Acteurs, schrijvers en journalisten naar debat over btw-verhoging
DEN HAAG (ANP) - Bekende acteurs, schrijvers en journalisten gaan maandag naar de Tweede Kamer om de commissievergadering over de voorgenomen btw-verhoging op cultuur, boeken en kranten bij te wonen. Onder anderen acteurs Huub Stapel, Gijs Scholten van Aschat en Jeangu Macrooy en cabaretier Sanne Wallis de Vries zijn aanwezig om de financieel woordvoerders van de partijen ervan te overtuigen dat de btw-verhoging geen goed plan is.
Ook schrijvers Ted van Lieshout, Tommy Wieringa, Kluun, Saskia Noort en Simone van der Vlugt wonen de vergadering bij. Namens de media zijn onder anderen hoofdredacteuren Kamran Ullah van De Telegraaf en Rennie Rijpma van het AD aanwezig.
Bonden en organisaties uit diverse sectoren bundelen al weken de krachten om te protesteren tegen de beoogde btw-verhoging op onder meer cultuur, boeken, sport en hotelovernachtingen. Zij wijzen erop dat "het verhogen van de belasting op cultuur, sport, boeken, media, logies en evenementen een heilloze weg is. Nederlanders willen het niet, de oppositiepartijen willen het niet en de Eerste Kamer wil het niet. De gevolgen van de btw-verhoging zijn schadelijk voor Nederland en onomkeerbaar."
De actie volgt op het nieuws dat de oppositie in de Tweede Kamer geen alternatief heeft kunnen vinden voor de beoogde btw-verhoging. D66-Kamerlid Hans Vijlbrief zei zonder succes ruim tien andere voorstellen te hebben gedaan en verweet de coalitiepartijen een gebrek aan lef.
Meer uit Politiek
NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
20 uur geleden