Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actie honderden demonstranten op Schiphol voor krimp luchtvaart

Actie honderden demonstranten op Schiphol voor krimp luchtvaart

SCHIPHOL (ANP) - Enkele honderden demonstranten zijn zaterdagochtend aanwezig bij een manifestatie op Schiphol Plaza. Ze demonstreren voor een krimp van de luchtvaart.

Er wordt gezongen en er zijn spandoeken en protestborden te zien met teksten als 'Hey Schiphol Group, hoe geef jij onze aarde door?' en 'Verander het politieke klimaat'. Ook houden ze kartonnen blauwe vliegtuigjes en kartonnen treinen in de lucht met daarop de teksten 'Betaalbaar ov' en 'Stop vervuilen'.

Er zijn sprekers van GroenLinks, Milieudefensie, FossielvrijNL en Partij voor de Dieren. "Jarenlang heeft de luchtvaart ons beloftes voorgehouden. Beloftes over minder uitstoot, minder herrie, minder vervuiling. Maar ondertussen groeide Schiphol", zei een van de sprekers van de Partij voor de Dieren.

Vervuilde lucht

Andere sprekers stelden de misleidende reclames van luchtvaartmaatschappijen en touroperators over duurzaam vliegen aan de kaak. In elektrisch vliegen in de toekomst geloven ze niet.

"Be a hero en vlieg helemaal niet", aldus een spreekster. Ze zei dat wereldwijd jaarlijks 13 miljoen mensen sterven als gevolg van de fossiele industrie. "Het gevaar ligt hier letterlijk om de hoek met kinderen die astma hebben door vervuilde lucht."

Protestmars

Om 12.00 uur begint een protestmars naar een bouwplaats van een nieuwe terminal. Op Twitter waarschuwt Schiphol reizigers voor de aanwezigheid van de demonstranten.

Greenpeace en Extinction Rebellion houden zaterdag hun eigen acties op de luchthaven. Klimaatactivisten zijn zaterdag welkom op Schiphol, "maar hou het netjes", aldus Ruud Sondag, de nieuwe baas van de luchthaven. Er is veel politie en marechaussee op de been.

Meer uit Binnenland

Luid applaus voor Claude in stadion Basel

BASEL (ANP) - De tienduizenden fans die de finale van het Eurovisie Songfestival volgen in het St. Jakob-Park, het voetbalstadion van FC Basel, hebben Claude na zijn optreden een groot applaus gegeven. Dat is te horen op beelden die de Basler Zeitung verspreidt.

5 uur geleden
150 à 200 mensen bijeen in Katwijk voor demonstratie

KATWIJK (ANP) - Bij een demonstratie in Katwijk waren zaterdag zo'n 150 à 200 mensen aanwezig, zag een verslaggever van het ANP. Mensen kondigden eerder een demonstratie aan "tegen een mogelijke pro-Palestinademonstratie" en de gemeente zei rekening te houden met een grote groep deelnemers. In Katwijk is zaterdagavond geen pro-Palestijns protest bezig.

8 uur geleden
Zes fietsers gewond door aanrijding in Cadzand, vrouw opgepakt

CADZAND (ANP) - In Cadzand in Zeeland zijn zes fietsers gewond geraakt door een aanrijding, meldt de politie. De bestuurster van een auto is aangehouden voor het rijden onder invloed.

9 uur geleden
Viswinkel Amsterdam weer zes maanden dicht na beschieting

AMSTERDAM (ANP) - Een viswinkel aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord die in de nacht van dinsdag op woensdag werd beschoten, is zaterdag gesloten voor zes maanden, meldt de gemeente. De winkel was net een week weer open na een eerdere gedwongen sluiting van zes maanden, ook vanwege beschietingen.

9 uur geleden
Olivier 'heel trots' op Claude: 'hij gaat het goed doen'

BASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.

15 uur geleden
EYE eert overleden Gerard Soeteman deze zomer met films

AMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.

15 uur geleden
Bruins roemt Gerard Soeteman: gaf verhalen kleur en diepgang

DEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.

18 uur geleden