Acteurs, schrijvers en journalisten naar debat over btw-verhoging
DEN HAAG (ANP) - Bekende acteurs, schrijvers en journalisten gaan maandag naar de Tweede Kamer om de commissievergadering over de voorgenomen btw-verhoging op cultuur, boeken en kranten bij te wonen. Onder anderen acteurs Huub Stapel, Gijs Scholten van Aschat en Jeangu Macrooy en cabaretier Sanne Wallis de Vries zijn aanwezig om de financieel woordvoerders van de partijen ervan te overtuigen dat de btw-verhoging geen goed plan is.
Ook schrijvers Ted van Lieshout, Tommy Wieringa, Kluun, Saskia Noort en Simone van der Vlugt wonen de vergadering bij. Namens de media zijn onder anderen hoofdredacteuren Kamran Ullah van De Telegraaf en Rennie Rijpma van het AD aanwezig.
Bonden en organisaties uit diverse sectoren bundelen al weken de krachten om te protesteren tegen de beoogde btw-verhoging op onder meer cultuur, boeken, sport en hotelovernachtingen. Zij wijzen erop dat "het verhogen van de belasting op cultuur, sport, boeken, media, logies en evenementen een heilloze weg is. Nederlanders willen het niet, de oppositiepartijen willen het niet en de Eerste Kamer wil het niet. De gevolgen van de btw-verhoging zijn schadelijk voor Nederland en onomkeerbaar."
De actie volgt op het nieuws dat de oppositie in de Tweede Kamer geen alternatief heeft kunnen vinden voor de beoogde btw-verhoging. D66-Kamerlid Hans Vijlbrief zei zonder succes ruim tien andere voorstellen te hebben gedaan en verweet de coalitiepartijen een gebrek aan lef.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat Caroline van der Plas betreft staat het coalitieakkoord vol met "tekentafelplannen waarvan de rekening terechtkomt op de keukentafel". De BBB-leider vindt dat de partijen te weinig aandacht hebben voor gebieden buiten de Randstad en ziet forse lastenverzwaringen voor huishoudens. Het pakket aan plannen is volgens haar "desastreus voor het platteland".
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aankomende kabinet is een stap vooruit vergeleken met het huidige, schrijft Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren op Bluesky. "Maar laten we het zeggen zoals het is: zo moeilijk was dat niet."
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is blij dat er "weer een normaal regeerakkoord" ligt, maar mist daarin wel enkele keuzes op onderwerpen die hij belangrijk vindt. Zo mist hij de keuze voor een Europees leger "waar Trump 'U' tegen zegt", miljarden voor groene industrie en een minister van Digitale Zaken.
14 uur geleden