Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actie boeren bij Eindhoven Airport beëindigd

Actie boeren bij Eindhoven Airport beëindigd

EINDHOVEN (ANP) - Boeren zijn zondagavond met hun tractoren op meerdere plekken in het land opnieuw de weg opgegaan. Zo voerden ongeveer 35 boeren met tractoren actie bij de terminal van Eindhoven Airport, meldt de Koninklijke Marechaussee.

De boeren zijn vooral boos over de plannen van de regering voor het verminderen van de uitstoot van stikstof. Ook willen ze dat supermarktketens een eerlijke prijs betalen voor landbouwproducten.

Volgens een woordvoerster van de marechaussee was de sfeer bij Eindhoven Airport gemoedelijk. Politieagenten en de marechaussee hielden toezicht op de omliggende wegen om te voorkomen dat meer boeren zich bij de actie aansloten. Het bestemmingsverkeer voor de luchthaven kon er wel langs, aldus de woordvoerster. Rond middernacht zijn de boeren van het luchthaventerrein begeleid.

Ook een actie van boeren met hun tractoren en andere landbouwvoertuigen bij het distributiecentrum van Aldi in Groenlo in Gelderland verliep rustig. De Gelderlander meldde dat de actievoerders daarna naar een distributiecentrum van de Plus in Haaksbergen (Overijssel) gingen.

Boeren met trekkers voerden ook op de A7 bij het knooppunt bij Heerenveen actie. De weg richting Groningen was daardoor geblokkeerd. Op de A32 bij hetzelfde knooppunt stonden boeren met tractoren op de weg richting Leeuwarden, waardoor nog maar een rijstrook open was. Volgens Omroep Fryslan vertrokken de boeren daarna naar het distributiecentrum van een supermarkt in Heerenveen.

Meer uit Binnenland

Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

26 minuten geleden
Schot gelost bij aanhouding in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.

3 uur geleden
Explosie bij pand Christenen voor Israël in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.

3 uur geleden
Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

10 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

15 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

15 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

15 uur geleden