Actie De Nacht staat op in volle gang
DEN HAAG (ANP) - In meerdere steden is de protestactie De Nacht staat op in volle gang. In Amsterdam stonden onder meer bij de nachtclub AIR in de Amstelstraat even voor middernacht nog honderden mensen in de rij om naar binnen te kunnen. Volgens een handhaver ter plaatse is het drukker dan verwacht in de omgeving van het Rembrandtplein. De sfeer in de stad is "uitgelaten en euforisch", zegt de Amsterdamse nachtburgemeester Ramon de Lima. "Je merkt echt de drang om weer verbinding te maken." Volgens De Lima staan overal in Amsterdam lange rijen.
Ook bij de Rotterdamse clubs Annabel, Perron en Reverse stonden zaterdagavond laat honderden mensen in de rij. Club De Huiskantine is volgens RTV Rijnmond op last van de gemeente gesloten. In Utrecht hebben handhavers waarschuwingen uitgedeeld. Als de clubs niet dichtgaan, riskeren zij een boete.
Een feest bij Poppodium 013 in Tilburg gaat verder, ondanks een boete van 10.000 euro die is opgelegd. De club had 1400 kaartjes verkocht. Volgens een woordvoerder is de verwachting dat handhavers niet opnieuw langs zullen komen om het feest te beëindigen.
Het feest in het Patronaat in Haarlem werd rond 22.45 uur wel beëindigd, nadat boa's de club sommeerden te stoppen met de optredens. Het Patronaat hing een boete van 50.000 euro boven het hoofd als de club geen gehoor zou geven aan het bevel te stoppen met het feest. Ook een illegale raveparty op de Griend in Maastricht liep rond 23.30 uur ten einde.
Een evenement in de Music Dome in Kerkrade, met optredens van onder anderen dj Tony Junior, is nog wel bezig. De club heeft 2500 kaartjes verkocht. De gemeente heeft laten weten te zullen handhaven. Desondanks zegt de club tot 05.00 uur open te blijven.
Met de actie De Nacht staat op protesteren nachtclubs en discotheken tegen de coronamaatregelen. De actie werd vorige week aangekondigd door brancheorganisatie Nachtbelang en het Overleg Amsterdamse Clubs (OAC). De initiatiefnemers zeggen het zat te zijn dat bij de plannen van het kabinet om de samenleving te heropenen niet aan het nachtleven wordt gedacht. In het hele land sloten zich clubs aan bij de actie.
Boa's die de nachtclubs moeten controleren maakten zich zorgen omdat er geen agenten achter de hand zijn die hen kunnen bijstaan. De politie staakt om cao-eisen kracht bij te zetten. Maar vakbond BOA ACP meldde zaterdagavond dat het rustig bleef.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Richard R. (52), alias Rico de Chileen, is dinsdag in zijn cel aangehouden voor poging tot uitlokking van twee liquidaties. Zijn advocaat bevestigt vrijdag berichtgeving van het AD hierover. Het gerechtshof legde hem dinsdag dertien jaar celstraf op voor leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - "Wat het zo zwaar maakt, is dat het niet zomaar het lot was dat hem van ons heeft afgenomen, maar de keuze van een persoon. Daarom doet het zo veel pijn." Dat zei de dochter van een van de slachtoffers in de zaak tegen de 25-jarige Sendric S., in een verklaring die zij vrijdag voordroeg in de extra beveiligde rechtszaal van de rechtbank in Rotterdam.
51 minuten geledenDELFT (ANP) - Museum Prinsenhof Delft heeft een particuliere schenking van 8 miljoen euro gekregen. De bijdrage is van de Surinaams-Nederlandse ondernemer Eduard Hoogenboom. Dankzij de schenking kan het museum het historische kloostercomplex duurzaam vernieuwen. In het hart van het museum wordt de met glas overkapte zaal gemoderniseerd. De renovatie van deze zaal is onderdeel van de lopende verbouwing en vernieuwing van Museum Prinsenhof Delft.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.
8 uur geledenGROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.
11 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.
11 uur geleden