Actie De Nacht staat op in volle gang
DEN HAAG (ANP) - In meerdere steden is de protestactie De Nacht staat op in volle gang. In Amsterdam stonden onder meer bij de nachtclub AIR in de Amstelstraat even voor middernacht nog honderden mensen in de rij om naar binnen te kunnen. Volgens een handhaver ter plaatse is het drukker dan verwacht in de omgeving van het Rembrandtplein. De sfeer in de stad is "uitgelaten en euforisch", zegt de Amsterdamse nachtburgemeester Ramon de Lima. "Je merkt echt de drang om weer verbinding te maken." Volgens De Lima staan overal in Amsterdam lange rijen.
Ook bij de Rotterdamse clubs Annabel, Perron en Reverse stonden zaterdagavond laat honderden mensen in de rij. Club De Huiskantine is volgens RTV Rijnmond op last van de gemeente gesloten. In Utrecht hebben handhavers waarschuwingen uitgedeeld. Als de clubs niet dichtgaan, riskeren zij een boete.
Een feest bij Poppodium 013 in Tilburg gaat verder, ondanks een boete van 10.000 euro die is opgelegd. De club had 1400 kaartjes verkocht. Volgens een woordvoerder is de verwachting dat handhavers niet opnieuw langs zullen komen om het feest te beƫindigen.
Het feest in het Patronaat in Haarlem werd rond 22.45 uur wel beƫindigd, nadat boa's de club sommeerden te stoppen met de optredens. Het Patronaat hing een boete van 50.000 euro boven het hoofd als de club geen gehoor zou geven aan het bevel te stoppen met het feest. Ook een illegale raveparty op de Griend in Maastricht liep rond 23.30 uur ten einde.
Een evenement in de Music Dome in Kerkrade, met optredens van onder anderen dj Tony Junior, is nog wel bezig. De club heeft 2500 kaartjes verkocht. De gemeente heeft laten weten te zullen handhaven. Desondanks zegt de club tot 05.00 uur open te blijven.
Met de actie De Nacht staat op protesteren nachtclubs en discotheken tegen de coronamaatregelen. De actie werd vorige week aangekondigd door brancheorganisatie Nachtbelang en het Overleg Amsterdamse Clubs (OAC). De initiatiefnemers zeggen het zat te zijn dat bij de plannen van het kabinet om de samenleving te heropenen niet aan het nachtleven wordt gedacht. In het hele land sloten zich clubs aan bij de actie.
Boa's die de nachtclubs moeten controleren maakten zich zorgen omdat er geen agenten achter de hand zijn die hen kunnen bijstaan. De politie staakt om cao-eisen kracht bij te zetten. Maar vakbond BOA ACP meldde zaterdagavond dat het rustig bleef.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
23 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
1 dag geleden