Actie klimaatactivisten bij Amazon op Schiphol
AMSTERDAM (ANP/RTR) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion voeren op Schiphol actie bij een locatie van webwinkel en techconcern Amazon. De actievoerders hebben daar het distributiecentrum geblokkeerd, zo melden ze. De actie vindt speciaal plaats tijdens koopjesfestijn Black Friday. Amazon heeft elk jaar veel aanbiedingen op die dag.
Met zo’n 25 actievoerders worden twee uitgangen geblokkeerd, aldus een woordvoerster. "Er schijnt nog een derde te zijn, daar worden nu pakjes opgehaald door busjes, maar het is een veel kleinere uitgang", voegt ze toe. De groep is van plan de blokkade tot 17.00 uur vol te houden. Amazon kon niet direct een reactie geven.
Ook in het Verenigd Koninkrijk voert Extinction Rebellion actie, bij vijftien depots van Amazon, om de leveringen in de war te schoppen. Dat gebeurt onder meer in Manchester, Bristol en Tilbury. Volgens Extinction Rebellion jaagt het Amerikaanse Amazon "obsessieve overconsumptie" aan. Black Friday is voor Amazon de drukste dag van het jaar. Maar volgens Extinction Rebellion passen overconsumptie en speciale koopdagen als Black Friday niet bij een "leefbare wereld".
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony heeft zijn winstverwachting voor het huidige boekjaar verhoogd. Het Japanse bedrijf profiteert van sterke verkopen van games, muziek en films, maakte het concern donderdag bekend.
14 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM grijpt rigoureus in om kosten te besparen, waarbij ongeveer 5000 banen verloren gaan. Dat staat gelijk aan bijna 15 procent van het personeelsbestand. KLM besteedt ook werk uit aan andere partijen, ziet af van bepaalde Airbus-toestellen en hoopt met vakbonden afspraken te maken over het beperken van de loonstijgingen.
37 minuten geledenPARIJS (ANP) - Luchtvaartconcern Air France-KLM heeft de winst in het derde kwartaal opgevoerd, ondanks de sterk gestegen brandstofprijzen. Extra opbrengsten maakten de hogere kosten voor kerosine meer dan goed. Ook bij KLM steeg de winst hard, maar dat was voor de Nederlandse maatschappij niet genoeg om pijnlijke ingrepen te voorkomen. Zo kondigt KLM donderdag aan meer banen te schrappen en werk uit te besteden.
42 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft zijn winstverwachting voor het lopende boekjaar verhoogd, ondanks felle concurrentie van Chinese rivalen. De autoproducent profiteert vooral van een sterke vraag naar zijn hybrides, een technologie waar Toyota al jarenlang mee vooroploopt.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Voormalig topman van de Volksbank Martijn Gribnau wordt de algemeen directeur van de Nederlandse AI-fabriek in Groningen. De AI-fabriek is momenteel in opbouw en de eigen supercomputer moet begin 2028 operationeel zijn. Het Rijk, de regio en een Europees samenwerkingsverband voor supercomputers investeren samen 200 miljoen euro.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.
9 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.
10 uur geleden