Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actie boeren bij Eindhoven Airport beëindigd

Actie boeren bij Eindhoven Airport beëindigd

EINDHOVEN (ANP) - Boeren zijn zondagavond met hun tractoren op meerdere plekken in het land opnieuw de weg opgegaan. Zo voerden ongeveer 35 boeren met tractoren actie bij de terminal van Eindhoven Airport, meldt de Koninklijke Marechaussee.

De boeren zijn vooral boos over de plannen van de regering voor het verminderen van de uitstoot van stikstof. Ook willen ze dat supermarktketens een eerlijke prijs betalen voor landbouwproducten.

Volgens een woordvoerster van de marechaussee was de sfeer bij Eindhoven Airport gemoedelijk. Politieagenten en de marechaussee hielden toezicht op de omliggende wegen om te voorkomen dat meer boeren zich bij de actie aansloten. Het bestemmingsverkeer voor de luchthaven kon er wel langs, aldus de woordvoerster. Rond middernacht zijn de boeren van het luchthaventerrein begeleid.

Ook een actie van boeren met hun tractoren en andere landbouwvoertuigen bij het distributiecentrum van Aldi in Groenlo in Gelderland verliep rustig. De Gelderlander meldde dat de actievoerders daarna naar een distributiecentrum van de Plus in Haaksbergen (Overijssel) gingen.

Boeren met trekkers voerden ook op de A7 bij het knooppunt bij Heerenveen actie. De weg richting Groningen was daardoor geblokkeerd. Op de A32 bij hetzelfde knooppunt stonden boeren met tractoren op de weg richting Leeuwarden, waardoor nog maar een rijstrook open was. Volgens Omroep Fryslan vertrokken de boeren daarna naar het distributiecentrum van een supermarkt in Heerenveen.

Meer uit Binnenland

Van den Brink roept nog eens 14 weigergemeenten op het matje

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink laat burgemeesters en wethouders van nog eens veertien gemeenten zich melden op het ministerie omdat ze niet genoeg asielopvangplekken regelen. Dit zijn onder meer de gemeenten Bunschoten, Vlaardingen en Vught. Eerder ontbood hij al tien andere gemeenten om dezelfde reden.

1 uur geleden
Chinooks droppen bijna 900.000 liter water op natuurbrand Limburg

OOSTRUM (ANP) - De blushelikopters van Defensie die worden ingezet voor het bestrijden van de natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray hebben maandag en dinsdag in totaal bijna 900.000 liter water gedropt. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht weten.

4 uur geleden
Natuurbrand in Bergeijk in Noord-Brabant onder controle

BERGEIJK (ANP) - De zeer grote brand die in een bebost gebied bij het Noord-Brabantse Bergeijk woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer verwacht geen uitbreiding van het vuur meer.

4 uur geleden
Natuurbrand bij Bergeijk in Noord-Brabant

BERGEIJK (ANP) - In een bebost gebied bij Bergeijk in Noord-Brabant woedt een "zeer grote brand", zegt de veiligheidsregio. Er zijn ongeveer veertien brandweervoertuigen ingezet bij het blussen. Die kunnen het terrein goed op omdat er berijdbare paden zijn, volgens een woordvoerder.

6 uur geleden
Gemeente Venray kondigt noodverordening af om natuurbrand

VENRAY (ANP) - De burgemeester van Venray heeft een noodverordening afgekondigd vanwege de grote brand in natuurgebied Boschhuizerbergen. Dit om de veiligheid van inwoners, dieren en hulpverleners te waarborgen en voldoende ruimte te bieden voor de hulpdiensten bij het bestrijden van de brand, staat op de site van de veiligheidsregio.

6 uur geleden
Natuurbrand Limburg breidt zich momenteel niet verder uit

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die maandag uitbrak in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen lijkt zich momenteel niet verder uit te breiden naar een groter gebied, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord. De brand omvat nog altijd ongeveer 100 hectare, zegt hij, net als dinsdagochtend. De brandweer heeft het vuur nog niet onder controle.

6 uur geleden
Hitteplan vanaf woensdag niet meer van kracht

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan loopt woensdag om 8.00 uur af, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het was sinds 29 juli actief in Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel, en sinds 3 augustus in het hele land. Het was de derde keer dit jaar dat het Nationaal Hitteplan werd geactiveerd.

7 uur geleden