Actie klimaatactivisten bij Amazon op Schiphol
AMSTERDAM (ANP/RTR) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion voeren op Schiphol actie bij een locatie van webwinkel en techconcern Amazon. De actievoerders hebben daar het distributiecentrum geblokkeerd, zo melden ze. De actie vindt speciaal plaats tijdens koopjesfestijn Black Friday. Amazon heeft elk jaar veel aanbiedingen op die dag.
Met zo’n 25 actievoerders worden twee uitgangen geblokkeerd, aldus een woordvoerster. "Er schijnt nog een derde te zijn, daar worden nu pakjes opgehaald door busjes, maar het is een veel kleinere uitgang", voegt ze toe. De groep is van plan de blokkade tot 17.00 uur vol te houden. Amazon kon niet direct een reactie geven.
Ook in het Verenigd Koninkrijk voert Extinction Rebellion actie, bij vijftien depots van Amazon, om de leveringen in de war te schoppen. Dat gebeurt onder meer in Manchester, Bristol en Tilbury. Volgens Extinction Rebellion jaagt het Amerikaanse Amazon "obsessieve overconsumptie" aan. Black Friday is voor Amazon de drukste dag van het jaar. Maar volgens Extinction Rebellion passen overconsumptie en speciale koopdagen als Black Friday niet bij een "leefbare wereld".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.
19 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.
25 minuten geledenDES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
4 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
5 uur geleden