geblokkeerd, aldus een woordvoerster. "Er schijnt nog een derde te zijn, daar worden nu pakjes opgehaald door busjes, maar het is een veel kleinere uitgang", voegt ze toe. De groep is van plan de blokkade tot 17.00 uur vol te houden. Amazon kon niet direct een reactie geven.
Ook in het Verenigd Koninkrijk voert Extinction Rebellion actie, bij vijftien depots van Amazon, om de leveringen in de war te schoppen. Dat gebeurt onder meer in Manchester, Bristol en Tilbury. Volgens Extinction Rebellion jaagt het Amerikaanse Amazon "obsessieve overconsumptie" aan. Black Friday is voor Amazon de drukste dag van het jaar. Maar volgens Extinction Rebellion passen overconsumptie en speciale koopdagen als Black Friday niet bij een "leefbare wereld".
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft bij een nieuwe investeringsronde 122 miljard dollar opgehaald. Het bedrijf achter ChatGPT is daarmee 852 miljard dollar waard, aldus OpenAI. Voor het eerst haalde het AI-bedrijf geld bij individuele beleggers op.
47 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Wegovy-afslankpillen en -injecties van Novo Nordisk zijn voortaan ook via een abonnement met korting beschikbaar. Het Deense farmacieconcern hoopt op deze manier marktaandeel terug te winnen van concurrent Eli Lilly. Op de beurs in Kopenhagen daalden de aandelen van Novo Nordisk dit jaar ook al met ongeveer 30 procent, omdat beleggers zich zorgen maken over de concurrentiepositie van het bedrijf.
56 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na twee maanden van daling weer licht gestegen. Volgens autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging zijn er in maart ruim 1 procent meer nieuwe wagens op kenteken gezet dan een jaar eerder. In januari en februari holde de verkoop nog flink achteruit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen voor olie en gas zijn woensdag aanzienlijk gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog tegen Iran. Zijn uitlatingen voeden de hoop dat er spoedig een einde komt aan de oorlog, die voor grote verstoringen in de toevoer van brandstoffen heeft gezorgd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een stevige winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten werd verder aangewakkerd door opmerkingen van Donald Trump. De Amerikaanse president verwacht "de klus te zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dinsdag al dat Trump de oorlog in Iran mogelijk snel wil beëindigen, ook zonder heropening van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in februari meer verkocht. De omzet in de detailhandel steeg 1,3 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het sterkst stegen de opbrengsten uit de onlineverkoop.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft tot dusver ruim 6,8 miljoen belastingaangiftes ontvangen. Volgens de Belastingdienst loopt het aantal aangiftes daarmee iets voor op vorig jaar. Toen werden halverwege de aangifteperiode ruim 6,7 miljoen aangiftes ontvangen.
2 uur geleden