Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acteurs, schrijvers en journalisten naar debat over btw-verhoging

Acteurs, schrijvers en journalisten naar debat over btw-verhoging

DEN HAAG (ANP) - Bekende acteurs, schrijvers en journalisten gaan maandag naar de Tweede Kamer om de commissievergadering over de voorgenomen btw-verhoging op cultuur, boeken en kranten bij te wonen. Onder anderen acteurs Huub Stapel, Gijs Scholten van Aschat en Jeangu Macrooy en cabaretier Sanne Wallis de Vries zijn aanwezig om de financieel woordvoerders van de partijen ervan te overtuigen dat de btw-verhoging geen goed plan is.

Ook schrijvers Ted van Lieshout, Tommy Wieringa, Kluun, Saskia Noort en Simone van der Vlugt wonen de vergadering bij. Namens de media zijn onder anderen hoofdredacteuren Kamran Ullah van De Telegraaf en Rennie Rijpma van het AD aanwezig.

Bonden en organisaties uit diverse sectoren bundelen al weken de krachten om te protesteren tegen de beoogde btw-verhoging op onder meer cultuur, boeken, sport en hotelovernachtingen. Zij wijzen erop dat "het verhogen van de belasting op cultuur, sport, boeken, media, logies en evenementen een heilloze weg is. Nederlanders willen het niet, de oppositiepartijen willen het niet en de Eerste Kamer wil het niet. De gevolgen van de btw-verhoging zijn schadelijk voor Nederland en onomkeerbaar."

De actie volgt op het nieuws dat de oppositie in de Tweede Kamer geen alternatief heeft kunnen vinden voor de beoogde btw-verhoging. D66-Kamerlid Hans Vijlbrief zei zonder succes ruim tien andere voorstellen te hebben gedaan en verweet de coalitiepartijen een gebrek aan lef.

Meer uit Politiek

Kamer kritisch over niet-gehaalde doelen opeenvolgende kabinetten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet-Jetten de trend van gesneuvelde politieke beloften doorbreekt. Zowel oppositie als coalitie is het eens met de kritiek die de Algemene Rekenkamer heeft op de overheidsresultaten in 2025, waarin veel gestelde doelen niet werden gehaald. "De overheid moet gaan presteren. De belangrijkste vraag is wat mij betreft niet wat de overheid uitgeeft, maar wat het oplevert", zei D66'er Henk-Jan Oosterhuis.

6 uur geleden
Arib: Tweede Kamer was niet voorbereid op een pandemie

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer was begin 2020 niet voorbereid op een pandemie. Dat zei toenmalig Kamervoorzitter Khadija Arib woensdag tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

9 uur geleden
Raad van State keurt naamsverandering GroenLinks-PvdA goed

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft geen bezwaar tegen de naamsverandering van GroenLinks-PvdA naar Progressief Nederland, kortweg PRO, bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer en het Europees Parlement. Lokale partijen met 'pro' in de naam vreesden voor naamsverwarring. Ze waren het er daarom niet mee eens dat de Kiesraad akkoord was gegaan met de naamsverandering.

10 uur geleden
Meeste Nederlanders hebben afkeer van een politieke partij

DEN HAAG (ANP) - Ruim 80 procent van de Nederlanders heeft afkeer van een bepaalde politieke partij, blijkt uit het Nationaal Kiezersonderzoek over de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen. Die afkeer is er veelal tussen de politieke flanken onderling, bijvoorbeeld van GroenLinks-PvdA-stemmers tegen de PVV of van BBB-kiezers tegen GroenLinks-PvdA.

10 uur geleden
Kamer: geen akkoorden met geweld goedpratende partijen

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het minderheidskabinet niet langer politieke akkoorden sluit met partijen die geweld tegen vluchtelingen goedpraten of aanmoedigen, of die omvolkingstheorieën bezigen. Ook de regeringspartijen D66, VVD en CDA stemden voor.

1 dag geleden
Esmah Lahlah (PRO) verlaat Kamer en wordt wethouder in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."

1 dag geleden
Kabinet komt niet terug op besluit Ye geen inreisverbod te geven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.

2 dagen geleden